Cura 4.0 - en to pl_PL translation catalogue (908 entries)

[ctx: @action]
en: Machine Settings
pl_PL: Ustawienia drukarki

[ctx: @item:inlistbox]
en: X-Ray view
pl_PL: Widok X-Ray

[ctx: @item:inlistbox]
en: X3D File
pl_PL: X3D Plik

[ctx: @item:inlistbox]
en: G-code File
pl_PL: Pliki G-code

[ctx: @error:not supported]
en: GCodeWriter does not support non-text mode.
pl_PL: Zapisywacz G-code nie obsługuje trybu nietekstowego.

[ctx: @warning:status]
en: Please prepare G-code before exporting.
pl_PL: Przygotuj G-code przed eksportem.

[ctx: @info:title]
en: 3D Model Assistant
pl_PL: Asystent Modelu 3D

[ctx: @info:status]
en: <p>One or more 3D models may not print optimally due to the model size and material configuration:</p>
    <p>{model_names}</p>
    <p>Find out how to ensure the best possible print quality and reliability.</p>
    <p><a href="https://ultimaker.com/3D-model-assistant">View print quality guide</a></p>
pl_PL: <p>Jeden lub więcej modeli 3D może nie zostać wydrukowanych optymalnie ze względu na wymiary modelu oraz konfigurację materiału:</p>
    <p>{model_names}</p>
    <p>Dowiedz się, jak zapewnić najlepszą możliwą jakość oraz niezawodnośc wydruku.</p>
    <p><a href="https://ultimaker.com/3D-model-assistant">Zobacz przewodnik po jakości wydruku (strona w języku angielskim)</a></p>

[ctx: @item:inmenu]
en: Changelog
pl_PL: Lista zmian

[ctx: @item:inmenu]
en: Show Changelog
pl_PL: Pokaż Dziennik

[ctx: @action]
en: Update Firmware
pl_PL: Aktualizacja Oprogramowania Sprzętowego

[ctx: @item:inmenu]
en: Flatten active settings
pl_PL: Spłaszczyć aktywne ustawienia

[ctx: @info:status]
en: Profile has been flattened & activated.
pl_PL: Profil został spłaszczony i aktywowany.

[ctx: @item:inmenu]
en: USB printing
pl_PL: Drukowanie USB

[ctx: @action:button Preceded by 'Ready to'.]
en: Print via USB
pl_PL: Drukuj przez USB

[ctx: @info:tooltip]
en: Print via USB
pl_PL: Drukuj przez USB

[ctx: @info:status]
en: Connected via USB
pl_PL: Połączono przez USB

[ctx: @label]
en: A USB print is in progress, closing Cura will stop this print. Are you sure?
pl_PL: Trwa drukowanie przez USB, zamknięcie Cura spowoduje jego zatrzymanie. Jesteś pewien?

[ctx: X3G Writer File Description]
en: X3G File
pl_PL: Plik X3G

[ctx: X3g Writer Plugin Description]
en: Writes X3g to files
pl_PL: Zapisuje do plików X3g

[ctx: X3g Writer File Description]
en: X3g File
pl_PL: Plik X3g

[ctx: @item:inlistbox]
en: Compressed G-code File
pl_PL: Skompresowany Plik G-code

[ctx: @error:not supported]
en: GCodeGzWriter does not support text mode.
pl_PL: Zapisywacz skompresowanego G-code nie obsługuje trybu tekstowego.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Ultimaker Format Package
pl_PL: Pakiet Formatu Ultimaker

[ctx: @item:inmenu]
en: Prepare
pl_PL: Przygotuj

[ctx: @action:button Preceded by 'Ready to'.]
en: Save to Removable Drive
pl_PL: Zapisz na dysk wymienny

[ctx: @item:inlistbox]
en: Save to Removable Drive {0}
pl_PL: Zapisz na dysk wymienny {0}

[ctx: @info:status]
en: There are no file formats available to write with!
pl_PL: Nie ma żadnych formatów plików do zapisania!

[ctx: @info:progress Don't translate the XML tags <filename>!]
en: Saving to Removable Drive <filename>{0}</filename>
pl_PL: Zapisywanie na Dysk Wymienny <filename>{0}</filename>

[ctx: @info:title]
en: Saving
pl_PL: Zapisywanie

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> or <message>!]
en: Could not save to <filename>{0}</filename>: <message>{1}</message>
pl_PL: Nie mogę zapisać do <filename>{0}</filename>: <message>{1}</message>

[ctx: @info:status Don't translate the tag {device}!]
en: Could not find a file name when trying to write to {device}.
pl_PL: Nie mogę znaleźć nazwy pliku podczas próby zapisu do {device}.

[ctx: @info:status]
en: Could not save to removable drive {0}: {1}
pl_PL: Nie można zapisać na wymiennym dysku {0}: {1}

[ctx: @info:title]
en: Error
pl_PL: Błąd

[ctx: @info:status]
en: Saved to Removable Drive {0} as {1}
pl_PL: Zapisano na dysk wymienny {0} jako {1}

[ctx: @info:title]
en: File Saved
pl_PL: Plik Zapisany

[ctx: @action:button]
en: Eject
pl_PL: Wyjmij

[ctx: @action]
en: Eject removable device {0}
pl_PL: Wyjmij urządzenie wymienne {0}

[ctx: @info:title]
en: Warning
pl_PL: Ostrzeżenie

[ctx: @info:status]
en: Ejected {0}. You can now safely remove the drive.
pl_PL: Wyjęto {0}. Możesz teraz bezpiecznie wyjąć dysk.

[ctx: @info:title]
en: Safely Remove Hardware
pl_PL: Bezpiecznie Odłącz Urządzenie

[ctx: @info:status]
en: Failed to eject {0}. Another program may be using the drive.
pl_PL: Nie można wysunąć {0}. Inny program może używać dysku.

[ctx: @item:intext]
en: Removable Drive
pl_PL: Dysk wymienny

[ctx: @action:button Preceded by 'Ready to'.]
en: Print over network
pl_PL: Drukuj przez sieć

[ctx: @properties:tooltip]
en: Print over network
pl_PL: Drukuj przez sieć

[ctx: @info:status]
en: Connected over the network.
pl_PL: Połączono przez sieć.

[ctx: @info:status]
en: Connected over the network. Please approve the access request on the printer.
pl_PL: Połączono przez sieć. Proszę zatwierdzić żądanie dostępu na drukarce.

[ctx: @info:status]
en: Connected over the network. No access to control the printer.
pl_PL: Połączono przez sieć. Brak dostępu do sterowania drukarką.

