Cura 4.0 - en to nl_NL translation catalogue (888 entries)

[ctx: @action]
en: Machine Settings
nl_NL: Machine-instellingen

[ctx: @item:inlistbox]
en: X-Ray view
nl_NL: Röntgenweergave

[ctx: @item:inlistbox]
en: X3D File
nl_NL: X3D-bestand

[ctx: @item:inlistbox]
en: G-code File
nl_NL: G-code-bestand

[ctx: @error:not supported]
en: GCodeWriter does not support non-text mode.
nl_NL: GCodeWriter ondersteunt geen non-tekstmodus.

[ctx: @warning:status]
en: Please prepare G-code before exporting.
nl_NL: Bereid voorafgaand aan het exporteren G-code voor.

[ctx: @info:title]
en: 3D Model Assistant
nl_NL: 3D-modelassistent

[ctx: @info:status]
en: <p>One or more 3D models may not print optimally due to the model size and material configuration:</p>
    <p>{model_names}</p>
    <p>Find out how to ensure the best possible print quality and reliability.</p>
    <p><a href="https://ultimaker.com/3D-model-assistant">View print quality guide</a></p>
nl_NL: <p>Een of meer 3D-modellen worden mogelijk niet optimaal geprint vanwege het modelformaat en de materiaalconfiguratie:</p>
    <p>{model_names}</p>
    <p>Ontdek hoe u de best mogelijke printkwaliteit en betrouwbaarheid verkrijgt.</p>
    <p><a href=”https://ultimaker.com/3D-model-assistant”>Handleiding printkwaliteit bekijken</a></p>

[ctx: @item:inmenu]
en: Changelog
nl_NL: Wijzigingenlogboek

[ctx: @item:inmenu]
en: Show Changelog
nl_NL: Wijzigingenlogboek Weergeven

[ctx: @action]
en: Update Firmware
nl_NL: Firmware bijwerken

[ctx: @item:inmenu]
en: Flatten active settings
nl_NL: Actieve instellingen platmaken

[ctx: @info:status]
en: Profile has been flattened & activated.
nl_NL: Profiel is platgemaakt en geactiveerd.

[ctx: @item:inmenu]
en: USB printing
nl_NL: USB-printen

[ctx: @action:button Preceded by 'Ready to'.]
en: Print via USB
nl_NL: Printen via USB

[ctx: @info:tooltip]
en: Print via USB
nl_NL: Via USB Printen

[ctx: @info:status]
en: Connected via USB
nl_NL: Aangesloten via USB

[ctx: @label]
en: A USB print is in progress, closing Cura will stop this print. Are you sure?
nl_NL: Er wordt momenteel via USB geprint. Wanneer u Cura afsluit, wordt het printen gestopt. Weet u zeker dat u wilt afsluiten?

[ctx: X3G Writer File Description]
en: X3G File
nl_NL: X3G-bestand

[ctx: X3g Writer Plugin Description]
en: Writes X3g to files
nl_NL: Schrijft X3g naar bestanden

[ctx: X3g Writer File Description]
en: X3g File
nl_NL: X3g-bestand

[ctx: @item:inlistbox]
en: Compressed G-code File
nl_NL: Gecomprimeerd G-code-bestand

[ctx: @error:not supported]
en: GCodeGzWriter does not support text mode.
nl_NL: GCodeGzWriter ondersteunt geen tekstmodus.

[ctx: @item:inmenu]
en: Prepare
nl_NL: Voorbereiden

[ctx: @action:button Preceded by 'Ready to'.]
en: Save to Removable Drive
nl_NL: Opslaan op verwisselbaar station

[ctx: @item:inlistbox]
en: Save to Removable Drive {0}
nl_NL: Opslaan op Verwisselbaar Station {0}

[ctx: @info:status]
en: There are no file formats available to write with!
nl_NL: Er zijn geen bestandsindelingen beschikbaar om te schrijven!

[ctx: @info:progress Don't translate the XML tags <filename>!]
en: Saving to Removable Drive <filename>{0}</filename>
nl_NL: Opslaan op Verwisselbaar Station <filename>{0}</filename>

[ctx: @info:title]
en: Saving
nl_NL: Opslaan

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> or <message>!]
en: Could not save to <filename>{0}</filename>: <message>{1}</message>
nl_NL: Kan niet opslaan als <filename>{0}</filename>: <message>{1}</message>

[ctx: @info:status Don't translate the tag {device}!]
en: Could not find a file name when trying to write to {device}.
nl_NL: Kan geen bestandsnaam vinden tijdens het schrijven naar {device}.

[ctx: @info:status]
en: Could not save to removable drive {0}: {1}
nl_NL: Kan niet opslaan op verwisselbaar station {0}: {1}

[ctx: @info:title]
en: Error
nl_NL: Fout

[ctx: @info:status]
en: Saved to Removable Drive {0} as {1}
nl_NL: Opgeslagen op Verwisselbaar Station {0} als {1}

[ctx: @info:title]
en: File Saved
nl_NL: Bestand opgeslagen

[ctx: @action:button]
en: Eject
nl_NL: Uitwerpen

[ctx: @action]
en: Eject removable device {0}
nl_NL: Verwisselbaar station {0} uitwerpen

[ctx: @info:title]
en: Warning
nl_NL: Waarschuwing

[ctx: @info:status]
en: Ejected {0}. You can now safely remove the drive.
nl_NL: {0} is uitgeworpen. U kunt het station nu veilig verwijderen.

[ctx: @info:title]
en: Safely Remove Hardware
nl_NL: Hardware veilig verwijderen

[ctx: @info:status]
en: Failed to eject {0}. Another program may be using the drive.
nl_NL: Uitwerpen van {0} is niet gelukt. Mogelijk wordt het station door een ander programma gebruikt.

[ctx: @item:intext]
en: Removable Drive
nl_NL: Verwisselbaar Station

[ctx: @action:button Preceded by 'Ready to'.]
en: Print over network
nl_NL: Printen via netwerk

[ctx: @properties:tooltip]
en: Print over network
nl_NL: Printen via netwerk

[ctx: @info:status]
en: Connected over the network.
nl_NL: Via het netwerk verbonden.

[ctx: @info:status]
en: Connected over the network. Please approve the access request on the printer.
nl_NL: Via het netwerk verbonden. Keur de aanvraag goed op de printer.

[ctx: @info:status]
en: Connected over the network. No access to control the printer.
nl_NL: Via het netwerk verbonden. Kan de printer niet beheren.

[ctx: @info:status]
en: Access to the printer requested. Please approve the request on the printer
nl_NL: Er is een toegangsaanvraag voor de printer verstuurd. Keur de aanvraag goed op de printer

[ctx: @info:title]
en: Authentication status
nl_NL: Verificatiestatus

[ctx: @info:title]
en: Authentication Status
nl_NL: Verificatiestatus

[ctx: @action:button]
en: Retry
nl_NL: Opnieuw proberen

[ctx: @info:tooltip]
en: Re-send the access request
nl_NL: De toegangsaanvraag opnieuw verzenden

[ctx: @info:status]
en: Access to the printer accepted
nl_NL: Toegang tot de printer is geaccepteerd

[ctx: @info:status]
en: No access to print with this printer. Unable to send print job.
nl_NL: Kan geen toegang verkrijgen om met deze printer te printen. Kan de printtaak niet verzenden.

[ctx: @action:button]
en: Request Access
nl_NL: Toegang aanvragen

[ctx: @info:tooltip]
en: Send access request to the printer
nl_NL: Toegangsaanvraag naar de printer verzenden

[ctx: @label]
en: Unable to start a new print job.
nl_NL: Er kan geen nieuwe taak worden gestart.

[ctx: @label]
en: There is an issue with the configuration of your Ultimaker, which makes it impossible to start the print. Please resolve this issues before continuing.
nl_NL: Er is een probleem met de configuratie van de Ultimaker waardoor het niet mogelijk is het printen te starten. Los het probleem op voordat u verder gaat.

[ctx: @window:title]
en: Mismatched configuration
nl_NL: De configuratie komt niet overeen

[ctx: @label]
en: Are you sure you wish to print with the selected configuration?
nl_NL: Weet u zeker dat u met de geselecteerde configuratie wilt printen?

[ctx: @label]
en: There is a mismatch between the configuration or calibration of the printer and Cura. For the best result, always slice for the PrintCores and materials that are inserted in your printer.
nl_NL: De configuratie of kalibratie van de printer komt niet overeen met de configuratie van Cura. Slice voor het beste resultaat altijd voor de PrintCores en materialen die in de printer zijn ingevoerd.

[ctx: @info:status]
en: Sending new jobs (temporarily) blocked, still sending the previous print job.
nl_NL: Het verzenden van nieuwe taken is (tijdelijk) geblokkeerd. Nog bezig met het verzenden van de vorige printtaak.

[ctx: @info:status]
en: Sending data to printer
nl_NL: De gegevens worden naar de printer verzonden

[ctx: @info:title]
en: Sending Data
nl_NL: Gegevens Verzenden

[ctx: @action:button]
en: Cancel
nl_NL: Annuleren

[ctx: @info:status]
en: No Printcore loaded in slot {slot_number}
nl_NL: Er is geen PrintCore geladen in de sleuf {slot_number}

[ctx: @info:status]
en: No material loaded in slot {slot_number}
nl_NL: Er is geen materiaal geladen in de sleuf {slot_number}

[ctx: @label]
en: Different PrintCore (Cura: {cura_printcore_name}, Printer: {remote_printcore_name}) selected for extruder {extruder_id}
nl_NL: Er is een afwijkende PrintCore (Cura: {cura_printcore_name}, printer: {remote_printcore_name}) geselecteerd voor de extruder {extruder_id}

[ctx: @label]
en: Different material (Cura: {0}, Printer: {1}) selected for extruder {2}
nl_NL: Afwijkend materiaal (Cura: {0}, Printer: {1}) geselecteerd voor de extruder {2}

[ctx: @window:title]
en: Sync with your printer
nl_NL: Synchroniseren met de printer

[ctx: @label]
en: Would you like to use your current printer configuration in Cura?
nl_NL: Wilt u uw huidige printerconfiguratie gebruiken in Cura?

[ctx: @label]
en: The PrintCores and/or materials on your printer differ from those within your current project. For the best result, always slice for the PrintCores and materials that are inserted in your printer.
nl_NL: De PrintCores en/of materialen in de printer wijken af van de PrintCores en/of materialen in uw huidige project. Slice voor het beste resultaat altijd voor de PrintCores en materialen die in de printer zijn ingevoerd.

[ctx: @info:status]
en: Connected over the network
nl_NL: Via het netwerk verbonden

[ctx: @info:status]
en: Print job was successfully sent to the printer.
nl_NL: De printtaak is naar de printer verzonden.

[ctx: @info:title]
en: Data Sent
nl_NL: Gegevens verzonden

[ctx: @action:button]
en: View in Monitor
nl_NL: In monitor weergeven

[ctx: @info:status]
en: Printer '{printer_name}' has finished printing '{job_name}'.
nl_NL: Printer '{printer_name}' is klaar met het printen van '{job_name}'.

[ctx: @info:status]
en: The print job '{job_name}' was finished.
nl_NL: De printtaak '{job_name}' is voltooid.

[ctx: @info:status]
en: Print finished
nl_NL: Print klaar

[ctx: @label:material]
en: Empty
nl_NL: Leeg

[ctx: @label:material]
en: Unknown
nl_NL: Onbekend

[ctx: @action:button]
en: Print via Cloud
nl_NL: Printen via Cloud

[ctx: @properties:tooltip]
en: Print via Cloud
nl_NL: Printen via Cloud

[ctx: @info:status]
en: Connected via Cloud
nl_NL: Verbonden via Cloud

[ctx: @info:title]
en: Cloud error
nl_NL: Cloud-fout

[ctx: @info:status]
en: Could not export print job.
nl_NL: Kan de printtaak niet exporteren.

[ctx: @info:text]
en: Could not upload the data to the printer.
nl_NL: Kan de gegevens niet uploaden naar de printer.

[ctx: @info:status]
en: tomorrow
nl_NL: morgen

[ctx: @info:status]
en: today
nl_NL: vandaag

[ctx: @info:description]
en: There was an error connecting to the cloud.
nl_NL: Er is een fout opgetreden tijdens het verbinden met de cloud.

[ctx: @info:status]
en: Sending data to remote cluster
nl_NL: Gegevens naar een extern cluster verzenden

[ctx: @info:status]
en: Send and monitor print jobs from anywhere using your Ultimaker account.
nl_NL: Verzend en controleer overal printtaken met uw Ultimaker-account.

[ctx: @info:status]
en: Connect to Ultimaker Cloud
nl_NL: Verbinden met Ultimaker Cloud

[ctx: @action]
en: Don't ask me again for this printer.
nl_NL: Niet opnieuw vragen voor deze printer.

[ctx: @action]
en: Get started
nl_NL: Aan de slag

[ctx: @info:status]
en: You can now send and monitor print jobs from anywhere using your Ultimaker account.
nl_NL: U kunt nu overal vandaan printtaken verzenden en controleren met uw Ultimaker-account.

[ctx: @info:status]
en: Connected!
nl_NL: Verbonden!

[ctx: @action]
en: Review your connection
nl_NL: Uw verbinding controleren

[ctx: @action]
en: Connect via Network
nl_NL: Verbinding Maken via Netwerk

[ctx: @item:inmenu]
en: Monitor
nl_NL: Controleren

[ctx: @info]
en: Could not access update information.
nl_NL: Geen toegang tot update-informatie.

[ctx: @info Don't translate {machine_name}, since it gets replaced by a printer name!]
en: New features are available for your {machine_name}! It is recommended to update the firmware on your printer.
nl_NL: Er zijn nieuwe functies beschikbaar voor uw {machine_name}! Het wordt aanbevolen de firmware van uw printer bij te werken.