[ctx: @info:status]
en: Access to the printer requested. Please approve the request on the printer
pl_PL: Wymagany dostęp do drukarki. Proszę zatwierdzić prośbę na drukarce

[ctx: @info:title]
en: Authentication status
pl_PL: Status uwierzytelniania

[ctx: @info:title]
en: Authentication Status
pl_PL: Status Uwierzytelniania

[ctx: @action:button]
en: Retry
pl_PL: Spróbuj ponownie

[ctx: @info:tooltip]
en: Re-send the access request
pl_PL: Prześlij ponownie żądanie dostępu

[ctx: @info:status]
en: Access to the printer accepted
pl_PL: Dostęp do drukarki został zaakceptowany

[ctx: @info:status]
en: No access to print with this printer. Unable to send print job.
pl_PL: Brak dostępu do tej drukarki. Nie można wysłać zadania drukowania.

[ctx: @action:button]
en: Request Access
pl_PL: Poproś o dostęp

[ctx: @info:tooltip]
en: Send access request to the printer
pl_PL: Wyślij żądanie dostępu do drukarki

[ctx: @label]
en: Unable to start a new print job.
pl_PL: Nie można uruchomić nowego zadania drukowania.

[ctx: @label]
en: There is an issue with the configuration of your Ultimaker, which makes it impossible to start the print. Please resolve this issues before continuing.
pl_PL: Wystąpił problem z konfiguracją twojego Ultimaker'a, przez który nie można rozpocząć wydruku. Proszę rozwiąż te problemy przed kontynuowaniem.

[ctx: @window:title]
en: Mismatched configuration
pl_PL: Niedopasowana konfiguracja

[ctx: @label]
en: Are you sure you wish to print with the selected configuration?
pl_PL: Czy na pewno chcesz drukować z wybraną konfiguracją?

[ctx: @label]
en: There is a mismatch between the configuration or calibration of the printer and Cura. For the best result, always slice for the PrintCores and materials that are inserted in your printer.
pl_PL: Występuje niezgodność między konfiguracją lub kalibracją drukarki a Curą. Aby uzyskać najlepszy rezultat, zawsze tnij dla Print core'ów i materiałów włożonych do drukarki.

[ctx: @info:status]
en: Sending new jobs (temporarily) blocked, still sending the previous print job.
pl_PL: Wysyłanie nowych zadań (tymczasowo) zostało zablokowane, dalej wysyłane jest poprzednie zadanie.

[ctx: @info:status]
en: Sending data to printer
pl_PL: Wysyłanie danych do drukarki

[ctx: @info:title]
en: Sending Data
pl_PL: Wysyłanie danych

[ctx: @action:button]
en: Cancel
pl_PL: Anuluj

[ctx: @info:status]
en: No Printcore loaded in slot {slot_number}
pl_PL: Brak Printcore'a w slocie {slot_number}

[ctx: @info:status]
en: No material loaded in slot {slot_number}
pl_PL: Brak załadowanego materiału w slocie {slot_number}

[ctx: @label]
en: Different PrintCore (Cura: {cura_printcore_name}, Printer: {remote_printcore_name}) selected for extruder {extruder_id}
pl_PL: Inny PrintCore (Cura: {cura_printcore_name}, Drukarka: {remote_printcore_name}) wybrany dla extrudera {extruder_id}

[ctx: @label]
en: Different material (Cura: {0}, Printer: {1}) selected for extruder {2}
pl_PL: Różne materiały (Cura: {0}, Drukarka: {1}) wybrane do dzyszy {2}

[ctx: @window:title]
en: Sync with your printer
pl_PL: Synchronizuj się z drukarką

[ctx: @label]
en: Would you like to use your current printer configuration in Cura?
pl_PL: Czy chcesz używać bieżącej konfiguracji drukarki w programie Cura?

[ctx: @label]
en: The PrintCores and/or materials on your printer differ from those within your current project. For the best result, always slice for the PrintCores and materials that are inserted in your printer.
pl_PL: PrintCore'y i/lub materiały w drukarce różnią się od tych w obecnym projekcie. Dla najlepszego rezultatu, zawsze tnij dla wybranych PrinCore'ów i materiałów, które są umieszczone w drukarce.

[ctx: @info:status]
en: Connected over the network
pl_PL: Połączone przez sieć

[ctx: @info:status]
en: Print job was successfully sent to the printer.
pl_PL: Zadanie drukowania zostało pomyślnie wysłane do drukarki.

[ctx: @info:title]
en: Data Sent
pl_PL: Dane Wysłane

[ctx: @action:button]
en: View in Monitor
pl_PL: Zobacz w Monitorze

[ctx: @info:status]
en: Printer '{printer_name}' has finished printing '{job_name}'.
pl_PL: {printer_name} skończyła drukowanie '{job_name}'.

[ctx: @info:status]
en: The print job '{job_name}' was finished.
pl_PL: Zadanie '{job_name}' zostało zakończone.

[ctx: @info:status]
en: Print finished
pl_PL: Drukowanie zakończone

[ctx: @label:material]
en: Empty
pl_PL: Pusty

[ctx: @label:material]
en: Unknown
pl_PL: Nieznany

[ctx: @action:button]
en: Print via Cloud
pl_PL: Drukuj przez Chmurę

[ctx: @properties:tooltip]
en: Print via Cloud
pl_PL: Drukuj przez Chmurę

[ctx: @info:status]
en: Connected via Cloud
pl_PL: Połączony z Chmurą

[ctx: @info:title]
en: Cloud error
pl_PL: Błąd Chmury

[ctx: @info:status]
en: Could not export print job.
pl_PL: Nie można eksportować zadania druku.

[ctx: @info:text]
en: Could not upload the data to the printer.
pl_PL: Nie można wgrać danych do drukarki.

[ctx: @info:status]
en: tomorrow
pl_PL: jutro

[ctx: @info:status]
en: today
pl_PL: dziś

[ctx: @info:description]
en: There was an error connecting to the cloud.
pl_PL: Wystąpił błąd połączenia z chmurą.

[ctx: @info:status]
en: Sending data to remote cluster
pl_PL: Wysyłanie danych do zdalnego klastra

[ctx: @info:status]
en: Send and monitor print jobs from anywhere using your Ultimaker account.
pl_PL: Wyślij i nadzoruj zadania druku z każdego miejsca, używając konta Ultimaker.

[ctx: @info:status]
en: Connect to Ultimaker Cloud
pl_PL: Połącz z Ultimaker Cloud

[ctx: @action]
en: Don't ask me again for this printer.
pl_PL: Nie pytaj więcej dla tej drukarki.

[ctx: @action]
en: Get started
pl_PL: Rozpocznij

[ctx: @info:status]
en: You can now send and monitor print jobs from anywhere using your Ultimaker account.
pl_PL: Możesz teraz wysłać i nadzorować zadania druku z każdego miejsca, używając konta Ultimaker.