[ctx: @info:title The %s gets replaced with the printer name.]
en: New %s firmware available
nl_NL: Nieuwe firmware voor %s beschikbaar

[ctx: @action:button]
en: How to update
nl_NL: Instructies voor bijwerken

[ctx: @item:inlistbox]
en: Layer view
nl_NL: Laagweergave

[ctx: @info:status]
en: Cura does not accurately display layers when Wire Printing is enabled
nl_NL: Als draadprinten is ingeschakeld, geeft Cura lagen niet nauwkeurig weer

[ctx: @info:title]
en: Simulation View
nl_NL: Simulatieweergave

[ctx: @item:inmenu]
en: Post Processing
nl_NL: Nabewerking

[ctx: @item:inmenu]
en: Modify G-Code
nl_NL: G-code wijzigen

[ctx: @label]
en: Support Blocker
nl_NL: Supportblokkering

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a volume in which supports are not printed.
nl_NL: Maak een volume waarin supportstructuren niet worden geprint.

[ctx: @info]
en: Cura collects anonymized usage statistics.
nl_NL: Cura verzamelt geanonimiseerde gebruiksstatistieken.

[ctx: @info:title]
en: Collecting Data
nl_NL: Gegevens verzamelen

[ctx: @action:button]
en: More info
nl_NL: Meer informatie

[ctx: @action:tooltip]
en: See more information on what data Cura sends.
nl_NL: Lees meer over welke gegevens Cura verzendt.

[ctx: @action:button]
en: Allow
nl_NL: Toestaan

[ctx: @action:tooltip]
en: Allow Cura to send anonymized usage statistics to help prioritize future improvements to Cura. Some of your preferences and settings are sent, the Cura version and a hash of the models you're slicing.
nl_NL: Cura toestaan geanonimiseerde gebruiksstatistieken te verzenden om toekomstige verbeteringen aan Cura te helpen prioriteren. Onder de verzonden gegevens bevindt zich informatie over uw voorkeuren en instellingen, de Cura-versie en een selectie van de modellen die u slicet.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Cura 15.04 profiles
nl_NL: Cura 15.04-profielen

[ctx: @item:inmenu]
en: Evaluation
nl_NL: Evaluatie

[ctx: @item:inlistbox]
en: JPG Image
nl_NL: JPG-afbeelding

[ctx: @item:inlistbox]
en: JPEG Image
nl_NL: JPEG-afbeelding

[ctx: @item:inlistbox]
en: PNG Image
nl_NL: PNG-afbeelding

[ctx: @item:inlistbox]
en: BMP Image
nl_NL: BMP-afbeelding

[ctx: @item:inlistbox]
en: GIF Image
nl_NL: GIF-afbeelding

[ctx: @info:status]
en: Unable to slice with the current material as it is incompatible with the selected machine or configuration.
nl_NL: Met het huidige materiaal is slicen niet mogelijk, omdat het materiaal niet compatibel is met de geselecteerde machine of configuratie.

[ctx: @info:title]
en: Unable to slice
nl_NL: Kan niet slicen

[ctx: @info:status]
en: Unable to slice with the current settings. The following settings have errors: {0}
nl_NL: Met de huidige instellingen is slicing niet mogelijk. De volgende instellingen bevatten fouten: {0}

[ctx: @info:status]
en: Unable to slice due to some per-model settings. The following settings have errors on one or more models: {error_labels}
nl_NL: Slicing is niet mogelijk vanwege enkele instellingen per model. De volgende instellingen bevatten fouten voor een of meer modellen: {error_labels}

[ctx: @info:status]
en: Unable to slice because the prime tower or prime position(s) are invalid.
nl_NL: Slicen is niet mogelijk omdat de terugduwpijler of terugduwpositie(s) ongeldig zijn.

[ctx: @info:status]
en: Unable to slice because there are objects associated with disabled Extruder %s.
nl_NL: Slicen is niet mogelijk omdat er objecten gekoppeld zijn aan uitgeschakelde Extruder %s.

[ctx: @info:status]
en: Nothing to slice because none of the models fit the build volume or are assigned to a disabled extruder. Please scale or rotate models to fit, or enable an extruder.
nl_NL: Er kan niets worden geslicet omdat geen van de modellen in het bouwvolume past of omdat de modellen toegewezen zijn aan een uitgeschakelde extruder. Schaal of roteer de modellen totdat deze passen of schakel een extruder in.

[ctx: @info:status]
en: Processing Layers
nl_NL: Lagen verwerken

[ctx: @info:title]
en: Information
nl_NL: Informatie

[ctx: @label]
en: Per Model Settings
nl_NL: Instellingen per Model

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure Per Model Settings
nl_NL: Instellingen per Model configureren

[ctx: @title:tab]
en: Recommended
nl_NL: Aanbevolen

[ctx: @title:tab]
en: Custom
nl_NL: Aangepast

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3MF File
nl_NL: 3MF-bestand

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> or <message>!]
en: Project file <filename>{0}</filename> contains an unknown machine type <message>{1}</message>. Cannot import the machine. Models will be imported instead.
nl_NL: Projectbestand <filename>{0}</filename> bevat een onbekend type machine <message>{1}</message>. Kan de machine niet importeren. In plaats daarvan worden er modellen geïmporteerd.

[ctx: @info:title]
en: Open Project File
nl_NL: Projectbestand Openen

[ctx: @item:inmenu]
en: Solid view
nl_NL: Solide weergave

[ctx: @item:inlistbox]
en: G File
nl_NL: G-bestand

[ctx: @info:status]
en: Parsing G-code
nl_NL: G-code parseren

[ctx: @info:title]
en: G-code Details
nl_NL: Details van de G-code

[ctx: @info:generic]
en: Make sure the g-code is suitable for your printer and printer configuration before sending the file to it. The g-code representation may not be accurate.
nl_NL: Zorg ervoor dat de G-code geschikt is voor uw printer en de printerconfiguratie voordat u het bestand verzendt. Mogelijk is de weergave van de G-code niet nauwkeurig.

[ctx: @item:inmenu]
en: Manage backups
nl_NL: Back-ups beheren

[ctx: @info:title]
en: Backup
nl_NL: Back-up

[ctx: @info:backup_status]
en: There was an error listing your backups.
nl_NL: Er is een fout opgetreden tijdens het vermelden van uw back-ups.

[ctx: @info:backup_status]
en: There was an error trying to restore your backup.
nl_NL: Er is een fout opgetreden tijdens het herstellen van uw back-up.

[ctx: @info:title]
en: Backups
nl_NL: Back-ups

[ctx: @info:backup_status]
en: Uploading your backup...
nl_NL: Uw back-up wordt geüpload...

[ctx: @info:backup_status]
en: There was an error while uploading your backup.
nl_NL: Er is een fout opgetreden tijdens het uploaden van uw back-up.

[ctx: @info:backup_status]
en: Your backup has finished uploading.
nl_NL: Uw back-up is geüpload.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Cura Profile
nl_NL: Cura-profiel

[ctx: @item:inmenu]
en: Profile Assistant
nl_NL: Profielassistent

[ctx: @item:inlistbox]
en: Profile Assistant
nl_NL: Profielassistent

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3MF file
nl_NL: 3MF-bestand

[ctx: @item:inlistbox]
en: Cura Project 3MF file
nl_NL: Cura-project 3MF-bestand

[ctx: @error:zip]
en: Error writing 3mf file.
nl_NL: Fout bij het schrijven van het 3mf-bestand.

[ctx: @item:inmenu]
en: Preview
nl_NL: Voorbeeld

[ctx: @action]
en: Select upgrades
nl_NL: Upgrades selecteren

[ctx: @action]
en: Checkup
nl_NL: Controle

[ctx: @action]
en: Level build plate
nl_NL: Platform kalibreren

[ctx: @tooltip]
en: Outer Wall
nl_NL: Buitenwand

[ctx: @tooltip]
en: Inner Walls
nl_NL: Binnenwanden

[ctx: @tooltip]
en: Infill
nl_NL: Vulling

[ctx: @tooltip]
en: Support Infill
nl_NL: Supportvulling

[ctx: @tooltip]
en: Support Interface
nl_NL: Verbindingsstructuur

[ctx: @tooltip]
en: Support
nl_NL: Supportstructuur

[ctx: @tooltip]
en: Travel
nl_NL: Beweging

[ctx: @tooltip]
en: Retractions
nl_NL: Intrekkingen

[ctx: @tooltip]
en: Other
nl_NL: Overig(e)

[ctx: @label]
en: Pre-sliced file {0}
nl_NL: Vooraf geslicet bestand {0}

[ctx: @info:title]
en: Login failed
nl_NL: Inloggen mislukt

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
nl_NL: Het Bestand Bestaat Al

[ctx: @label Don't translate the XML tag <filename>!]
en: The file <filename>{0}</filename> already exists. Are you sure you want to overwrite it?
nl_NL: Het bestand <filename>{0}</filename> bestaat al. Weet u zeker dat u dit bestand wilt overschrijven?

[ctx: @info:status]
en: Invalid file URL:
nl_NL: Ongeldige bestands-URL:

[ctx: @menuitem]
en: Not overridden
nl_NL: Niet overschreven

[ctx: @info:generic]
en: Settings have been changed to match the current availability of extruders: [%s]
nl_NL: De instellingen zijn gewijzigd zodat deze overeenkomen met de huidige beschikbaarheid van de extruders: [%s]

[ctx: @info:title]
en: Settings updated
nl_NL: De instellingen zijn bijgewerkt

[ctx: @info:title]
en: Extruder(s) Disabled
nl_NL: Extruder(s) uitgeschakeld

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> or <message>!]
en: Failed to export profile to <filename>{0}</filename>: <message>{1}</message>
nl_NL: Kan het profiel niet exporteren als <filename>{0}</filename>: <message>{1}</message>

[ctx: @info:status Don't translate the XML tag <filename>!]
en: Failed to export profile to <filename>{0}</filename>: Writer plugin reported failure.
nl_NL: Kan het profiel niet exporteren als <filename>{0}</filename>: Invoegtoepassing voor de schrijver heeft een fout gerapporteerd.

[ctx: @info:status Don't translate the XML tag <filename>!]
en: Exported profile to <filename>{0}</filename>
nl_NL: Het profiel is geëxporteerd als <filename>{0}</filename>

[ctx: @info:title]
en: Export succeeded
nl_NL: De export is voltooid

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: Failed to import profile from <filename>{0}</filename>: {1}
nl_NL: Kan het profiel niet importeren uit <filename>{0}</filename>: {1}

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: Can't import profile from <filename>{0}</filename> before a printer is added.
nl_NL: Kan het profiel niet importeren uit <filename>{0}</filename> voordat een printer toegevoegd is.

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: No custom profile to import in file <filename>{0}</filename>
nl_NL: Er is geen aangepast profiel om in het bestand <filename>{0}</filename> te importeren

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: Failed to import profile from <filename>{0}</filename>:
nl_NL: Kan het profiel niet importeren uit <filename>{0}</filename>:

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: This profile <filename>{0}</filename> contains incorrect data, could not import it.
nl_NL: Dit profiel <filename>{0}</filename> bevat incorrecte gegevens. Kan het profiel niet importeren.

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: The machine defined in profile <filename>{0}</filename> ({1}) doesn't match with your current machine ({2}), could not import it.
nl_NL: De machine die is vastgelegd in het profiel <filename>{0}</filename> ({1}), komt niet overeen met uw huidige machine ({2}). Kan het profiel niet importeren.

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> or <message>!]
en: Failed to import profile from <filename>{0}</filename>:
nl_NL: Kan het profiel niet importeren uit <filename>{0}</filename>:

[ctx: @info:status]
en: Successfully imported profile {0}
nl_NL: Het profiel {0} is geïmporteerd

[ctx: @info:status]
en: File {0} does not contain any valid profile.
nl_NL: Het bestand {0} bevat geen geldig profiel.

[ctx: @info:status]
en: Profile {0} has an unknown file type or is corrupted.
nl_NL: Het profiel {0} heeft een onbekend bestandstype of is beschadigd.

[ctx: @label]
en: Custom profile
nl_NL: Aangepast profiel

[ctx: @info:status]
en: Profile is missing a quality type.
nl_NL: Er ontbreekt een kwaliteitstype in het profiel.

[ctx: @info:status]
en: Could not find a quality type {0} for the current configuration.
nl_NL: Kan geen kwaliteitstype {0} vinden voor de huidige configuratie.

[ctx: @label]
en: Group #{group_nr}
nl_NL: Groepsnummer {group_nr}

[ctx: @info:title]
en: Network enabled printers
nl_NL: Netwerkprinters

[ctx: @info:title]
en: Local printers
nl_NL: Lokale printers

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Supported Types ({0})
nl_NL: Alle Ondersteunde Typen ({0})

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Files (*)
nl_NL: Alle Bestanden (*)

[ctx: @label]
en: Custom Material
nl_NL: Aangepast materiaal

[ctx: @label]
en: Custom
nl_NL: Aangepast

[ctx: @info:status]
en: The build volume height has been reduced due to the value of the "Print Sequence" setting to prevent the gantry from colliding with printed models.
nl_NL: De hoogte van het bouwvolume is verminderd wegens de waarde van de instelling “Printvolgorde”, om te voorkomen dat de rijbrug tegen geprinte modellen botst.

[ctx: @info:title]
en: Build Volume
nl_NL: Werkvolume

[ctx: @info:backup_failed]
en: Could not create archive from user data directory: {}
nl_NL: Kan geen archief maken van gegevensmap van gebruiker: {}

[ctx: @info:backup_failed]
en: Tried to restore a Cura backup without having proper data or meta data.
nl_NL: Geprobeerd een Cura-back-up te herstellen zonder correcte gegevens of metadata.