[ctx: @info:status]
en: Connected!
pl_PL: Połączono!

[ctx: @action]
en: Review your connection
pl_PL: Odnów połączenie

[ctx: @action]
en: Connect via Network
pl_PL: Połącz przez sieć

[ctx: @info]
en: Could not access update information.
pl_PL: Nie można uzyskać dostępu do informacji o aktualizacji.

[ctx: @info Don't translate {machine_name}, since it gets replaced by a printer name!]
en: New features are available for your {machine_name}! It is recommended to update the firmware on your printer.
pl_PL: Nowe funkcje są dostępne dla twojej {machine_name}! Rekomendowane jest zaktualizowanie oprogramowania drukarki.

[ctx: @info:title The %s gets replaced with the printer name.]
en: New %s firmware available
pl_PL: Nowe oprogramowanie %s jest dostępne

[ctx: @action:button]
en: How to update
pl_PL: Jak zaktualizować

[ctx: @item:inlistbox]
en: Layer view
pl_PL: Widok warstwy

[ctx: @info:status]
en: Cura does not accurately display layers when Wire Printing is enabled
pl_PL: Cura nie wyświetla dokładnie warstw kiedy drukowanie przewodowe jest włączone

[ctx: @info:title]
en: Simulation View
pl_PL: Widok symulacji

[ctx: @item:inmenu]
en: Post Processing
pl_PL: Przetwarzanie końcowe

[ctx: @item:inmenu]
en: Modify G-Code
pl_PL: Modyfikuj G-code

[ctx: @label]
en: Support Blocker
pl_PL: Blokada Podpory

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a volume in which supports are not printed.
pl_PL: Stwórz obszar, w którym podpory nie będą drukowane.

[ctx: @info]
en: Cura collects anonymized usage statistics.
pl_PL: Cura zbiera anonimowe dane statystyczne.

[ctx: @info:title]
en: Collecting Data
pl_PL: Zbieranie Danych

[ctx: @action:button]
en: More info
pl_PL: Więcej informacji

[ctx: @action:tooltip]
en: See more information on what data Cura sends.
pl_PL: Zobacz więcej informacji o tym, jakie dane przesyła Cura.

[ctx: @action:button]
en: Allow
pl_PL: Zezwól

[ctx: @action:tooltip]
en: Allow Cura to send anonymized usage statistics to help prioritize future improvements to Cura. Some of your preferences and settings are sent, the Cura version and a hash of the models you're slicing.
pl_PL: Zezwól Cura na wysyłanie anonimowych danych statystycznych, aby pomóc w wyborze przyszłych usprawnień Cura. Część twoich ustawień i preferencji jest wysyłana, a także wersja Cury i kod modelu który tniesz.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Cura 15.04 profiles
pl_PL: Profile Cura 15.04

[ctx: @item:inmenu]
en: Evaluation
pl_PL: Obliczanie

[ctx: @item:inlistbox]
en: JPG Image
pl_PL: Obraz JPG

[ctx: @item:inlistbox]
en: JPEG Image
pl_PL: Obraz JPEG

[ctx: @item:inlistbox]
en: PNG Image
pl_PL: Obraz PNG

[ctx: @item:inlistbox]
en: BMP Image
pl_PL: Obraz BMP

[ctx: @item:inlistbox]
en: GIF Image
pl_PL: Obraz GIF

[ctx: @info:status]
en: Unable to slice with the current material as it is incompatible with the selected machine or configuration.
pl_PL: Nie można pociąć z obecnym materiałem, ponieważ nie jest on kompatybilny z wybraną maszyną lub konfiguracją.

[ctx: @info:title]
en: Unable to slice
pl_PL: Nie można pociąć

[ctx: @info:status]
en: Unable to slice with the current settings. The following settings have errors: {0}
pl_PL: Nie można pociąć z bieżącymi ustawieniami. Następujące ustawienia mają błędy: {0}

[ctx: @info:status]
en: Unable to slice due to some per-model settings. The following settings have errors on one or more models: {error_labels}
pl_PL: Nie można pokroić przez ustawienia osobne dla modelu. Następujące ustawienia mają błędy w jednym lub więcej modeli: {error_labels}

[ctx: @info:status]
en: Unable to slice because the prime tower or prime position(s) are invalid.
pl_PL: Nie można pociąć, ponieważ wieża czyszcząca lub jej pozycja(e) są niewłaściwe.

[ctx: @info:status]
en: Unable to slice because there are objects associated with disabled Extruder %s.
pl_PL: Nie można pociąć, ponieważ obecne są obiekty powiązane z wyłączonym ekstruderem %s.

[ctx: @info:status]
en: Nothing to slice because none of the models fit the build volume or are assigned to a disabled extruder. Please scale or rotate models to fit, or enable an extruder.
pl_PL: Nic do pocięcia, ponieważ żaden z modeli nie mieści się w obszarze roboczym lub jest przypisany do wyłączonego ekstrudera. Skaluj lub obróć modele, aby dopasować lub włącz ekstruder.

[ctx: @info:status]
en: Processing Layers
pl_PL: Przetwarzanie warstw

[ctx: @info:title]
en: Information
pl_PL: Informacja

[ctx: @label]
en: Per Model Settings
pl_PL: Ustawienia każdego modelu osobno

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure Per Model Settings
pl_PL: Konfiguruj ustawienia każdego modelu z osobna

[ctx: @title:tab]
en: Recommended
pl_PL: Zalecane

[ctx: @title:tab]
en: Custom
pl_PL: Niestandardowe

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3MF File
pl_PL: Plik 3MF

[ctx: @label]
en: Nozzle
pl_PL: Dysza

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> or <message>!]
en: Project file <filename>{0}</filename> contains an unknown machine type <message>{1}</message>. Cannot import the machine. Models will be imported instead.
pl_PL: Plik projektu <filename>{0}</filename> zawiera nieznany typ maszyny <message>{1}</message>. Nie można zaimportować maszyny. Zostaną zaimportowane modele.

[ctx: @info:title]
en: Open Project File
pl_PL: Otwórz Plik Projektu

[ctx: @item:inmenu]
en: Solid view
pl_PL: Widok modelu

[ctx: @item:inlistbox]
en: G File
pl_PL: Plik G-code

[ctx: @info:status]
en: Parsing G-code
pl_PL: Analizowanie G-code

[ctx: @info:title]
en: G-code Details
pl_PL: Szczegóły G-code

[ctx: @info:generic]
en: Make sure the g-code is suitable for your printer and printer configuration before sending the file to it. The g-code representation may not be accurate.
pl_PL: Przed wysłaniem pliku upewnij się, że G-code jest odpowiedni do konfiguracji drukarki. Przedstawienie G-kodu może nie być dokładne.

[ctx: @item:inmenu]
en: Manage backups
pl_PL: Zarządzaj kopiami zapasowymi

[ctx: @info:title]
en: Backup
pl_PL: Kopia zapasowa

[ctx: @info:backup_status]
en: There was an error listing your backups.
pl_PL: Wystąpił błąd z listą kopii zapasowych.

[ctx: @info:backup_status]
en: There was an error trying to restore your backup.
pl_PL: Wystąpił błąd podczas próby przywrócenia kopii zapasowej.

[ctx: @info:title]
en: Backups
pl_PL: Kopie zapasowe

[ctx: @info:backup_status]
en: Uploading your backup...
pl_PL: Wgrywanie kopii zapasowej...

[ctx: @info:backup_status]
en: There was an error while uploading your backup.
pl_PL: Wystąpił błąd podczas wgrywania kopii zapasowej.

[ctx: @info:backup_status]
en: Your backup has finished uploading.
pl_PL: Wgrywanie kopii zapasowej zakończone.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Cura Profile
pl_PL: Profile Cura

[ctx: @item:inmenu]
en: Profile Assistant
pl_PL: Asystent Profilu

[ctx: @item:inlistbox]
en: Profile Assistant
pl_PL: Asystent Profilu

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3MF file
pl_PL: Plik 3MF

[ctx: @item:inlistbox]
en: Cura Project 3MF file
pl_PL: Plik Cura Project 3MF

[ctx: @error:zip]
en: Error writing 3mf file.
pl_PL: Błąd zapisu pliku 3mf.

[ctx: @item:inmenu]
en: Preview
pl_PL: Podgląd

[ctx: @action]
en: Select upgrades
pl_PL: Wybierz aktualizacje

[ctx: @action]
en: Checkup
pl_PL: Sprawdzanie

[ctx: @action]
en: Level build plate
pl_PL: Wypoziomuj stół

[ctx: @tooltip]
en: Outer Wall
pl_PL: Zewnętrzna ściana

[ctx: @tooltip]
en: Inner Walls
pl_PL: Ściany wewnętrzne

[ctx: @tooltip]
en: Infill
pl_PL: Wypełnienie

[ctx: @tooltip]
en: Support Infill
pl_PL: Wypełnienie podpór

[ctx: @tooltip]
en: Support Interface
pl_PL: Łączenie podpory

[ctx: @tooltip]
en: Support
pl_PL: Podpory

[ctx: @tooltip]
en: Skirt
pl_PL: Obwódka

[ctx: @tooltip]
en: Travel
pl_PL: Ruch jałowy

[ctx: @tooltip]
en: Retractions
pl_PL: Retrakcja

[ctx: @tooltip]
en: Other
pl_PL: Inny

[ctx: @label]
en: Pre-sliced file {0}
pl_PL: Plik pocięty wcześniej {0}

[ctx: @info:title]
en: Login failed
pl_PL: Logowanie nie powiodło się

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
pl_PL: Plik już istnieje

[ctx: @label Don't translate the XML tag <filename>!]
en: The file <filename>{0}</filename> already exists. Are you sure you want to overwrite it?
pl_PL: Plik <filename>{0}</filename> już istnieje. Czy na pewno chcesz go nadpisać?

[ctx: @info:status]
en: Invalid file URL:
pl_PL: Nieprawidłowy adres URL pliku:

[ctx: @menuitem]
en: Not overridden
pl_PL: Nie zastąpione

[ctx: @info:generic]
en: Settings have been changed to match the current availability of extruders: [%s]
pl_PL: Ustawienia został zmienione, aby pasowały do obecnej dostępności extruderów: [%s]

[ctx: @info:title]
en: Settings updated
pl_PL: Ustawienia zostały zaaktualizowane

[ctx: @info:title]
en: Extruder(s) Disabled
pl_PL: Ekstruder(y) wyłączony(/e)

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> or <message>!]
en: Failed to export profile to <filename>{0}</filename>: <message>{1}</message>
pl_PL: Nie udało się wyeksportować profilu do <filename>{0}</filename>: <message>{1}</message>

[ctx: @info:status Don't translate the XML tag <filename>!]
en: Failed to export profile to <filename>{0}</filename>: Writer plugin reported failure.
pl_PL: Nie można eksportować profilu do <filename>{0}</filename>: Wtyczka pisarza zgłosiła błąd.

[ctx: @info:status Don't translate the XML tag <filename>!]
en: Exported profile to <filename>{0}</filename>
pl_PL: Wyeksportowano profil do <filename>{0}</filename>

[ctx: @info:title]
en: Export succeeded
pl_PL: Eksport udany

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: Failed to import profile from <filename>{0}</filename>: {1}
pl_PL: Nie powiódł się import profilu z <filename>{0}</filename>: {1}

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: Can't import profile from <filename>{0}</filename> before a printer is added.
pl_PL: Nie można importować profilu z <filename>{0}</filename> przed dodaniem drukarki.

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: No custom profile to import in file <filename>{0}</filename>
pl_PL: Brak niestandardowego profilu do importu w pliku <filename>{0}</filename>

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: Failed to import profile from <filename>{0}</filename>:
pl_PL: Nie powiódł się import profilu z <filename>{0}</filename>:

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: This profile <filename>{0}</filename> contains incorrect data, could not import it.
pl_PL: Profil <filename>{0}</filename> zawiera błędne dane, nie można go importować.

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: The machine defined in profile <filename>{0}</filename> ({1}) doesn't match with your current machine ({2}), could not import it.
pl_PL: Drukarka zdefiniowana w profilu <filename>{0}</filename> ({1}) nie jest zgodna z bieżącą drukarką ({2}), nie można jej importować.

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> or <message>!]
en: Failed to import profile from <filename>{0}</filename>:
pl_PL: Nie powiódł się import profilu z <filename>{0}</filename>:

[ctx: @info:status]
en: Successfully imported profile {0}
pl_PL: Profil zaimportowany {0}

[ctx: @info:status]
en: File {0} does not contain any valid profile.
pl_PL: Plik {0} nie zawiera żadnego poprawnego profilu.

[ctx: @info:status]
en: Profile {0} has an unknown file type or is corrupted.
pl_PL: Profil {0} ma nieznany typ pliku lub jest uszkodzony.

[ctx: @label]
en: Custom profile
pl_PL: Niestandardowy profil

[ctx: @info:status]
en: Profile is missing a quality type.
pl_PL: Profilowi brakuje typu jakości.

[ctx: @info:status]
en: Could not find a quality type {0} for the current configuration.
pl_PL: Nie można znaleźć typu jakości {0} dla bieżącej konfiguracji.