[ctx: @info:backup_failed]
en: Tried to restore a Cura backup that does not match your current version.
nl_NL: Geprobeerd een Cura-back-up te herstellen die niet overeenkomt met uw huidige versie.

[ctx: @info]
en: Unable to reach the Ultimaker account server.
nl_NL: Kan de Ultimaker-accountserver niet bereiken.

[ctx: @info:status]
en: Multiplying and placing objects
nl_NL: Objecten verveelvoudigen en plaatsen

[ctx: @info:title]
en: Placing Objects
nl_NL: Objecten plaatsen

[ctx: @info:status]
en: Unable to find a location within the build volume for all objects
nl_NL: Kan binnen het werkvolume niet voor alle objecten een locatie vinden

[ctx: @info:title]
en: Placing Object
nl_NL: Object plaatsen

[ctx: @info:status]
en: Finding new location for objects
nl_NL: Nieuwe locatie vinden voor objecten

[ctx: @info:title]
en: Finding Location
nl_NL: Locatie vinden

[ctx: @info:title]
en: Can't Find Location
nl_NL: Kan locatie niet vinden

[ctx: @title:window]
en: Cura can't start
nl_NL: Cura kan niet worden gestart

[ctx: @label crash message]
en: <p><b>Oops, Ultimaker Cura has encountered something that doesn't seem right.</p></b>
                        <p>We encountered an unrecoverable error during start up. It was possibly caused by some incorrect configuration files. We suggest to backup and reset your configuration.</p>
                        <p>Backups can be found in the configuration folder.</p>
                        <p>Please send us this Crash Report to fix the problem.</p>
nl_NL: <p><b>Oeps, Ultimaker Cura heeft een probleem gedetecteerd.</p></b>
                        <p>Tijdens het opstarten is een onherstelbare fout opgetreden. Deze fout is mogelijk veroorzaakt door enkele onjuiste configuratiebestanden. Het wordt aanbevolen een back-up te maken en de standaardinstelling van uw configuratie te herstellen.</p>
                        <p>Back-ups bevinden zich in de configuratiemap.</p>
                        <p>Stuur ons dit crashrapport om het probleem op te lossen.</p>

[ctx: @action:button]
en: Send crash report to Ultimaker
nl_NL: Het crashrapport naar Ultimaker verzenden

[ctx: @action:button]
en: Show detailed crash report
nl_NL: Gedetailleerd crashrapport weergeven

[ctx: @action:button]
en: Show configuration folder
nl_NL: Open Configuratiemap

[ctx: @action:button]
en: Backup and Reset Configuration
nl_NL: Back-up maken en herstellen van configuratie

[ctx: @title:window]
en: Crash Report
nl_NL: Crashrapport

[ctx: @label crash message]
en: <p><b>A fatal error has occurred in Cura. Please send us this Crash Report to fix the problem</p></b>
                <p>Please use the "Send report" button to post a bug report automatically to our servers</p>
nl_NL: <p><b>Er is een fatale fout opgetreden in Cura. Stuur ons het crashrapport om het probleem op te lossen</p></b>
                <p>Druk op de knop "Rapport verzenden" om het foutenrapport automatisch naar onze servers te verzenden</p>

[ctx: @title:groupbox]
en: System information
nl_NL: Systeeminformatie

[ctx: @label unknown version of Cura]
en: Unknown
nl_NL: Onbekend

[ctx: @label Cura version number]
en: Cura version
nl_NL: Cura-versie

[ctx: @label]
en: Not yet initialized<br/>
nl_NL: Nog niet geïnitialiseerd<br/>

[ctx: @label OpenGL version]
en: <li>OpenGL Version: {version}</li>
nl_NL: <li>OpenGL-versie: {version}</li>

[ctx: @label OpenGL vendor]
en: <li>OpenGL Vendor: {vendor}</li>
nl_NL: <li>OpenGL-leverancier: {vendor}</li>

[ctx: @label OpenGL renderer]
en: <li>OpenGL Renderer: {renderer}</li>
nl_NL: <li>OpenGL-renderer: {renderer}</li>

[ctx: @title:groupbox]
en: Error traceback
nl_NL: Traceback van fout

[ctx: @title:groupbox]
en: Logs
nl_NL: Logboeken

[ctx: @title:groupbox]
en: User description
nl_NL: Gebruikersbeschrijving

[ctx: @action:button]
en: Send report
nl_NL: Rapport verzenden

[ctx: @info:progress]
en: Loading machines...
nl_NL: Machines laden...

[ctx: @info:progress]
en: Setting up scene...
nl_NL: Scene instellen...

[ctx: @info:progress]
en: Loading interface...
nl_NL: Interface laden...

[ctx: @info:status]
en: Only one G-code file can be loaded at a time. Skipped importing {0}
nl_NL: Er kan slechts één G-code-bestand tegelijkertijd worden geladen. Het importeren van {0} is overgeslagen

[ctx: @info:status]
en: Can't open any other file if G-code is loading. Skipped importing {0}
nl_NL: Kan geen ander bestand openen als G-code wordt geladen. Het importeren van {0} is overgeslagen

[ctx: @info:status]
en: The selected model was too small to load.
nl_NL: Het geselecteerde model is te klein om te laden.

[ctx: @title]
en: Machine Settings
nl_NL: Machine-instellingen

[ctx: @label]
en: Printer Settings
nl_NL: Printerinstellingen

[ctx: @label]
en: X (Width)
nl_NL: X (Breedte)

[ctx: @label]
en: Y (Depth)
nl_NL: Y (Diepte)

[ctx: @label]
en: Z (Height)
nl_NL: Z (Hoogte)

[ctx: @label]
en: Build plate shape
nl_NL: Vorm van het platform

[ctx: @option:check]
en: Origin at center
nl_NL: Centraal oorsprongpunt

[ctx: @option:check]
en: Heated bed
nl_NL: Verwarmd bed

[ctx: @label]
en: G-code flavor
nl_NL: Versie G-code

[ctx: @label]
en: Printhead Settings
nl_NL: Instellingen Printkop

[ctx: @tooltip]
en: Distance from the left of the printhead to the center of the nozzle. Used to prevent colissions between previous prints and the printhead when printing "One at a Time".
nl_NL: Afstand van de linkerkant van de printkop tot het midden van de nozzle. Wordt tijdens "een voor een"-printen gebruikt om botsingen tussen eerder geprinte voorwerpen en de printkop te voorkomen.

[ctx: @tooltip]
en: Distance from the front of the printhead to the center of the nozzle. Used to prevent colissions between previous prints and the printhead when printing "One at a Time".
nl_NL: Afstand van de voorkant van de printkop tot het midden van de nozzle. Wordt tijdens "een voor een"-printen gebruikt om botsingen tussen eerder geprinte voorwerpen en de printkop te voorkomen.

[ctx: @tooltip]
en: Distance from the right of the printhead to the center of the nozzle. Used to prevent colissions between previous prints and the printhead when printing "One at a Time".
nl_NL: Afstand van de rechterkant van de printkop tot het midden van de nozzle. Wordt tijdens "een voor een"-printen gebruikt om botsingen tussen eerder geprinte voorwerpen en de printkop te voorkomen.

[ctx: @tooltip]
en: Distance from the rear of the printhead to the center of the nozzle. Used to prevent colissions between previous prints and the printhead when printing "One at a Time".
nl_NL: Afstand van de achterkant van de printkop tot het midden van de nozzle. Wordt tijdens "een voor een"-printen gebruikt om botsingen tussen eerder geprinte voorwerpen en de printkop te voorkomen.

[ctx: @label]
en: Gantry height
nl_NL: Hoogte rijbrug

[ctx: @tooltip]
en: The height difference between the tip of the nozzle and the gantry system (X and Y axes). Used to prevent collisions between previous prints and the gantry when printing "One at a Time".
nl_NL: Het hoogteverschil tussen de punt van de nozzle en het rijbrugsysteem (X- en Y-as). Wordt tijdens "een voor een"-printen gebruikt om botsingen tussen eerder geprinte voorwerpen en het rijbrugsysteem te voorkomen.

[ctx: @label]
en: Number of Extruders
nl_NL: Aantal extruders

[ctx: @tooltip]
en: G-code commands to be executed at the very start.
nl_NL: G-code-opdrachten die aan het begin worden uitgevoerd.

[ctx: @label]
en: End G-code
nl_NL: Eind G-code

[ctx: @tooltip]
en: G-code commands to be executed at the very end.
nl_NL: G-code-opdrachten die aan het eind worden uitgevoerd.

[ctx: @label]
en: Nozzle Settings
nl_NL: Nozzle-instellingen

[ctx: @label]
en: Nozzle size
nl_NL: Maat nozzle

[ctx: @label]
en: Compatible material diameter
nl_NL: Compatibele materiaaldiameter

[ctx: @tooltip]
en: The nominal diameter of filament supported by the printer. The exact diameter will be overridden by the material and/or the profile.
nl_NL: De nominale diameter van het filament dat wordt ondersteund door de printer. De exacte diameter wordt overschreven door het materiaal en/of het profiel.

[ctx: @label]
en: Nozzle offset X
nl_NL: Nozzle-offset X

[ctx: @label]
en: Nozzle offset Y
nl_NL: Nozzle-offset Y

[ctx: @label]
en: Cooling Fan Number
nl_NL: Nummer van koelventilator

[ctx: @label]
en: Extruder Start G-code
nl_NL: Start-G-code van Extruder

[ctx: @label]
en: Extruder End G-code
nl_NL: Eind-G-code van Extruder

[ctx: @action:button]
en: Install
nl_NL: Installeren

[ctx: @action:button]
en: Installed
nl_NL: Geïnstalleerd

[ctx: @info]
en: Could not connect to the Cura Package database. Please check your connection.
nl_NL: Kan geen verbinding maken met de Cura Package-database. Controleer uw verbinding.

[ctx: @label]
en: ratings
nl_NL: beoordelingen

[ctx: @title:tab]
en: Plugins
nl_NL: Invoegtoepassingen

[ctx: @title:tab]
en: Materials
nl_NL: Materialen

[ctx: @label]
en: Your rating
nl_NL: Uw beoordeling

[ctx: @label]
en: Version
nl_NL: Versie

[ctx: @label]
en: Last updated
nl_NL: Laatst bijgewerkt

[ctx: @label]
en: Author
nl_NL: Auteur

[ctx: @label]
en: Unknown
nl_NL: Onbekend

[ctx: @label:The string between <a href=> and </a> is the highlighted link]
en: <a href='%1'>Log in</a> is required to install or update
nl_NL: <a href='%1'>Aanmelden</a> is vereist voor installeren of bijwerken

[ctx: @action:button]
en: Update
nl_NL: Bijwerken

[ctx: @action:button]
en: Updating
nl_NL: Bijwerken

[ctx: @action:button]
en: Updated
nl_NL: Bijgewerkt

[ctx: @title]
en: Marketplace
nl_NL: Marktplaats

[ctx: @action:button]
en: Back
nl_NL: Terug

[ctx: @title:window]
en: Confirm uninstall
nl_NL: De-installeren bevestigen

[ctx: @text:window]
en: You are uninstalling materials and/or profiles that are still in use. Confirming will reset the following materials/profiles to their defaults.
nl_NL: U verwijdert materialen en/of profielen die nog in gebruik zijn. Wanneer u het verwijderen bevestigt, worden de volgende materialen/profielen teruggezet naar hun standaardinstellingen.

[ctx: @text:window]
en: Materials
nl_NL: Materialen

[ctx: @text:window]
en: Profiles
nl_NL: Profielen

[ctx: @action:button]
en: Confirm
nl_NL: Bevestigen

[ctx: @label]
en: You need to login first before you can rate
nl_NL: U moet zich aanmelden voordat u een beoordeling kunt geven

[ctx: @label]
en: You need to install the package before you can rate
nl_NL: U moet het package installeren voordat u een beoordeling kunt geven

[ctx: @info]
en: You will need to restart Cura before changes in packages have effect.
nl_NL: U moet Cura opnieuw starten voordat wijzigingen in packages van kracht worden.

[ctx: @info:button]
en: Quit Cura
nl_NL: Cura sluiten

[ctx: @label]
en: Community Contributions
nl_NL: Community-bijdragen

[ctx: @label]
en: Community Plugins
nl_NL: Community-invoegtoepassingen

[ctx: @label]
en: Generic Materials
nl_NL: Standaard materialen

[ctx: @title:tab]
en: Installed
nl_NL: Geïnstalleerd

[ctx: @label]
en: Will install upon restarting
nl_NL: Wordt geïnstalleerd na opnieuw starten

[ctx: @label:The string between <a href=> and </a> is the highlighted link]
en: <a href='%1'>Log in</a> is required to update
nl_NL: <a href='%1'>Aanmelden</a> is vereist voor het bijwerken

[ctx: @action:button]
en: Downgrade
nl_NL: Downgraden

[ctx: @action:button]
en: Uninstall
nl_NL: De-installeren

[ctx: @title:window]
en: Plugin License Agreement
nl_NL: Licentieovereenkomst invoegtoepassing

[ctx: @label]
en: This plugin contains a license.
    You need to accept this license to install this plugin.
    Do you agree with the terms below?
nl_NL: Deze invoegtoepassing bevat een licentie.
    U moet akkoord gaan met deze licentie om deze invoegtoepassing te mogen installeren.
    Gaat u akkoord met de onderstaande voorwaarden?