[ctx: @label]
en: Group #{group_nr}
pl_PL: Grupa #{group_nr}

[ctx: @info:title]
en: Network enabled printers
pl_PL: Drukarki dostępne w sieci

[ctx: @info:title]
en: Local printers
pl_PL: Drukarki lokalne

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Supported Types ({0})
pl_PL: Wszystkie Wspierane Typy ({0})

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Files (*)
pl_PL: Wszystkie Pliki (*)

[ctx: @label]
en: Custom Material
pl_PL: Niestandardowy materiał

[ctx: @label]
en: Custom
pl_PL: Niestandardowy

[ctx: @info:status]
en: The build volume height has been reduced due to the value of the "Print Sequence" setting to prevent the gantry from colliding with printed models.
pl_PL: Wysokość obszaru roboczego została zmniejszona ze względu na wartość ustawienia Print Sequence (Sekwencja wydruku), aby zapobiec kolizji z wydrukowanymi modelami.

[ctx: @info:title]
en: Build Volume
pl_PL: Obszar Roboczy

[ctx: @info:backup_failed]
en: Could not create archive from user data directory: {}
pl_PL: Nie można utworzyć archiwum z folderu danych użytkownika: {}

[ctx: @info:backup_failed]
en: Tried to restore a Cura backup without having proper data or meta data.
pl_PL: Podjęto próbę przywrócenia kopii zapasowej Cura na podstawie niepoprawnych danych lub metadanych.

[ctx: @info:backup_failed]
en: Tried to restore a Cura backup that does not match your current version.
pl_PL: Podjęto próbę przywrócenia kopii zapasowej Cura, która nie odpowiada obecnej wersji programu.

[ctx: @info]
en: Unable to reach the Ultimaker account server.
pl_PL: Nie można uzyskać dostępu do serwera kont Ultimaker.

[ctx: @info:status]
en: Multiplying and placing objects
pl_PL: Zwielokrotnienie i umieszczanie przedmiotów

[ctx: @info:title]
en: Placing Objects
pl_PL: Umieść Obiekty

[ctx: @info:status]
en: Unable to find a location within the build volume for all objects
pl_PL: Nie można znaleźć lokalizacji w obrębie obszaru roboczego dla wszystkich obiektów

[ctx: @info:title]
en: Placing Object
pl_PL: Rozmieszczenie Obiektów

[ctx: @info:status]
en: Finding new location for objects
pl_PL: Znajdowanie nowej lokalizacji obiektów

[ctx: @info:title]
en: Finding Location
pl_PL: Szukanie Lokalizacji

[ctx: @info:title]
en: Can't Find Location
pl_PL: Nie można Znaleźć Lokalizacji

[ctx: @title:window]
en: Cura can't start
pl_PL: Cura nie może się uruchomić

[ctx: @label crash message]
en: <p><b>Oops, Ultimaker Cura has encountered something that doesn't seem right.</p></b>
                        <p>We encountered an unrecoverable error during start up. It was possibly caused by some incorrect configuration files. We suggest to backup and reset your configuration.</p>
                        <p>Backups can be found in the configuration folder.</p>
                        <p>Please send us this Crash Report to fix the problem.</p>
pl_PL: <p><b>Ups, Ultimaker Cura natrafiła coś co nie wygląda dobrze.</p></b>
                        <p>Natrafiliśmy na nieodwracalny błąd podczas uruchamiania. Prawdopodobnie jest to spowodowane błędem w plikach konfiguracyjnych. Zalecamy backup i reset konfiguracji.</p>
                        <p>Backupy mogą być znalezione w folderze konfiguracyjnym.</p>
                        <p>Proszę wyślij do nas ten Raport Błędu, aby rozwiązać problem.</p>

[ctx: @action:button]
en: Send crash report to Ultimaker
pl_PL: Wyślij raport błędu do Ultimaker

[ctx: @action:button]
en: Show detailed crash report
pl_PL: Pokaż szczegółowy raport błędu

[ctx: @action:button]
en: Show configuration folder
pl_PL: Pokaż folder konfiguracyjny

[ctx: @action:button]
en: Backup and Reset Configuration
pl_PL: Zrób Backup i Zresetuj Konfigurację

[ctx: @title:window]
en: Crash Report
pl_PL: Raport Błędu

[ctx: @label crash message]
en: <p><b>A fatal error has occurred in Cura. Please send us this Crash Report to fix the problem</p></b>
                <p>Please use the "Send report" button to post a bug report automatically to our servers</p>
pl_PL: <p><b>Wystąpił błąd krytyczny. Proszę wyślij do nas ten Raport Błędu, aby rozwiązać problem</p></b>
                <p>Proszę użyj przycisku "Wyślij raport", aby wysłać raport błędu automatycznie na nasze serwery</p>

[ctx: @title:groupbox]
en: System information
pl_PL: Informacje o systemie

[ctx: @label unknown version of Cura]
en: Unknown
pl_PL: Nieznany

[ctx: @label Cura version number]
en: Cura version
pl_PL: Wersja Cura

[ctx: @label Type of platform]
en: Platform
pl_PL: Platforma

[ctx: @label]
en: Qt version
pl_PL: Wersja Qt

[ctx: @label]
en: PyQt version
pl_PL: Wersja PyQt

[ctx: @label]
en: Not yet initialized<br/>
pl_PL: Jeszcze nie uruchomiono<br/>

[ctx: @label OpenGL version]
en: <li>OpenGL Version: {version}</li>
pl_PL: <li>Wersja OpenGL: {version}</li>

[ctx: @label OpenGL vendor]
en: <li>OpenGL Vendor: {vendor}</li>
pl_PL: <li>Wydawca OpenGL: {vendor}</li>

[ctx: @title:groupbox]
en: Error traceback
pl_PL: Śledzenie błedu

[ctx: @title:groupbox]
en: Logs
pl_PL: Logi

[ctx: @title:groupbox]
en: User description
pl_PL: Opis użytkownika

[ctx: @action:button]
en: Send report
pl_PL: Wyślij raport

[ctx: @info:progress]
en: Loading machines...
pl_PL: Ładowanie drukarek...

[ctx: @info:progress]
en: Setting up scene...
pl_PL: Ustawianie sceny ...

[ctx: @info:progress]
en: Loading interface...
pl_PL: Ładowanie interfejsu ...

[ctx: @info:status]
en: Only one G-code file can be loaded at a time. Skipped importing {0}
pl_PL: Jednocześnie można załadować tylko jeden plik G-code. Pominięto importowanie {0}

[ctx: @info:status]
en: Can't open any other file if G-code is loading. Skipped importing {0}
pl_PL: Nie można otworzyć żadnego innego pliku, jeśli ładuje się G-code. Pominięto importowanie {0}

[ctx: @info:status]
en: The selected model was too small to load.
pl_PL: Wybrany model był zbyta mały do załadowania.

[ctx: @title]
en: Machine Settings
pl_PL: Ustawienia Drukarki

[ctx: @title:tab]
en: Printer
pl_PL: Drukarka

[ctx: @label]
en: Printer Settings
pl_PL: Ustawienia drukarki

[ctx: @label]
en: X (Width)
pl_PL: X (Szerokość)

[ctx: @label]
en: Y (Depth)
pl_PL: Y (Głębokość)

[ctx: @label]
en: Z (Height)
pl_PL: Z (Wysokość)

[ctx: @label]
en: Build plate shape
pl_PL: Kształt stołu roboczego

[ctx: @option:check]
en: Origin at center
pl_PL: Początek na środku

[ctx: @option:check]
en: Heated bed
pl_PL: Podgrzewany stół

[ctx: @label]
en: G-code flavor
pl_PL: Wersja G-code

[ctx: @label]
en: Printhead Settings
pl_PL: Ustawienia głowic drukujących

[ctx: @tooltip]
en: Distance from the left of the printhead to the center of the nozzle. Used to prevent colissions between previous prints and the printhead when printing "One at a Time".
pl_PL: Odległość od lewej strony głowicy do środka dyszy. Używane do unikania kolizji pomiędzy poprzednimi wydrukami a głowicą podczas drukowania "Jeden na Raz".

[ctx: @tooltip]
en: Distance from the front of the printhead to the center of the nozzle. Used to prevent colissions between previous prints and the printhead when printing "One at a Time".
pl_PL: Odległość od przedniej strony głowicy do środka dyszy. Używane do unikania kolizji pomiędzy poprzednimi wydrukami a głowicą podczas drukowania "Jeden na Raz".

[ctx: @tooltip]
en: Distance from the right of the printhead to the center of the nozzle. Used to prevent colissions between previous prints and the printhead when printing "One at a Time".
pl_PL: Odległość od prawej strony głowicy do środka dyszy. Używane do unikania kolizji pomiędzy poprzednimi wydrukami a głowicą podczas drukowania "Jeden na Raz".

[ctx: @tooltip]
en: Distance from the rear of the printhead to the center of the nozzle. Used to prevent colissions between previous prints and the printhead when printing "One at a Time".
pl_PL: Odległość od tylnej strony głowicy do środka dyszy. Używane do unikania kolizji pomiędzy poprzednimi wydrukami a głowicą podczas drukowania "Jeden na Raz".

[ctx: @label]
en: Gantry height
pl_PL: Wysokość ramy

[ctx: @tooltip]
en: The height difference between the tip of the nozzle and the gantry system (X and Y axes). Used to prevent collisions between previous prints and the gantry when printing "One at a Time".
pl_PL: Różnica w wysokości pomiędzy końcówką dyszy i systemem suwnym (osie X i Y). Używane do unikania kolizji z poprzednimi wydrukami podczas drukowania "Jeden na Raz".

[ctx: @label]
en: Number of Extruders
pl_PL: Liczba ekstruderów

[ctx: @label]
en: Start G-code
pl_PL: Początkowy G-code

[ctx: @tooltip]
en: G-code commands to be executed at the very start.
pl_PL: Komedy G-code, które są wykonywane na samym początku.

[ctx: @label]
en: End G-code
pl_PL: Końcowy G-code

[ctx: @tooltip]
en: G-code commands to be executed at the very end.
pl_PL: Komendy G-code, które są wykonywane na samym końcu.

[ctx: @label]
en: Nozzle Settings
pl_PL: Ustawienia dyszy

[ctx: @label]
en: Nozzle size
pl_PL: Rozmiar dyszy

[ctx: @label]
en: Compatible material diameter
pl_PL: Kompatybilna średnica materiału

[ctx: @tooltip]
en: The nominal diameter of filament supported by the printer. The exact diameter will be overridden by the material and/or the profile.
pl_PL: Nominalna średnica filamentu wspierana przez drukarkę. Dokładna średnica będzie nadpisana przez materiał i/lub profil.

[ctx: @label]
en: Nozzle offset X
pl_PL: Korekcja dyszy X

[ctx: @label]
en: Nozzle offset Y
pl_PL: Korekcja dyszy Y

[ctx: @label]
en: Cooling Fan Number
pl_PL: Numer Wentylatora

[ctx: @label]
en: Extruder Start G-code
pl_PL: Początkowy G-code Ekstrudera

[ctx: @label]
en: Extruder End G-code
pl_PL: Końcowy G-code Ekstrudera

[ctx: @action:button]
en: Install
pl_PL: Instaluj

[ctx: @action:button]
en: Installed
pl_PL: Zainstalowane

[ctx: @info]
en: Could not connect to the Cura Package database. Please check your connection.
pl_PL: Nie można połączyć się z bazą danych pakietów Cura. Sprawdź swoje połączenie z internetem.

[ctx: @label]
en: ratings
pl_PL: oceny

[ctx: @title:tab]
en: Plugins
pl_PL: Wtyczki

[ctx: @title:tab]
en: Materials
pl_PL: Materiał

[ctx: @label]
en: Your rating
pl_PL: Twoja ocena

[ctx: @label]
en: Version
pl_PL: Wersja

[ctx: @label]
en: Last updated
pl_PL: Ostatnia aktualizacja

[ctx: @label]
en: Author
pl_PL: Autor

[ctx: @label]
en: Downloads
pl_PL: Pobrań

[ctx: @label]
en: Unknown
pl_PL: Nieznany

[ctx: @label:The string between <a href=> and </a> is the highlighted link]
en: <a href='%1'>Log in</a> is required to install or update
pl_PL: <a href=‚%1’>Zaloguj</a> aby zainstalować lub aktualizować

[ctx: @action:button]
en: Update
pl_PL: Aktualizuj

[ctx: @action:button]
en: Updating
pl_PL: Aktualizowanie

[ctx: @action:button]
en: Updated
pl_PL: Zaktualizowano

[ctx: @action:button]
en: Back
pl_PL: Powrót

[ctx: @title:window]
en: Confirm uninstall
pl_PL: Potwierdź deinstalację

[ctx: @text:window]
en: You are uninstalling materials and/or profiles that are still in use. Confirming will reset the following materials/profiles to their defaults.
pl_PL: Odinstalowujesz materiały i/lub profile, które są aktualnie używane. Zatwierdzenie spowoduje przywrócenie bieżących ustawień materiału/profilu do ustawień domyślnych.