[ctx: @action:button]
en: Accept
nl_NL: Ja, ik ga akkoord

[ctx: @action:button]
en: Decline
nl_NL: Nee, ik ga niet akkoord

[ctx: @label]
en: Featured
nl_NL: Functies

[ctx: @label]
en: Compatibility
nl_NL: Compatibiliteit

[ctx: @action:label]
en: Technical Data Sheet
nl_NL: Technisch informatieblad

[ctx: @action:label]
en: Safety Data Sheet
nl_NL: Veiligheidsinformatieblad

[ctx: @action:label]
en: Printing Guidelines
nl_NL: Richtlijnen voor printen

[ctx: @info]
en: Fetching packages...
nl_NL: Packages ophalen...

[ctx: @label]
en: Email
nl_NL: E-mail

[ctx: @info:tooltip]
en: Some things could be problematic in this print. Click to see tips for adjustment.
nl_NL: In deze print kunnen problemen ontstaan. Klik om tips voor aanpassingen te bekijken.

[ctx: @label]
en: Changelog
nl_NL: Wijzigingenlogboek

[ctx: @action:button]
en: Close
nl_NL: Sluiten

[ctx: @title]
en: Update Firmware
nl_NL: Firmware bijwerken

[ctx: @label]
en: Firmware is the piece of software running directly on your 3D printer. This firmware controls the step motors, regulates the temperature and ultimately makes your printer work.
nl_NL: Firmware is de software die direct op de 3D-printer wordt uitgevoerd. Deze firmware bedient de stappenmotoren, regelt de temperatuur en zorgt er in feite voor dat de printer doet wat deze moet doen.

[ctx: @label]
en: The firmware shipping with new printers works, but new versions tend to have more features and improvements.
nl_NL: De firmware die bij nieuwe printers wordt geleverd, werkt wel, maar nieuwe versies hebben vaak meer functies en verbeteringen.

[ctx: @action:button]
en: Automatically upgrade Firmware
nl_NL: Firmware-upgrade Automatisch Uitvoeren

[ctx: @action:button]
en: Upload custom Firmware
nl_NL: Aangepaste Firmware Uploaden

[ctx: @label]
en: Firmware can not be updated because there is no connection with the printer.
nl_NL: Kan de firmware niet bijwerken omdat er geen verbinding met de printer is.

[ctx: @label]
en: Firmware can not be updated because the connection with the printer does not support upgrading firmware.
nl_NL: Kan de firmware niet bijwerken omdat de verbinding met de printer geen ondersteuning biedt voor het uitvoeren van een firmware-upgrade.

[ctx: @title:window]
en: Select custom firmware
nl_NL: Aangepaste firmware selecteren

[ctx: @title:window]
en: Firmware Update
nl_NL: Firmware-update

[ctx: @label]
en: Updating firmware.
nl_NL: De firmware wordt bijgewerkt.

[ctx: @label]
en: Firmware update completed.
nl_NL: De firmware-update is voltooid.

[ctx: @label]
en: Firmware update failed due to an unknown error.
nl_NL: Firmware-update mislukt door een onbekende fout.

[ctx: @label]
en: Firmware update failed due to an communication error.
nl_NL: Firmware-update mislukt door een communicatiefout.

[ctx: @label]
en: Firmware update failed due to an input/output error.
nl_NL: Firmware-update mislukt door een invoer-/uitvoerfout.

[ctx: @label]
en: Firmware update failed due to missing firmware.
nl_NL: Firmware-update mislukt door ontbrekende firmware.

[ctx: @title:window]
en: User Agreement
nl_NL: Gebruikersovereenkomst

[ctx: @info]
en: These options are not available because you are monitoring a cloud printer.
nl_NL: Deze opties zijn niet beschikbaar omdat u een cloudprinter controleert.

[ctx: @info]
en: The webcam is not available because you are monitoring a cloud printer.
nl_NL: De webcam is niet beschikbaar omdat u een cloudprinter controleert.

[ctx: @label:status]
en: Loading...
nl_NL: Laden...

[ctx: @label:status]
en: Unavailable
nl_NL: Niet beschikbaar

[ctx: @label:status]
en: Unreachable
nl_NL: Onbereikbaar

[ctx: @label:status]
en: Idle
nl_NL: Inactief

[ctx: @label]
en: Untitled
nl_NL: Zonder titel

[ctx: @label]
en: Anonymous
nl_NL: Anoniem

[ctx: @label:status]
en: Requires configuration changes
nl_NL: Hiervoor zijn configuratiewijzigingen vereist

[ctx: @label]
en: Unavailable printer
nl_NL: Niet‑beschikbare printer

[ctx: @label]
en: First available
nl_NL: Eerst beschikbaar

[ctx: @label]
en: Glass
nl_NL: Glas

[ctx: @label]
en: Queued
nl_NL: In wachtrij

[ctx: @label link to connect manager]
en: Go to Cura Connect
nl_NL: Ga naar Cura Connect

[ctx: @label]
en: Print jobs
nl_NL: Printtaken

[ctx: @label]
en: Total print time
nl_NL: Totale printtijd

[ctx: @label]
en: Waiting for
nl_NL: Wachten op

[ctx: @label link to connect manager]
en: View print history
nl_NL: Printgeschiedenis weergeven

[ctx: @window:title]
en: Existing Connection
nl_NL: Bestaande verbinding

[ctx: @message:text]
en: This printer/group is already added to Cura. Please select another printer/group.
nl_NL: Deze printer/groep is al aan Cura toegevoegd. Selecteer een andere printer/groep.

[ctx: @title:window]
en: Connect to Networked Printer
nl_NL: Verbinding Maken met Printer in het Netwerk

[ctx: @label]
en: To print directly to your printer over the network, please make sure your printer is connected to the network using a network cable or by connecting your printer to your WIFI network. If you don't connect Cura with your printer, you can still use a USB drive to transfer g-code files to your printer.
    
    Select your printer from the list below:
nl_NL: Als u rechtstreeks via het netwerk wilt printen naar de printer, moet u ervoor zorgen dat de printer met een netwerkkabel is verbonden met het netwerk of moet u verbinding maken met de printer via het wifi-netwerk. Als u geen verbinding maakt tussen Cura en de printer, kunt u een USB-station gebruiken om g-code-bestanden naar de printer over te zetten.
    
    Selecteer uw printer in de onderstaande lijst:

[ctx: @action:button]
en: Add
nl_NL: Toevoegen

[ctx: @action:button]
en: Edit
nl_NL: Bewerken

[ctx: @action:button]
en: Remove
nl_NL: Verwijderen

[ctx: @action:button]
en: Refresh
nl_NL: Vernieuwen

[ctx: @label]
en: If your printer is not listed, read the <a href='%1'>network printing troubleshooting guide</a>
nl_NL: Raadpleeg de <a href='%1'>handleiding voor probleemoplossing bij printen via het netwerk</a> als uw printer niet in de lijst wordt vermeld

[ctx: @label]
en: Firmware version
nl_NL: Firmwareversie

[ctx: @label]
en: Address
nl_NL: Adres

[ctx: @label]
en: This printer is not set up to host a group of printers.
nl_NL: Deze printer is niet ingesteld voor het hosten van een groep printers.

[ctx: @label]
en: This printer is the host for a group of %1 printers.
nl_NL: Deze printer is de host voor een groep van %1 printers.

[ctx: @label]
en: The printer at this address has not yet responded.
nl_NL: De printer op dit adres heeft nog niet gereageerd.

[ctx: @action:button]
en: Connect
nl_NL: Verbinden

[ctx: @title:window]
en: Printer Address
nl_NL: Printeradres

[ctx: @alabel]
en: Enter the IP address or hostname of your printer on the network.
nl_NL: Voer het IP-adres of de hostnaam van de printer in het netwerk in.

[ctx: @label:status]
en: Aborted
nl_NL: Afgebroken

[ctx: @label:status]
en: Finished
nl_NL: Gereed

[ctx: @label:status]
en: Preparing...
nl_NL: Voorbereiden...

[ctx: @label:status]
en: Aborting...
nl_NL: Afbreken...

[ctx: @label:status]
en: Pausing...
nl_NL: Pauzeren...

[ctx: @label:status]
en: Paused
nl_NL: Gepauzeerd

[ctx: @label:status]
en: Resuming...
nl_NL: Hervatten...

[ctx: @label:status]
en: Action required
nl_NL: Handeling nodig

[ctx: @label:status]
en: Finishes %1 at %2
nl_NL: Voltooit %1 om %2

[ctx: @action:button]
en: Print
nl_NL: Printen

[ctx: @title:window]
en: Print over network
nl_NL: Printen via netwerk

[ctx: @label]
en: Printer selection
nl_NL: Printerselectie

[ctx: @label]
en: Move to top
nl_NL: Plaats bovenaan

[ctx: @label]
en: Delete
nl_NL: Verwijderen

[ctx: @label]
en: Resume
nl_NL: Hervatten

[ctx: @label]
en: Pausing...
nl_NL: Pauzeren...

[ctx: @label]
en: Resuming...
nl_NL: Hervatten...

[ctx: @label]
en: Pause
nl_NL: Pauzeren

[ctx: @label]
en: Aborting...
nl_NL: Afbreken...

[ctx: @label]
en: Abort
nl_NL: Afbreken

[ctx: @label %1 is the name of a print job.]
en: Are you sure you want to move %1 to the top of the queue?
nl_NL: Weet u zeker dat u %1 bovenaan de wachtrij wilt plaatsen?

[ctx: @window:title]
en: Move print job to top
nl_NL: Plaats printtaak bovenaan

[ctx: @label %1 is the name of a print job.]
en: Are you sure you want to delete %1?
nl_NL: Weet u zeker dat u %1 wilt verwijderen?

[ctx: @window:title]
en: Delete print job
nl_NL: Printtaak verwijderen

[ctx: @label %1 is the name of a print job.]
en: Are you sure you want to abort %1?
nl_NL: Weet u zeker dat u %1 wilt afbreken?

[ctx: @window:title]
en: Abort print
nl_NL: Printen afbreken

[ctx: @title:window]
en: Configuration Changes
nl_NL: Configuratiewijzigingen

[ctx: @action:button]
en: Override
nl_NL: Overschrijven

[ctx: @label]
en: The assigned printer, %1, requires the following configuration change: | The assigned printer, %1, requires the following configuration changes:
nl_NL[0]: Voor de toegewezen printer, %1, is de volgende configuratiewijziging vereist:
nl_NL[1]: Voor de toegewezen printer, %1, zijn de volgende configuratiewijzigingen vereist:

[ctx: @label]
en: The printer %1 is assigned, but the job contains an unknown material configuration.
nl_NL: De printer %1 is toegewezen. De taak bevat echter een onbekende materiaalconfiguratie.

[ctx: @label]
en: Change material %1 from %2 to %3.
nl_NL: Wijzig het materiaal %1 van %2 in %3.

[ctx: @label]
en: Load %3 as material %1 (This cannot be overridden).
nl_NL: Laad %3 als materiaal %1 (kan niet worden overschreven).

[ctx: @label]
en: Change print core %1 from %2 to %3.
nl_NL: Wijzig de print core %1 van %2 in %3.

[ctx: @label]
en: Change build plate to %1 (This cannot be overridden).
nl_NL: Wijzig het platform naar %1 (kan niet worden overschreven).

[ctx: @label]
en: Override will use the specified settings with the existing printer configuration. This may result in a failed print.
nl_NL: Met het overschrijven worden de opgegeven instellingen gebruikt met de bestaande printerconfiguratie. De print kan hierdoor mislukken.

[ctx: @label]
en: Aluminum
nl_NL: Aluminium

[ctx: @info:tooltip]
en: Connect to a printer
nl_NL: Verbinding maken met een printer

[ctx: @info]
en: Please make sure your printer has a connection:
    - Check if the printer is turned on.
    - Check if the printer is connected to the network.
nl_NL: Controleer of de printer verbonden is:
    - Controleer of de printer ingeschakeld is.
    - Controleer of de printer verbonden is met het netwerk.

[ctx: @info]
en: Please select a network connected printer to monitor.
nl_NL: Selecteer een met een netwerk verbonden printer om te controleren.

[ctx: @info]
en: Please connect your Ultimaker printer to your local network.
nl_NL: Verbind uw Ultimaker-printer met uw lokale netwerk.

[ctx: @label link to technical assistance]
en: View user manuals online
nl_NL: Gebruikershandleidingen online weergegeven

[ctx: @label]
en: Color scheme
nl_NL: Kleurenschema

[ctx: @label:listbox]
en: Material Color
nl_NL: Materiaalkleur

[ctx: @label:listbox]
en: Line Type
nl_NL: Lijntype

[ctx: @label:listbox]
en: Feedrate
nl_NL: Doorvoersnelheid

[ctx: @label:listbox]
en: Layer thickness
nl_NL: Laagdikte

[ctx: @label]
en: Compatibility Mode
nl_NL: Compatibiliteitsmodus

[ctx: @label]
en: Travels
nl_NL: Bewegingen

[ctx: @label]
en: Infill
nl_NL: Vulling

[ctx: @label]
en: Only Show Top Layers
nl_NL: Alleen bovenlagen weergegeven

[ctx: @label]
en: Show 5 Detailed Layers On Top
nl_NL: 5 gedetailleerde lagen bovenaan weergeven

[ctx: @label]
en: Top / Bottom
nl_NL: Boven-/onderkant

[ctx: @label]
en: Inner Wall
nl_NL: Binnenwand

[ctx: @label]
en: min
nl_NL: min.

[ctx: @label]
en: max
nl_NL: max.