[ctx: @text:window]
en: Materials
pl_PL: Materiały

[ctx: @text:window]
en: Profiles
pl_PL: Profile

[ctx: @action:button]
en: Confirm
pl_PL: Potwierdź

[ctx: @label]
en: You need to login first before you can rate
pl_PL: Musisz być zalogowany aby ocenić

[ctx: @label]
en: You need to install the package before you can rate
pl_PL: Musisz zainstalować pakiety zanim będziesz mógł ocenić

[ctx: @info]
en: You will need to restart Cura before changes in packages have effect.
pl_PL: Należy uruchomić ponownie Cura, aby zmiany w pakietach przyniosły efekt.

[ctx: @info:button]
en: Quit Cura
pl_PL: Zakończ Cura

[ctx: @label]
en: Community Contributions
pl_PL: Udział Społeczności

[ctx: @label]
en: Community Plugins
pl_PL: Wtyczki Społeczności

[ctx: @label]
en: Generic Materials
pl_PL: Materiały Podstawowe

[ctx: @title:tab]
en: Installed
pl_PL: Zainstalowano

[ctx: @label]
en: Will install upon restarting
pl_PL: Zostanie zainstalowane po ponownym uruchomieniu

[ctx: @label:The string between <a href=> and </a> is the highlighted link]
en: <a href='%1'>Log in</a> is required to update
pl_PL: <a href='%1'>Zaloguj</a> aby aktualizować

[ctx: @action:button]
en: Downgrade
pl_PL: Zainstaluj poprzednią wersję

[ctx: @action:button]
en: Uninstall
pl_PL: Odinstaluj

[ctx: @title:window]
en: Plugin License Agreement
pl_PL: Akceptowanie Licencji Wtyczki

[ctx: @label]
en: This plugin contains a license.
    You need to accept this license to install this plugin.
    Do you agree with the terms below?
pl_PL: Ten plugin zawiera licencje.
    Musisz zaakceptować tę licencję, aby zainstalować ten plugin.
    Akceptujesz poniższe postanowienia?

[ctx: @action:button]
en: Accept
pl_PL: Akceptuj

[ctx: @action:button]
en: Decline
pl_PL: Odrzuć

[ctx: @label]
en: Featured
pl_PL: Polecane

[ctx: @label]
en: Compatibility
pl_PL: Zgodność

[ctx: @action:label]
en: Technical Data Sheet
pl_PL: Dane Techniczne

[ctx: @action:label]
en: Safety Data Sheet
pl_PL: Dane Bezpieczeństwa

[ctx: @action:label]
en: Printing Guidelines
pl_PL: Wskazówki Drukowania

[ctx: @action:label]
en: Website
pl_PL: Strona Internetowa

[ctx: @info]
en: Fetching packages...
pl_PL: Uzyskiwanie pakietów...

[ctx: @label]
en: Website
pl_PL: Strona internetowa

[ctx: @label]
en: Email
pl_PL: E-mail

[ctx: @info:tooltip]
en: Some things could be problematic in this print. Click to see tips for adjustment.
pl_PL: Niektóre rzeczy mogą być problematyczne podczas tego wydruku. Kliknij, aby zobaczyć porady dotyczące regulacji.

[ctx: @label]
en: Changelog
pl_PL: Dziennik

[ctx: @action:button]
en: Close
pl_PL: Zamknij

[ctx: @title]
en: Update Firmware
pl_PL: Aktualizacja Oprogramowania Sprzętowego

[ctx: @label]
en: Firmware is the piece of software running directly on your 3D printer. This firmware controls the step motors, regulates the temperature and ultimately makes your printer work.
pl_PL: Oprogramowanie ukłądowe jest częścią oprogramowania działającego bezpośrednio na drukarce 3D. Oprogramowanie to steruje silnikami krokowymi, reguluje temperaturę i ostatecznie sprawia, że drukarka działa.

[ctx: @label]
en: The firmware shipping with new printers works, but new versions tend to have more features and improvements.
pl_PL: Oprogramowanie ukłądowe dostarczane z nowymi drukarkami działa, ale nowe wersje mają zazwyczaj więcej funkcji i ulepszeń.

[ctx: @action:button]
en: Automatically upgrade Firmware
pl_PL: Automatycznie uaktualnij oprogramowanie

[ctx: @action:button]
en: Upload custom Firmware
pl_PL: Prześlij niestandardowe oprogramowanie

[ctx: @label]
en: Firmware can not be updated because there is no connection with the printer.
pl_PL: Oprogramowanie sprzętowe nie może być zaktualizowane, ponieważ nie ma połączenia z drukarką.

[ctx: @label]
en: Firmware can not be updated because the connection with the printer does not support upgrading firmware.
pl_PL: Oprogramowanie sprzętowe nie może być zaktualizowane, ponieważ połączenie z drukarką nie wspiera usługi.

[ctx: @title:window]
en: Select custom firmware
pl_PL: Wybierz niestandardowe oprogramowanie

[ctx: @title:window]
en: Firmware Update
pl_PL: Aktualizacja oprogramowania układowego

[ctx: @label]
en: Updating firmware.
pl_PL: Aktualizowanie oprogramowania.

[ctx: @label]
en: Firmware update completed.
pl_PL: Aktualizacja oprogramowania zakończona.

[ctx: @label]
en: Firmware update failed due to an unknown error.
pl_PL: Aktualizacja oprogramowania nie powiodła się z powodu nieznanego błędu.

[ctx: @label]
en: Firmware update failed due to an communication error.
pl_PL: Aktualizacja oprogramowania nie powiodła się z powodu błędu komunikacji.

[ctx: @label]
en: Firmware update failed due to an input/output error.
pl_PL: Aktualizacja oprogramowania nie powiodła się z powodu błędu wejścia / wyjścia.

[ctx: @label]
en: Firmware update failed due to missing firmware.
pl_PL: Aktualizacja oprogramowania nie powiodła się z powodu utraconego oprogramowania.

[ctx: @title:window]
en: User Agreement
pl_PL: Zgoda Użytkownika

[ctx: @info]
en: These options are not available because you are monitoring a cloud printer.
pl_PL: Te opcje nie są dostępne, ponieważ nadzorujesz drukarkę w chmurze.

[ctx: @info]
en: The webcam is not available because you are monitoring a cloud printer.
pl_PL: Kamera nie jest dostępna, ponieważ nadzorujesz drukarkę w chmurze.

[ctx: @label:status]
en: Loading...
pl_PL: Wczytywanie...