[ctx: @title:window]
en: Post Processing Plugin
nl_NL: Invoegtoepassing voor Nabewerking

[ctx: @label]
en: Post Processing Scripts
nl_NL: Scripts voor Nabewerking

[ctx: @action]
en: Add a script
nl_NL: Een script toevoegen

[ctx: @label]
en: Settings
nl_NL: Instellingen

[ctx: @info:tooltip]
en: Change active post-processing scripts
nl_NL: Actieve scripts voor nabewerking wijzigen

[ctx: @title:window]
en: More information on anonymous data collection
nl_NL: Meer informatie over anonieme gegevensverzameling

[ctx: @text:window]
en: Cura sends anonymous data to Ultimaker in order to improve the print quality and user experience. Below is an example of all the data that is sent.
nl_NL: Cura verzendt anonieme gegevens naar Ultimaker om de printkwaliteit en gebruikerservaring te verbeteren. Hieronder ziet u een voorbeeld van alle gegevens die worden verzonden.

[ctx: @text:window]
en: I don't want to send this data
nl_NL: Ik wil deze gegevens niet verzenden

[ctx: @text:window]
en: Allow sending this data to Ultimaker and help us improve Cura
nl_NL: Verzenden van deze gegevens naar Ultimaker toestaan en ons helpen Cura te verbeteren

[ctx: @label]
en: No print selected
nl_NL: Er is geen print geselecteerd

[ctx: @title:window]
en: Convert Image...
nl_NL: Afbeelding Converteren...

[ctx: @info:tooltip]
en: The maximum distance of each pixel from "Base."
nl_NL: De maximale afstand van elke pixel tot de "Basis".

[ctx: @action:label]
en: Height (mm)
nl_NL: Hoogte (mm)

[ctx: @info:tooltip]
en: The base height from the build plate in millimeters.
nl_NL: De basishoogte van het platform in millimeters.

[ctx: @action:label]
en: Base (mm)
nl_NL: Basis (mm)

[ctx: @info:tooltip]
en: The width in millimeters on the build plate.
nl_NL: De breedte op het platform in millimeters.

[ctx: @action:label]
en: Width (mm)
nl_NL: Breedte (mm)

[ctx: @info:tooltip]
en: The depth in millimeters on the build plate
nl_NL: De diepte op het platform in millimeters

[ctx: @action:label]
en: Depth (mm)
nl_NL: Diepte (mm)

[ctx: @info:tooltip]
en: By default, white pixels represent high points on the mesh and black pixels represent low points on the mesh. Change this option to reverse the behavior such that black pixels represent high points on the mesh and white pixels represent low points on the mesh.
nl_NL: Standaard staan witte pixels voor hoge en zwarte pixels voor lage punten in het raster. U kunt dit omdraaien, zodat zwarte pixels voor hoge en witte pixels voor lage punten in het raster staan.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Lighter is higher
nl_NL: Lichter is hoger

[ctx: @item:inlistbox]
en: Darker is higher
nl_NL: Donkerder is hoger

[ctx: @info:tooltip]
en: The amount of smoothing to apply to the image.
nl_NL: De mate van effening die op de afbeelding moet worden toegepast.

[ctx: @action:label]
en: Smoothing
nl_NL: Effenen

[ctx: @label]
en: Mesh Type
nl_NL: Rastertype

[ctx: @label]
en: Normal model
nl_NL: Normaal model

[ctx: @label]
en: Print as support
nl_NL: Printen als supportstructuur

[ctx: @label]
en: Don't support overlap with other models
nl_NL: Supportstructuur niet laten overlappen met andere modellen

[ctx: @label]
en: Modify settings for overlap with other models
nl_NL: Instellingen aanpassen voor overlapping met andere modellen

[ctx: @label]
en: Modify settings for infill of other models
nl_NL: Instellingen aanpassen voor vulling van andere modellen

[ctx: @action:button]
en: Select settings
nl_NL: Instellingen selecteren

[ctx: @title:window]
en: Select Settings to Customize for this model
nl_NL: Instellingen Selecteren om Dit Model Aan te Passen

[ctx: @label:textbox]
en: Filter...
nl_NL: Filteren...

[ctx: @label:checkbox]
en: Show all
nl_NL: Alles weergeven

[ctx: @title:window]
en: Open Project
nl_NL: Project openen

[ctx: @action:ComboBox option]
en: Update existing
nl_NL: Bestaand(e) bijwerken

[ctx: @action:ComboBox option]
en: Create new
nl_NL: Nieuw maken

[ctx: @action:title]
en: Summary - Cura Project
nl_NL: Samenvatting - Cura-project

[ctx: @action:label]
en: Printer settings
nl_NL: Printerinstellingen

[ctx: @info:tooltip]
en: How should the conflict in the machine be resolved?
nl_NL: Hoe dient het conflict in de machine te worden opgelost?

[ctx: @action:ComboBox option]
en: Update
nl_NL: Bijwerken

[ctx: @action:label]
en: Printer Group
nl_NL: Printergroep

[ctx: @action:label]
en: Profile settings
nl_NL: Profielinstellingen

[ctx: @info:tooltip]
en: How should the conflict in the profile be resolved?
nl_NL: Hoe dient het conflict in het profiel te worden opgelost?

[ctx: @action:label]
en: Name
nl_NL: Naam

[ctx: @action:label]
en: Not in profile
nl_NL: Niet in profiel

[ctx: @action:label]
en: %1 override | %1 overrides
nl_NL[0]: %1 overschrijving
nl_NL[1]: %1 overschrijvingen

[ctx: @action:label]
en: Derivative from
nl_NL: Afgeleide van

[ctx: @action:label]
en: %1, %2 override | %1, %2 overrides
nl_NL[0]: %1, %2 overschrijving
nl_NL[1]: %1, %2 overschrijvingen

[ctx: @action:label]
en: Material settings
nl_NL: Materiaalinstellingen

[ctx: @info:tooltip]
en: How should the conflict in the material be resolved?
nl_NL: Hoe dient het materiaalconflict te worden opgelost?

[ctx: @action:label]
en: Setting visibility
nl_NL: Zichtbaarheid instellen

[ctx: @action:label]
en: Mode
nl_NL: Modus

[ctx: @action:label]
en: Visible settings:
nl_NL: Zichtbare instellingen:

[ctx: @action:label]
en: %1 out of %2
nl_NL: %1 van %2

[ctx: @action:warning]
en: Loading a project will clear all models on the build plate.
nl_NL: Als u een project laadt, worden alle modellen van het platform gewist.

[ctx: @action:button]
en: Open
nl_NL: Openen

[ctx: @title]
en: My Backups
nl_NL: Mijn back-ups

[ctx: @empty_state]
en: You don't have any backups currently. Use the 'Backup Now' button to create one.
nl_NL: U hebt momenteel geen back-ups. Gebruik de knop 'Nu back-up maken' om een back-up te maken.

[ctx: @backup_limit_info]
en: During the preview phase, you'll be limited to 5 visible backups. Remove a backup to see older ones.
nl_NL: Tijdens de voorbeeldfase zijn er maximaal 5 back-ups zichtbaar. Verwijder een back-up als u oudere back-ups wilt bekijken.

[ctx: @description]
en: Backup and synchronize your Cura settings.
nl_NL: Maak een back-up van uw Cura-instellingen en synchroniseer deze.

[ctx: @button]
en: Sign in
nl_NL: Aanmelden

[ctx: @title:window]
en: Cura Backups
nl_NL: Cura-back-ups

[ctx: @backuplist:label]
en: Cura Version
nl_NL: Cura-versie

[ctx: @backuplist:label]
en: Materials
nl_NL: Materialen

[ctx: @backuplist:label]
en: Profiles
nl_NL: Profielen

[ctx: @backuplist:label]
en: Plugins
nl_NL: Invoegtoepassingen

[ctx: @button]
en: Restore
nl_NL: Herstellen

[ctx: @dialog:title]
en: Delete Backup
nl_NL: Back-up verwijderen

[ctx: @dialog:info]
en: Are you sure you want to delete this backup? This cannot be undone.
nl_NL: Weet u zeker dat u deze back-up wilt verwijderen? Dit kan niet ongedaan worden gemaakt.

[ctx: @dialog:title]
en: Restore Backup
nl_NL: Back-up herstellen

[ctx: @dialog:info]
en: You will need to restart Cura before your backup is restored. Do you want to close Cura now?
nl_NL: U moet Cura opnieuw starten voordat uw back-up wordt hersteld. Wilt u Cura nu sluiten?

[ctx: @button]
en: Want more?
nl_NL: Wilt u meer?

[ctx: @button]
en: Backup Now
nl_NL: Nu back-up maken

[ctx: @checkbox:description]
en: Auto Backup
nl_NL: Auto back-up

[ctx: @checkbox:description]
en: Automatically create a backup each day that Cura is started.
nl_NL: Maak elke dag dat Cura wordt gestart, automatisch een back-up.

[ctx: @label]
en: Not supported
nl_NL: Niet ondersteund

[ctx: @action:button]
en: Previous
nl_NL: Vorige

[ctx: @action:button]
en: Export
nl_NL: Exporteren

[ctx: @action:button]
en: Next
nl_NL: Volgende

[ctx: @title]
en: Select Printer Upgrades
nl_NL: Printerupgrades Selecteren

[ctx: @label]
en: Please select any upgrades made to this Ultimaker 2.
nl_NL: Selecteer eventuele upgrades die op deze Ultimaker 2 zijn uitgevoerd.

[ctx: @label]
en: Olsson Block
nl_NL: Olsson-blok

[ctx: @title]
en: Build Plate Leveling
nl_NL: Platform Kalibreren

[ctx: @label]
en: To make sure your prints will come out great, you can now adjust your buildplate. When you click 'Move to Next Position' the nozzle will move to the different positions that can be adjusted.
nl_NL: Je kan nu je platform afstellen, zodat uw prints er altijd fantastisch uitzien. Als u op 'Naar de volgende positie bewegen' klikt, beweegt de nozzle naar de verschillende instelbare posities.

[ctx: @label]
en: For every position; insert a piece of paper under the nozzle and adjust the print build plate height. The print build plate height is right when the paper is slightly gripped by the tip of the nozzle.
nl_NL: Voor elke positie legt u een stukje papier onder de nozzle en past u de hoogte van het printplatform aan. De hoogte van het printplatform is goed wanneer het papier net door de punt van de nozzle wordt meegenomen.

[ctx: @action:button]
en: Start Build Plate Leveling
nl_NL: Kalibratie Platform Starten

[ctx: @action:button]
en: Move to Next Position
nl_NL: Beweeg Naar de Volgende Positie

[ctx: @label]
en: Please select any upgrades made to this Ultimaker Original
nl_NL: Selecteer eventuele upgrades die op deze Ultimaker Original zijn uitgevoerd

[ctx: @label]
en: Heated Build Plate (official kit or self-built)
nl_NL: Verwarmd Platform (officiële kit of eigenbouw)

[ctx: @title]
en: Check Printer
nl_NL: Printer Controleren

[ctx: @label]
en: It's a good idea to do a few sanity checks on your Ultimaker. You can skip this step if you know your machine is functional
nl_NL: Het wordt aangeraden een controle uit te voeren op de Ultimaker. U kunt deze stap overslaan als u zeker weet dat de machine correct functioneert

[ctx: @action:button]
en: Start Printer Check
nl_NL: Printercontrole Starten

[ctx: @label]
en: Connection:
nl_NL: Verbinding:

[ctx: @info:status]
en: Connected
nl_NL: Aangesloten

[ctx: @info:status]
en: Not connected
nl_NL: Niet aangesloten

[ctx: @label]
en: Min endstop X:
nl_NL: Min. eindstop X:

[ctx: @info:status]
en: Works
nl_NL: Werkt

[ctx: @info:status]
en: Not checked
nl_NL: Niet gecontroleerd

[ctx: @label]
en: Min endstop Y:
nl_NL: Min. eindstop Y:

[ctx: @label]
en: Min endstop Z:
nl_NL: Min. eindstop Z:

[ctx: @label]
en: Nozzle temperature check:
nl_NL: Temperatuurcontrole nozzle:

[ctx: @action:button]
en: Stop Heating
nl_NL: Verwarmen Stoppen

[ctx: @action:button]
en: Start Heating
nl_NL: Verwarmen Starten

[ctx: @label]
en: Build plate temperature check:
nl_NL: Temperatuurcontrole platform:

[ctx: @info:status]
en: Checked
nl_NL: Gecontroleerd

[ctx: @label]
en: Everything is in order! You're done with your CheckUp.
nl_NL: Alles is in orde! De controle is voltooid.

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Not connected to a printer
nl_NL: Niet met een printer verbonden

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Printer does not accept commands
nl_NL: Printer accepteert geen opdrachten

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: In maintenance. Please check the printer
nl_NL: In onderhoud. Controleer de printer

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Lost connection with the printer
nl_NL: Verbinding met de printer is verbroken

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Printing...
nl_NL: Printen...

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Paused
nl_NL: Gepauzeerd

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Preparing...
nl_NL: Voorbereiden...

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Please remove the print
nl_NL: Verwijder de print

[ctx: @label]
en: Abort Print
nl_NL: Printen Afbreken

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to abort the print?
nl_NL: Weet u zeker dat u het printen wilt afbreken?

[ctx: @title]
en: Information
nl_NL: Informatie

[ctx: @title:window]
en: Confirm Diameter Change
nl_NL: Diameterwijziging bevestigen

[ctx: @label (%1 is a number)]
en: The new filament diameter is set to %1 mm, which is not compatible with the current extruder. Do you wish to continue?
nl_NL: Het nieuwe filament is ingesteld op %1 mm. Dit is niet compatibel met de huidige extruder. Wilt u verder gaan?

[ctx: @label]
en: Display Name
nl_NL: Naam

[ctx: @label]
en: Brand
nl_NL: Merk

[ctx: @label]
en: Material Type
nl_NL: Type Materiaal

[ctx: @label]
en: Color
nl_NL: Kleur

[ctx: @label]
en: Properties
nl_NL: Eigenschappen

[ctx: @label]
en: Density
nl_NL: Dichtheid

[ctx: @label]
en: Filament Cost
nl_NL: Kostprijs Filament

[ctx: @label]
en: Filament weight
nl_NL: Gewicht filament

[ctx: @label]
en: Filament length
nl_NL: Lengte filament

[ctx: @label]
en: Cost per Meter
nl_NL: Kostprijs per meter

[ctx: @label]
en: This material is linked to %1 and shares some of its properties.
nl_NL: Dit materiaal is gekoppeld aan %1 en deelt hiermee enkele eigenschappen.

[ctx: @label]
en: Unlink Material
nl_NL: Materiaal ontkoppelen

[ctx: @label]
en: Description
nl_NL: Beschrijving

[ctx: @label]
en: Adhesion Information
nl_NL: Gegevens Hechting

[ctx: @label]
en: Print settings
nl_NL: Instellingen voor printen

[ctx: @action:button]
en: Activate
nl_NL: Activeren

[ctx: @action:button]
en: Create
nl_NL: Maken

[ctx: @action:button]
en: Duplicate
nl_NL: Dupliceren

[ctx: @action:button]
en: Import
nl_NL: Importeren

[ctx: @title:window]
en: Confirm Remove
nl_NL: Verwijderen Bevestigen

[ctx: @label (%1 is object name)]
en: Are you sure you wish to remove %1? This cannot be undone!
nl_NL: Weet u zeker dat u %1 wilt verwijderen? Deze bewerking kan niet ongedaan worden gemaakt!

[ctx: @title:window]
en: Import Material
nl_NL: Materiaal Importeren

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> or <message>!]
en: Could not import material <filename>%1</filename>: <message>%2</message>
nl_NL: Kon materiaal <filename>%1</filename> niet importeren: <message>%2</message>

[ctx: @info:status Don't translate the XML tag <filename>!]
en: Successfully imported material <filename>%1</filename>
nl_NL: Materiaal <filename>%1</filename> is geïmporteerd

[ctx: @title:window]
en: Export Material
nl_NL: Materiaal Exporteren

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> and <message>!]
en: Failed to export material to <filename>%1</filename>: <message>%2</message>
nl_NL: Exporteren van materiaal naar <filename>%1</filename> is mislukt: <message>%2</message>

[ctx: @info:status Don't translate the XML tag <filename>!]
en: Successfully exported material to <filename>%1</filename>
nl_NL: Materiaal is geëxporteerd naar <filename>%1</filename>

[ctx: @title:tab]
en: Setting Visibility
nl_NL: Zichtbaarheid Instellen

[ctx: @label:textbox]
en: Check all
nl_NL: Alles aanvinken

[ctx: @info:status]
en: Calculated
nl_NL: Berekend

[ctx: @title:column]
en: Setting
nl_NL: Instelling

[ctx: @title:column]
en: Profile
nl_NL: Profiel

[ctx: @title:column]
en: Current
nl_NL: Huidig

[ctx: @title:column]
en: Unit
nl_NL: Eenheid

[ctx: @title:tab]
en: General
nl_NL: Algemeen

[ctx: @label]
en: Language:
nl_NL: Taal:

[ctx: @label]
en: Currency:
nl_NL: Valuta:

[ctx: @label]
en: Theme:
nl_NL: Thema:

[ctx: @label]
en: You will need to restart the application for these changes to have effect.
nl_NL: U moet de toepassing opnieuw starten voordat deze wijzigingen van kracht worden.

[ctx: @info:tooltip]
en: Slice automatically when changing settings.
nl_NL: Automatisch slicen bij wijzigen van instellingen.

[ctx: @option:check]
en: Slice automatically
nl_NL: Automatisch slicen

[ctx: @label]
en: Viewport behavior
nl_NL: Gedrag kijkvenster

[ctx: @info:tooltip]
en: Highlight unsupported areas of the model in red. Without support these areas will not print properly.
nl_NL: Geef niet-ondersteunde gedeelten van het model een rode markering. Zonder ondersteuning zullen deze gedeelten niet goed worden geprint.

[ctx: @option:check]
en: Display overhang
nl_NL: Overhang weergeven

[ctx: @info:tooltip]
en: Moves the camera so the model is in the center of the view when a model is selected
nl_NL: Verplaatst de camera zodanig dat wanneer een model wordt geselecteerd, het model in het midden van het beeld wordt weergegeven

[ctx: @action:button]
en: Center camera when item is selected
nl_NL: Camera centreren wanneer een item wordt geselecteerd

[ctx: @info:tooltip]
en: Should the default zoom behavior of cura be inverted?
nl_NL: Moet het standaard zoomgedrag van Cura worden omgekeerd?

[ctx: @action:button]
en: Invert the direction of camera zoom.
nl_NL: Keer de richting van de camerazoom om.

[ctx: @info:tooltip]
en: Should zooming move in the direction of the mouse?
nl_NL: Moet het zoomen in de richting van de muis gebeuren?

[ctx: @action:button]
en: Zoom toward mouse direction
nl_NL: Zoomen in de richting van de muis

[ctx: @info:tooltip]
en: Should models on the platform be moved so that they no longer intersect?
nl_NL: Moeten modellen op het platform zodanig worden verplaatst dat ze elkaar niet meer doorsnijden?

[ctx: @option:check]
en: Ensure models are kept apart
nl_NL: Modellen gescheiden houden

[ctx: @info:tooltip]
en: Should models on the platform be moved down to touch the build plate?
nl_NL: Moeten modellen in het printgebied omlaag worden gebracht zodat ze het platform raken?

[ctx: @option:check]
en: Automatically drop models to the build plate
nl_NL: Modellen automatisch op het platform laten vallen

[ctx: @info:tooltip]
en: Show caution message in g-code reader.
nl_NL: Toon het waarschuwingsbericht in de G-code-lezer.

[ctx: @option:check]
en: Caution message in g-code reader
nl_NL: Waarschuwingsbericht in de G-code-lezer

[ctx: @info:tooltip]
en: Should layer be forced into compatibility mode?
nl_NL: Moet de laag in de compatibiliteitsmodus worden geforceerd?

[ctx: @option:check]
en: Force layer view compatibility mode (restart required)
nl_NL: Compatibiliteitsmodus voor laagweergave forceren (opnieuw opstarten vereist)

[ctx: @label]
en: Opening and saving files
nl_NL: Bestanden openen en opslaan

[ctx: @info:tooltip]
en: Should models be scaled to the build volume if they are too large?
nl_NL: Moeten modellen worden geschaald naar het werkvolume als ze te groot zijn?

[ctx: @option:check]
en: Scale large models
nl_NL: Grote modellen schalen

[ctx: @info:tooltip]
en: An model may appear extremely small if its unit is for example in meters rather than millimeters. Should these models be scaled up?
nl_NL: Een model wordt mogelijk extreem klein weergegeven als de eenheden bijvoorbeeld in meters zijn in plaats van in millimeters. Moeten dergelijke modellen worden opgeschaald?

[ctx: @option:check]
en: Scale extremely small models
nl_NL: Extreem kleine modellen schalen

[ctx: @info:tooltip]
en: Should models be selected after they are loaded?
nl_NL: Moeten modellen worden geselecteerd nadat ze zijn geladen?

[ctx: @option:check]
en: Select models when loaded
nl_NL: Modellen selecteren wanneer ze geladen zijn

[ctx: @info:tooltip]
en: Should a prefix based on the printer name be added to the print job name automatically?
nl_NL: Moet er automatisch een op de printernaam gebaseerde voorvoegsel aan de naam van de printtaak worden toegevoegd?

[ctx: @option:check]
en: Add machine prefix to job name
nl_NL: Machinevoorvoegsel toevoegen aan taaknaam

[ctx: @info:tooltip]
en: Should a summary be shown when saving a project file?
nl_NL: Dient er een samenvatting te worden weergegeven wanneer een projectbestand wordt opgeslagen?

[ctx: @option:check]
en: Show summary dialog when saving project
nl_NL: Dialoogvenster voor samenvatting weergeven tijdens het opslaan van een project

[ctx: @info:tooltip]
en: Default behavior when opening a project file
nl_NL: Standaardgedrag tijdens het openen van een projectbestand

[ctx: @window:text]
en: Default behavior when opening a project file:
nl_NL: Standaardgedrag tijdens het openen van een projectbestand:

[ctx: @option:openProject]
en: Always ask me this
nl_NL: Altijd vragen

[ctx: @option:openProject]
en: Always open as a project
nl_NL: Altijd als project openen

[ctx: @option:openProject]
en: Always import models
nl_NL: Altijd modellen importeren

[ctx: @info:tooltip]
en: When you have made changes to a profile and switched to a different one, a dialog will be shown asking whether you want to keep your modifications or not, or you can choose a default behaviour and never show that dialog again.
nl_NL: Wanneer u wijzigingen hebt aangebracht aan een profiel en naar een ander profiel wisselt, wordt een dialoogvenster weergegeven waarin u wordt gevraagd of u de aanpassingen wilt behouden. U kunt ook een standaardgedrag kiezen en het dialoogvenster nooit meer laten weergeven.

[ctx: @label]
en: Profiles
nl_NL: Profielen

[ctx: @window:text]
en: Default behavior for changed setting values when switching to a different profile:
nl_NL: Standaardgedrag voor gewijzigde instellingen wanneer er naar een ander profiel wordt overgeschakeld:

[ctx: @option:discardOrKeep]
en: Always ask me this
nl_NL: Altijd vragen

[ctx: @option:discardOrKeep]
en: Always discard changed settings
nl_NL: Gewijzigde instellingen altijd verwijderen

[ctx: @option:discardOrKeep]
en: Always transfer changed settings to new profile
nl_NL: Gewijzigde instellingen altijd naar nieuw profiel overbrengen

[ctx: @info:tooltip]
en: Should Cura check for updates when the program is started?
nl_NL: Moet Cura op updates controleren wanneer het programma wordt gestart?

[ctx: @option:check]
en: Check for updates on start
nl_NL: Bij starten op updates controleren

[ctx: @info:tooltip]
en: Should anonymous data about your print be sent to Ultimaker? Note, no models, IP addresses or other personally identifiable information is sent or stored.
nl_NL: Mogen anonieme gegevens over uw print naar Ultimaker worden verzonden? Opmerking: er worden geen modellen, IP-adressen of andere persoonlijk identificeerbare gegevens verzonden of opgeslagen.

[ctx: @option:check]
en: Send (anonymous) print information
nl_NL: (Anonieme) printgegevens verzenden

[ctx: @action:button]
en: More information
nl_NL: Meer informatie

[ctx: @label]
en: Experimental
nl_NL: Experimenteel

[ctx: @info:tooltip]
en: Use multi build plate functionality
nl_NL: Functionaliteit voor meerdere platformen gebruiken

[ctx: @option:check]
en: Use multi build plate functionality (restart required)
nl_NL: Functionaliteit voor meerdere platformen gebruiken (opnieuw opstarten vereist)

[ctx: @action:button]
en: Rename
nl_NL: Hernoemen

[ctx: @title:tab]
en: Profiles
nl_NL: Profielen

[ctx: @label]
en: Create
nl_NL: Maken

[ctx: @label]
en: Duplicate
nl_NL: Dupliceren

[ctx: @title:window]
en: Create Profile
nl_NL: Profiel Maken

[ctx: @info]
en: Please provide a name for this profile.
nl_NL: Geef een naam op voor dit profiel.

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Profile
nl_NL: Profiel Dupliceren

[ctx: @title:window]
en: Rename Profile
nl_NL: Profiel Hernoemen

[ctx: @title:window]
en: Import Profile
nl_NL: Profiel Importeren

[ctx: @title:window]
en: Export Profile
nl_NL: Profiel Exporteren

[ctx: @label]
en: Default profiles
nl_NL: Standaardprofielen

[ctx: @label]
en: Custom profiles
nl_NL: Aangepaste profielen

[ctx: @action:button]
en: Update profile with current settings/overrides
nl_NL: Profiel bijwerken met huidige instellingen/overschrijvingen

[ctx: @action:button]
en: Discard current changes
nl_NL: Huidige wijzigingen verwijderen

[ctx: @action:label]
en: This profile uses the defaults specified by the printer, so it has no settings/overrides in the list below.
nl_NL: Dit profiel gebruikt de standaardinstellingen die door de printer zijn opgegeven, dus er zijn hiervoor geen instellingen/overschrijvingen in de onderstaande lijst.

[ctx: @action:label]
en: Your current settings match the selected profile.
nl_NL: Uw huidige instellingen komen overeen met het geselecteerde profiel.

[ctx: @title:tab]
en: Global Settings
nl_NL: Algemene Instellingen

[ctx: @action:button]
en: Marketplace
nl_NL: Marktplaats

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: &File
nl_NL: &Bestand

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: &Edit
nl_NL: B&ewerken

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: &View
nl_NL: Beel&d

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: &Settings
nl_NL: In&stellingen

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: E&xtensions
nl_NL: E&xtensies

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: P&references
nl_NL: Voo&rkeuren

[ctx: @title:window]
en: New project
nl_NL: Nieuw project

[ctx: @info:question]
en: Are you sure you want to start a new project? This will clear the build plate and any unsaved settings.
nl_NL: Weet u zeker dat u een nieuw project wilt starten? Hiermee wordt het platform leeggemaakt en worden eventuele niet-opgeslagen instellingen verwijderd.

[ctx: @text Print job name]
en: Untitled
nl_NL: Zonder titel

[ctx: @label:textbox]
en: search settings
nl_NL: instellingen zoeken

[ctx: @action:menu]
en: Copy value to all extruders
nl_NL: Waarde naar alle extruders kopiëren

[ctx: @action:menu]
en: Copy all changed values to all extruders
nl_NL: Alle gewijzigde waarden naar alle extruders kopiëren

[ctx: @action:menu]
en: Hide this setting
nl_NL: Deze instelling verbergen

[ctx: @action:menu]
en: Don't show this setting
nl_NL: Deze instelling verbergen

[ctx: @action:menu]
en: Keep this setting visible
nl_NL: Deze instelling zichtbaar houden

[ctx: @action:menu]
en: Configure setting visibility...
nl_NL: Zichtbaarheid Instelling Configureren...

[ctx: @label]
en: Some hidden settings use values different from their normal calculated value.
    
    Click to make these settings visible.
nl_NL: Een aantal verborgen instellingen gebruiken andere waarden dan hun normale berekende waarde.
    
    Klik om deze instellingen zichtbaar te maken.

[ctx: @label Header for list of settings.]
en: Affects
nl_NL: Beïnvloedt

[ctx: @label Header for list of settings.]
en: Affected By
nl_NL: Beïnvloed door

[ctx: @label]
en: This setting is always shared between all extruders. Changing it here will change the value for all extruders.
nl_NL: Deze instelling wordt altijd door alle extruders gedeeld. Als u hier de instelling wijzigt, wordt de waarde voor alle extruders gewijzigd.

[ctx: @label]
en: The value is resolved from per-extruder values
nl_NL: De waarde wordt afgeleid van de waarden per extruder

[ctx: @label]
en: This setting has a value that is different from the profile.
    
    Click to restore the value of the profile.
nl_NL: Deze instelling heeft een andere waarde dan in het profiel.
    
    Klik om de waarde van het profiel te herstellen.

[ctx: @label]
en: This setting is normally calculated, but it currently has an absolute value set.
    
    Click to restore the calculated value.
nl_NL: Deze instelling wordt normaliter berekend, maar is nu ingesteld op een absolute waarde.
    
    Klik om de berekende waarde te herstellen.

[ctx: @button]
en: Recommended
nl_NL: Aanbevolen

[ctx: @button]
en: Custom
nl_NL: Aangepast

[ctx: @label]
en: Gradual infill
nl_NL: Geleidelijke vulling

[ctx: @label]
en: Gradual infill will gradually increase the amount of infill towards the top.
nl_NL: Met geleidelijke vulling neemt de hoeveelheid vulling naar boven toe.

[ctx: @label]
en: Support
nl_NL: Supportstructuur

[ctx: @label]
en: Generate structures to support parts of the model which have overhangs. Without these structures, such parts would collapse during printing.
nl_NL: Genereer structuren om delen van het model met overhang te ondersteunen. Zonder deze structuren zakken dergelijke delen in tijdens het printen.

[ctx: @label]
en: Select which extruder to use for support. This will build up supporting structures below the model to prevent the model from sagging or printing in mid air.
nl_NL: Selecteren welke extruder voor support wordt gebruikt. Deze optie zorgt ervoor dat onder het model ondersteuning wordt geprint, om te voorkomen dat dit doorzakt of dat er midden in de lucht moet worden geprint.

[ctx: @label]
en: Adhesion
nl_NL: Hechting

[ctx: @label]
en: Enable printing a brim or raft. This will add a flat area around or under your object which is easy to cut off afterwards.
nl_NL: Het printen van een brim of raft inschakelen. Deze optie zorgt ervoor dat er extra materiaal rondom of onder het object wordt neergelegd, dat er naderhand eenvoudig kan worden afgesneden.

[ctx: @label]
en: Layer Height
nl_NL: Laaghoogte

[ctx: @tooltip]
en: You have modified some profile settings. If you want to change these go to custom mode.
nl_NL: U hebt enkele profielinstellingen aangepast. Ga naar de aangepaste modus als u deze wilt wijzigen.

[ctx: @tooltip]
en: This quality profile is not available for your current material and nozzle configuration. Please change these to enable this quality profile
nl_NL: Dit kwaliteitsprofiel is niet beschikbaar voor uw huidige materiaal- en nozzleconfiguratie. Breng hierin wijzigingen aan om gebruik van dit kwaliteitsprofiel mogelijk te maken

[ctx: @tooltip]
en: A custom profile is currently active. To enable the quality slider, choose a default quality profile in Custom tab
nl_NL: Er is momenteel een aangepast profiel actief. Als u de kwaliteitsschuifregelaar wilt gebruiken, kiest u een standaard kwaliteitsprofiel op het tabblad Aangepast

[ctx: @label:Should be short]
en: On
nl_NL: Aan

[ctx: @label:Should be short]
en: Off
nl_NL: Uit

[ctx: @label]
en: Profile
nl_NL: Profiel

[ctx: @tooltip]
en: Some setting/override values are different from the values stored in the profile.
    
    Click to open the profile manager.
nl_NL: Sommige waarden of aanpassingen van instellingen zijn anders dan de waarden die in het profiel zijn opgeslagen.
    
    Klik om het profielbeheer te openen.

[ctx: @label shown when we load a Gcode file]
en: Print setup disabled. G code file can not be modified.
nl_NL: Printinstelling is uitgeschakeld. Het G-code-bestand kan niet worden gewijzigd.

[ctx: @label]
en: Printer control
nl_NL: Printerbediening

[ctx: @label]
en: Jog Position
nl_NL: Jog-positie

[ctx: @label]
en: Jog Distance
nl_NL: Jog-afstand

[ctx: @label]
en: Send G-code
nl_NL: G-code verzenden

[ctx: @tooltip of G-code command input]
en: Send a custom G-code command to the connected printer. Press 'enter' to send the command.
nl_NL: Verzend een aangepaste G-code-opdracht naar de verbonden printer. Druk op Enter om de opdracht te verzenden.

[ctx: @tooltip]
en: The target temperature of the hotend. The hotend will heat up or cool down towards this temperature. If this is 0, the hotend heating is turned off.
nl_NL: De doeltemperatuur van de hot-end. De hot-end wordt verwarmd of afgekoeld totdat deze temperatuur bereikt is. Als deze waarde ingesteld is op 0, wordt de verwarming van de hot-end uitgeschakeld.

[ctx: @tooltip]
en: The current temperature of this hotend.
nl_NL: De huidige temperatuur van dit hotend.

[ctx: @tooltip of temperature input]
en: The temperature to pre-heat the hotend to.
nl_NL: De temperatuur waarnaar het hotend moet worden voorverwarmd.

[ctx: @button Cancel pre-heating]
en: Cancel
nl_NL: Annuleren

[ctx: @button]
en: Pre-heat
nl_NL: Voorverwarmen

[ctx: @tooltip of pre-heat]
en: Heat the hotend in advance before printing. You can continue adjusting your print while it is heating, and you won't have to wait for the hotend to heat up when you're ready to print.
nl_NL: Verwarm het hotend voordat u gaat printen. U kunt doorgaan met het aanpassen van uw print terwijl het hotend wordt verwarmd. Zo hoeft u niet te wachten totdat het hotend is opgewarmd wanneer u gereed bent om te printen.

[ctx: @tooltip]
en: The colour of the material in this extruder.
nl_NL: De kleur van het materiaal in deze extruder.

[ctx: @tooltip]
en: The material in this extruder.
nl_NL: Het materiaal in deze extruder.

[ctx: @tooltip]
en: The nozzle inserted in this extruder.
nl_NL: De nozzle die in deze extruder geplaatst is.

[ctx: @info:status]
en: The printer is not connected.
nl_NL: Er is geen verbinding met de printer.

[ctx: @label]
en: Build plate
nl_NL: Platform

[ctx: @tooltip]
en: The target temperature of the heated bed. The bed will heat up or cool down towards this temperature. If this is 0, the bed heating is turned off.
nl_NL: De doeltemperatuur van het verwarmde bed. Het bed wordt verwarmd of afgekoeld totdat deze temperatuur bereikt is. Als deze waarde ingesteld is op 0, wordt de verwarming van het bed uitgeschakeld.

[ctx: @tooltip]
en: The current temperature of the heated bed.
nl_NL: De huidige temperatuur van het verwarmde bed.

[ctx: @tooltip of temperature input]
en: The temperature to pre-heat the bed to.
nl_NL: De temperatuur waarnaar het bed moet worden voorverwarmd.

[ctx: @tooltip of pre-heat]
en: Heat the bed in advance before printing. You can continue adjusting your print while it is heating, and you won't have to wait for the bed to heat up when you're ready to print.
nl_NL: Verwarm het bed voordat u gaat printen. U kunt doorgaan met het aanpassen van uw print terwijl het bed wordt verwarmd. Zo hoeft u niet te wachten totdat het bed opgewarmd is wanneer u gereed bent om te printen.

[ctx: @label:category menu label]
en: Material
nl_NL: Materiaal

[ctx: @label:category menu label]
en: Favorites
nl_NL: Favorieten

[ctx: @label:category menu label]
en: Generic
nl_NL: Standaard

[ctx: @label:category menu label]
en: Network enabled printers
nl_NL: Netwerkprinters

[ctx: @label:category menu label]
en: Local printers
nl_NL: Lokale printers

[ctx: @title:menu]
en: &Material
nl_NL: &Materiaal

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as Active Extruder
nl_NL: Instellen als Actieve Extruder

[ctx: @action:inmenu]
en: Enable Extruder
nl_NL: Extruder inschakelen

[ctx: @action:inmenu]
en: Disable Extruder
nl_NL: Extruder uitschakelen

[ctx: @title:menu]
en: &Build plate
nl_NL: &Platform

[ctx: @title:settings]
en: &Profile
nl_NL: &Profiel

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: &Camera position
nl_NL: &Camerapositie

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: &Build plate
nl_NL: &Platform

[ctx: @action:inmenu]
en: Visible Settings
nl_NL: Zichtbare instellingen

[ctx: @action:inmenu]
en: Show All Settings
nl_NL: Alle instellingen weergeven

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Setting Visibility...
nl_NL: Instelling voor zichtbaarheid beheren...

[ctx: @title:menu menubar:file]
en: &Save...
nl_NL: &Opslaan...

[ctx: @title:menu menubar:file]
en: &Export...
nl_NL: &Exporteren...

[ctx: @action:inmenu menubar:file]
en: Export Selection...
nl_NL: Selectie Exporteren...

[ctx: @label]
en: Print Selected Model With: | Print Selected Models With:
nl_NL[0]: Geselecteerd model printen met:
nl_NL[1]: Geselecteerde modellen printen met:

[ctx: @title:window]
en: Multiply Selected Model | Multiply Selected Models
nl_NL[0]: Geselecteerd model verveelvoudigen
nl_NL[1]: Geselecteerde modellen verveelvoudigen

[ctx: @label]
en: Number of Copies
nl_NL: Aantal exemplaren

[ctx: @header]
en: Configurations
nl_NL: Configuraties

[ctx: @label]
en: Select configuration
nl_NL: Configuratie selecteren

[ctx: @label]
en: See the material compatibility chart
nl_NL: Zie de materiaalcompatibiliteitsgrafiek

[ctx: @label]
en: Configurations
nl_NL: Configuraties

[ctx: @label]
en: Loading available configurations from the printer...
nl_NL: Beschikbare configuraties laden vanaf de printer...

[ctx: @label]
en: The configurations are not available because the printer is disconnected.
nl_NL: De configuraties zijn niet beschikbaar omdat de printer niet verbonden is.

[ctx: @header]
en: Custom
nl_NL: Aangepast

[ctx: @label]
en: Enabled
nl_NL: Ingeschakeld

[ctx: @label]
en: Material
nl_NL: Materiaal

[ctx: @label]
en: Use glue for better adhesion with this material combination.
nl_NL: Gebruik lijm bij deze combinatie van materialen voor een betere hechting.

[ctx: @label]
en: This configuration is not available because %1 is not recognized. Please visit %2 to download the correct material profile.
nl_NL: Deze configuratie is niet beschikbaar omdat %1 niet wordt herkend. Ga naar %2 om het juiste materiaalprofiel te downloaden.

[ctx: @label]
en: Marketplace
nl_NL: Marktplaats

[ctx: @title:menu menubar:file]
en: Open &Recent
nl_NL: &Recente bestanden openen

[ctx: @label]
en: Active print
nl_NL: Actieve print

[ctx: @label]
en: Job Name
nl_NL: Taaknaam

[ctx: @label]
en: Printing Time
nl_NL: Printtijd

[ctx: @label]
en: Estimated time left
nl_NL: Geschatte resterende tijd

[ctx: @label]
en: View types
nl_NL: Typen weergeven

[ctx: @label]
en: Hi
nl_NL: Hallo

[ctx: @button]
en: Ultimaker account
nl_NL: Ultimaker-account

[ctx: @button]
en: Sign out
nl_NL: Afmelden

[ctx: @action:button]
en: Sign in
nl_NL: Aanmelden

[ctx: @label]
en: The next generation 3D printing workflow
nl_NL: De 3D-printworkflow van de volgende generatie

[ctx: @text]
en: - Send print jobs to Ultimaker printers outside your local network
    - Store your Ultimaker Cura settings in the cloud for use anywhere
    - Get exclusive access to material profiles from leading brands
nl_NL: - Printtaken verzenden naar Ultimaker-printers buiten uw lokale netwerk
    - Ultimaker Cura-instellingen opslaan in de cloud zodat u ze overal kunt gebruiken
    - Exclusieve toegang verkrijgen tot materiaalprofielen van toonaangevende merken

[ctx: @button]
en: Create account
nl_NL: Account maken

[ctx: @label]
en: No time estimation available
nl_NL: Geen tijdschatting beschikbaar

[ctx: @label]
en: No cost estimation available
nl_NL: Geen kostenraming beschikbaar

[ctx: @button]
en: Preview
nl_NL: Voorbeeld

[ctx: @label:PrintjobStatus]
en: Slicing...
nl_NL: Slicen...

[ctx: @label:PrintjobStatus]
en: Unable to Slice
nl_NL: Kan Niet Slicen

[ctx: @button]
en: Slice
nl_NL: Slicen

[ctx: @label]
en: Start the slicing process
nl_NL: Het sliceproces starten

[ctx: @button]
en: Cancel
nl_NL: Annuleren

[ctx: @label]
en: Time specification
nl_NL: Tijdspecificatie

[ctx: @label]
en: Material specification
nl_NL: Materiaalspecificatie

[ctx: @label m for meter]
en: %1m
nl_NL: %1 m

[ctx: @label g for grams]
en: %1g
nl_NL: %1 g

[ctx: @label]
en: Connected printers
nl_NL: Verbonden printers

[ctx: @label]
en: Preset printers
nl_NL: Vooraf ingestelde printers

[ctx: @button]
en: Add printer
nl_NL: Printer toevoegen

[ctx: @button]
en: Manage printers
nl_NL: Printers beheren

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Online Troubleshooting Guide
nl_NL: Online gids voor probleemoplossing weergegeven

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Full Screen
nl_NL: Volledig Scherm In-/Uitschakelen

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: &Undo
nl_NL: Ongedaan &Maken

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: &Redo
nl_NL: &Opnieuw

[ctx: @action:inmenu menubar:file]
en: &Quit
nl_NL: &Afsluiten

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: 3D View
nl_NL: 3D-weergave

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: Front View
nl_NL: Weergave voorzijde

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: Top View
nl_NL: Weergave bovenzijde

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: Left Side View
nl_NL: Weergave linkerzijde

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: Right Side View
nl_NL: Weergave rechterzijde

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Cura...
nl_NL: Cura Configureren...

[ctx: @action:inmenu menubar:printer]
en: &Add Printer...
nl_NL: &Printer Toevoegen...

[ctx: @action:inmenu menubar:printer]
en: Manage Pr&inters...
nl_NL: Pr&inters Beheren...

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Materials...
nl_NL: Materialen Beheren...

[ctx: @action:inmenu menubar:profile]
en: &Update profile with current settings/overrides
nl_NL: Profiel bijwerken met h&uidige instellingen/overschrijvingen

[ctx: @action:inmenu menubar:profile]
en: &Discard current changes
nl_NL: Hui&dige wijzigingen verwijderen

[ctx: @action:inmenu menubar:profile]
en: &Create profile from current settings/overrides...
nl_NL: Profiel maken op basis van huidige instellingen/overs&chrijvingen...

[ctx: @action:inmenu menubar:profile]
en: Manage Profiles...
nl_NL: Profielen Beheren...

[ctx: @action:inmenu menubar:help]
en: Show Online &Documentation
nl_NL: Online &Documentatie Weergeven

[ctx: @action:inmenu menubar:help]
en: Report a &Bug
nl_NL: Een &Bug Rapporteren

[ctx: @action:inmenu menubar:help]
en: About...
nl_NL: Over...

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Delete Selected Model | Delete Selected Models
nl_NL[0]: Geselecteerd model verwijderen
nl_NL[1]: Geselecteerde modellen verwijderen

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Center Selected Model | Center Selected Models
nl_NL[0]: Geselecteerd model centreren
nl_NL[1]: Geselecteerde modellen centreren

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Multiply Selected Model | Multiply Selected Models
nl_NL[0]: Geselecteerd model verveelvoudigen
nl_NL[1]: Geselecteerde modellen verveelvoudigen

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Model
nl_NL: Model Verwijderen

[ctx: @action:inmenu]
en: Ce&nter Model on Platform
nl_NL: Model op Platform Ce&ntreren

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: &Group Models
nl_NL: Modellen &Groeperen

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Ungroup Models
nl_NL: Groeperen van Modellen Opheffen

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: &Merge Models
nl_NL: Modellen Samen&voegen

[ctx: @action:inmenu]
en: &Multiply Model...
nl_NL: &Model verveelvoudigen...

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Select All Models
nl_NL: Alle Modellen Selecteren

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Clear Build Plate
nl_NL: Platform Leegmaken

[ctx: @action:inmenu menubar:file]
en: Reload All Models
nl_NL: Alle Modellen Opnieuw Laden

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Arrange All Models To All Build Plates
nl_NL: Alle modellen schikken op alle platformen

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Arrange All Models
nl_NL: Alle modellen schikken

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Arrange Selection
nl_NL: Selectie schikken

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Reset All Model Positions
nl_NL: Alle Modelposities Herstellen

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Reset All Model Transformations
nl_NL: Alle Modeltransformaties Herstellen

[ctx: @action:inmenu menubar:file]
en: &Open File(s)...
nl_NL: Bestand(en) &openen...

[ctx: @action:inmenu menubar:file]
en: &New Project...
nl_NL: &Nieuw project...

[ctx: @action:inmenu menubar:help]
en: Show Configuration Folder
nl_NL: Open Configuratiemap

[ctx: @action:menu]
en: &Marketplace
nl_NL: &Marktplaats

[ctx: @label]
en: This package will be installed after restarting.
nl_NL: Dit package wordt na opnieuw starten geïnstalleerd.

[ctx: @title:tab]
en: Settings
nl_NL: Instellingen

[ctx: @title:window]
en: Closing Cura
nl_NL: Cura afsluiten

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to exit Cura?
nl_NL: Weet u zeker dat u Cura wilt verlaten?

[ctx: @title:window]
en: Open file(s)
nl_NL: Bestand(en) openen

[ctx: @window:title]
en: Install Package
nl_NL: Package installeren

[ctx: @title:window]
en: Open File(s)
nl_NL: Bestand(en) openen

[ctx: @text:window]
en: We have found one or more G-Code files within the files you have selected. You can only open one G-Code file at a time. If you want to open a G-Code file, please just select only one.
nl_NL: Binnen de door u geselecteerde bestanden zijn een of meer G-code-bestanden aangetroffen. U kunt maximaal één G-code-bestand tegelijk openen. Selecteer maximaal één bestand als u dit wilt openen als G-code-bestand.

[ctx: @title:window]
en: Add Printer
nl_NL: Printer Toevoegen

[ctx: @label %1 is filled in with the name of an extruder]
en: Print Selected Model with %1 | Print Selected Models with %1
nl_NL[0]: Geselecteerd model printen met %1
nl_NL[1]: Geselecteerde modellen printen met %1

[ctx: @title:window]
en: Discard or Keep changes
nl_NL: Wijzigingen verwijderen of behouden

[ctx: @text:window]
en: You have customized some profile settings.
    Would you like to keep or discard those settings?
nl_NL: U hebt enkele profielinstellingen aangepast.
    Wilt u deze instellingen behouden of verwijderen?

[ctx: @title:column]
en: Profile settings
nl_NL: Profielinstellingen

[ctx: @title:column]
en: Default
nl_NL: Standaard

[ctx: @title:column]
en: Customized
nl_NL: Aangepast

[ctx: @option:discardOrKeep]
en: Discard and never ask again
nl_NL: Verwijderen en nooit meer vragen

[ctx: @option:discardOrKeep]
en: Keep and never ask again
nl_NL: Behouden en nooit meer vragen

[ctx: @action:button]
en: Discard
nl_NL: Verwijderen

[ctx: @action:button]
en: Keep
nl_NL: Behouden

[ctx: @action:button]
en: Create New Profile
nl_NL: Nieuw profiel maken

[ctx: @title:tab]
en: Add a printer to Cura
nl_NL: Een printer aan Cura toevoegen

[ctx: @title:tab]
en: Select the printer you want to use from the list below.
    
    If your printer is not in the list, use the "Custom FFF Printer" from the "Custom" category and adjust the settings to match your printer in the next dialog.
nl_NL: Selecteer de printer die u wilt gebruiken, uit de onderstaande lijst.
    
    Als uw printer niet in de lijst wordt weergegeven, gebruikt u de 'Custom FFF Printer' (Aangepaste FFF-printer) uit de categorie 'Custom' (Aangepast) en past u in het dialoogvenster dat wordt weergegeven, de instellingen aan zodat deze overeenkomen met uw printer.

[ctx: @label]
en: Manufacturer
nl_NL: Fabrikant

[ctx: @label]
en: Printer Name
nl_NL: Printernaam

[ctx: @action:button]
en: Add Printer
nl_NL: Printer Toevoegen

[ctx: @title:window]
en: About Cura
nl_NL: Over Cura

[ctx: @label]
en: version: %1
nl_NL: versie: %1

[ctx: @label]
en: End-to-end solution for fused filament 3D printing.
nl_NL: End-to-end-oplossing voor fused filament 3D-printen.

[ctx: @info:credit]
en: Cura is developed by Ultimaker B.V. in cooperation with the community.
    Cura proudly uses the following open source projects:
nl_NL: Cura is ontwikkeld door Ultimaker B.V. in samenwerking met de community.
    Cura maakt met trots gebruik van de volgende opensourceprojecten:

[ctx: @label]
en: Graphical user interface
nl_NL: Grafische gebruikersinterface (GUI)

[ctx: @label]
en: Application framework
nl_NL: Toepassingskader

[ctx: @label]
en: G-code generator
nl_NL: G-code-generator

[ctx: @label]
en: Interprocess communication library
nl_NL: InterProcess Communication-bibliotheek

[ctx: @label]
en: Programming language
nl_NL: Programmeertaal

[ctx: @label]
en: GUI framework
nl_NL: GUI-kader

[ctx: @label]
en: GUI framework bindings
nl_NL: Bindingen met GUI-kader

[ctx: @label]
en: C/C++ Binding library
nl_NL: Bindingenbibliotheek C/C++

[ctx: @label]
en: Data interchange format
nl_NL: Indeling voor gegevensuitwisseling

[ctx: @label]
en: Support library for scientific computing
nl_NL: Ondersteuningsbibliotheek voor wetenschappelijke berekeningen

[ctx: @label]
en: Support library for faster math
nl_NL: Ondersteuningsbibliotheek voor snellere berekeningen

[ctx: @label]
en: Support library for handling STL files
nl_NL: Ondersteuningsbibliotheek voor het verwerken van STL-bestanden

[ctx: @label]
en: Support library for handling planar objects
nl_NL: Ondersteuningsbibliotheek voor het verwerken van tweedimensionale objecten

[ctx: @label]
en: Support library for handling triangular meshes
nl_NL: Ondersteuningsbibliotheek voor het verwerken van driehoekig rasters

[ctx: @label]
en: Support library for analysis of complex networks
nl_NL: Ondersteuningsbibliotheek voor de analyse van complexe netwerken

[ctx: @label]
en: Support library for handling 3MF files
nl_NL: Ondersteuningsbibliotheek voor het verwerken van 3MF-bestanden

[ctx: @label]
en: Support library for file metadata and streaming
nl_NL: Ondersteuningsbibliotheek voor bestandsmetadata en streaming

[ctx: @label]
en: Serial communication library
nl_NL: Seriële-communicatiebibliotheek

[ctx: @label]
en: ZeroConf discovery library
nl_NL: ZeroConf-detectiebibliotheek

[ctx: @label]
en: Polygon clipping library
nl_NL: Bibliotheek met veelhoeken

[ctx: @Label]
en: Python HTTP library
nl_NL: Python HTTP-bibliotheek

[ctx: @label]
en: Font
nl_NL: Lettertype

[ctx: @label]
en: SVG icons
nl_NL: SVG-pictogrammen

[ctx: @label]
en: Linux cross-distribution application deployment
nl_NL: Implementatie van Linux-toepassing voor kruisdistributie

[ctx: @text:window]
en: We have found one or more project file(s) within the files you have selected. You can open only one project file at a time. We suggest to only import models from those files. Would you like to proceed?
nl_NL: Binnen de door u geselecteerde bestanden zijn een of meer projectbestanden aangetroffen. U kunt slechts één projectbestand tegelijk openen. Het wordt aangeraden alleen modellen uit deze bestanden te importeren. Wilt u verdergaan?

[ctx: @action:button]
en: Import all as models
nl_NL: Allemaal als model importeren

[ctx: @title:window]
en: Save Project
nl_NL: Project opslaan

[ctx: @action:label]
en: Build plate
nl_NL: Platform

[ctx: @action:label]
en: %1 & material
nl_NL: %1 &materiaal

[ctx: @action:label]
en: Don't show project summary on save again
nl_NL: Bij opnieuw opslaan projectsamenvatting niet weergeven

[ctx: @action:button]
en: Save
nl_NL: Opslaan

[ctx: @title:window]
en: Open project file
nl_NL: Projectbestand openen

[ctx: @text:window]
en: This is a Cura project file. Would you like to open it as a project or import the models from it?
nl_NL: Dit is een Cura-projectbestand. Wilt u dit openen als project of de modellen eruit importeren?

[ctx: @text:window]
en: Remember my choice
nl_NL: Mijn keuze onthouden

[ctx: @action:button]
en: Open as project
nl_NL: Openen als project

[ctx: @action:button]
en: Import models
nl_NL: Modellen importeren

[ctx: @option:check]
en: See only current build plate
nl_NL: Alleen huidig platform weergeven

[ctx: @action:button]
en: Arrange to all build plates
nl_NL: Schikken naar alle platformen

[ctx: @action:button]
en: Arrange current build plate
nl_NL: Huidig platform schikken

[ctx: description]
en: Allows saving the resulting slice as an X3G file, to support printers that read this format (Malyan, Makerbot and other Sailfish-based printers).
nl_NL: Hiermee slaat u de resulterende slice op als X3G-bestand, om printers te ondersteunen die deze indeling lezen (Malyan, Makerbot en andere Sailfish-gebaseerde printers).

[ctx: name]
en: X3GWriter
nl_NL: X3G-schrijver