[ctx: @label:status]
en: Unavailable
pl_PL: Niedostępne

[ctx: @label:status]
en: Unreachable
pl_PL: Nieosiągalna

[ctx: @label:status]
en: Idle
pl_PL: Zajęta

[ctx: @label]
en: Untitled
pl_PL: Bez tytułu

[ctx: @label]
en: Anonymous
pl_PL: Anonimowa

[ctx: @label:status]
en: Requires configuration changes
pl_PL: Wymaga zmian konfiguracji

[ctx: @action:button]
en: Details
pl_PL: Szczegóły

[ctx: @label]
en: Unavailable printer
pl_PL: Drukarka niedostępna

[ctx: @label]
en: First available
pl_PL: Pierwsza dostępna

[ctx: @label]
en: Glass
pl_PL: Szkło

[ctx: @label]
en: Queued
pl_PL: W kolejce

[ctx: @label link to connect manager]
en: Go to Cura Connect
pl_PL: Idź do Cura Connect

[ctx: @label]
en: Print jobs
pl_PL: Zadania druku

[ctx: @label]
en: Total print time
pl_PL: Łączny czas druku

[ctx: @label]
en: Waiting for
pl_PL: Oczekiwanie na

[ctx: @label link to connect manager]
en: View print history
pl_PL: Poważ historię druku

[ctx: @window:title]
en: Existing Connection
pl_PL: Istniejące Połączenie

[ctx: @message:text]
en: This printer/group is already added to Cura. Please select another printer/group.
pl_PL: Ta drukarka/grupa jest już dodana do Cura. Proszę wybierz inną drukarkę/grupę.

[ctx: @title:window]
en: Connect to Networked Printer
pl_PL: Połącz się z drukarką sieciową

[ctx: @label]
en: To print directly to your printer over the network, please make sure your printer is connected to the network using a network cable or by connecting your printer to your WIFI network. If you don't connect Cura with your printer, you can still use a USB drive to transfer g-code files to your printer.
    
    Select your printer from the list below:
pl_PL: Aby drukować bezpośrednio w drukarce w sieci, upewnij się, że drukarka jest podłączona do sieci przy użyciu kabla sieciowego lub sieci WIFI. Jeśli nie podłączasz Cury do drukarki, możesz nadal używać dysku USB do przesyłania plików g-code do drukarki.
    
    Wybierz drukarkę z poniższej listy:

[ctx: @action:button]
en: Add
pl_PL: Dodaj

[ctx: @action:button]
en: Edit
pl_PL: Edycja

[ctx: @action:button]
en: Remove
pl_PL: Usunąć

[ctx: @action:button]
en: Refresh
pl_PL: Odśwież

[ctx: @label]
en: If your printer is not listed, read the <a href='%1'>network printing troubleshooting guide</a>
pl_PL: Jeżeli twojej drukarki nie ma na liście, przeczytaj <a href='%1'>poradnik o problemach z drukowaniem przez sieć</a>

[ctx: @label]
en: Type
pl_PL: Rodzaj

[ctx: @label]
en: Firmware version
pl_PL: Wersja oprogramowania

[ctx: @label]
en: Address
pl_PL: Adres

[ctx: @label]
en: This printer is not set up to host a group of printers.
pl_PL: Ta drukarka nie jest skonfigurowana jako host dla grupy drukarek.

[ctx: @label]
en: This printer is the host for a group of %1 printers.
pl_PL: Ta drukarka jest hostem grupy %1 drukarek.

[ctx: @label]
en: The printer at this address has not yet responded.
pl_PL: Drukarka pod tym adresem jeszcze nie odpowiedziała.

[ctx: @action:button]
en: Connect
pl_PL: Połącz

[ctx: @title:window]
en: Printer Address
pl_PL: Adres drukarki

[ctx: @alabel]
en: Enter the IP address or hostname of your printer on the network.
pl_PL: Wpisz adres IP lub nazwę hosta drukarki w sieci.

[ctx: @label:status]
en: Aborted
pl_PL: Anulowano

[ctx: @label:status]
en: Finished
pl_PL: Zakończono

[ctx: @label:status]
en: Preparing...
pl_PL: Przygotowyję...

[ctx: @label:status]
en: Aborting...
pl_PL: Przerywanie...

[ctx: @label:status]
en: Pausing...
pl_PL: Zatrzymywanie...

[ctx: @label:status]
en: Paused
pl_PL: Wstrzymana

[ctx: @label:status]
en: Resuming...
pl_PL: Przywracanie...

[ctx: @label:status]
en: Action required
pl_PL: Konieczne są działania

[ctx: @label:status]
en: Finishes %1 at %2
pl_PL: Zakończone %1 z %2

[ctx: @action:button]
en: Print
pl_PL: Drukuj

[ctx: @title:window]
en: Print over network
pl_PL: Drukuj przez sieć

[ctx: @label]
en: Printer selection
pl_PL: Wybór drukarki

[ctx: @label]
en: Move to top
pl_PL: Przesuń na początek

[ctx: @label]
en: Delete
pl_PL: Usuń

[ctx: @label]
en: Resume
pl_PL: Ponów

[ctx: @label]
en: Pausing...
pl_PL: Zatrzymywanie...

[ctx: @label]
en: Resuming...
pl_PL: Przywracanie...

[ctx: @label]
en: Pause
pl_PL: Wstrzymaj

[ctx: @label]
en: Aborting...
pl_PL: Przerywanie...

[ctx: @label]
en: Abort
pl_PL: Anuluj

[ctx: @label %1 is the name of a print job.]
en: Are you sure you want to move %1 to the top of the queue?
pl_PL: Czy jesteś pewien, że chcesz przesunąć %1 na początek kolejki?

[ctx: @window:title]
en: Move print job to top
pl_PL: Przesuń zadanie drukowania na początek

[ctx: @label %1 is the name of a print job.]
en: Are you sure you want to delete %1?
pl_PL: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć %1?

[ctx: @window:title]
en: Delete print job
pl_PL: Usuń zadanie drukowania

[ctx: @label %1 is the name of a print job.]
en: Are you sure you want to abort %1?
pl_PL: Czy jesteś pewien, że chcesz anulować %1?

[ctx: @window:title]
en: Abort print
pl_PL: Anuluj wydruk

[ctx: @title:window]
en: Configuration Changes
pl_PL: Zmiany konfiguracji

[ctx: @action:button]
en: Override
pl_PL: Nadpisz

[ctx: @label]
en: The assigned printer, %1, requires the following configuration change: | The assigned printer, %1, requires the following configuration changes:
pl_PL[0]: Przypisana drukarka, %1, wymaga następującej zmiany konfiguracji:
pl_PL[1]: Przypisana drukarka, %1, wymaga następujących zmian konfiguracji:

[ctx: @label]
en: The printer %1 is assigned, but the job contains an unknown material configuration.
pl_PL: Drukarka %1 jest przypisana, ale zadanie zawiera nieznaną konfigurację materiału.

[ctx: @label]
en: Change material %1 from %2 to %3.
pl_PL: Zmień materiał %1 z %2 na %3.

[ctx: @label]
en: Load %3 as material %1 (This cannot be overridden).
pl_PL: Załaduj %3 jako materiał %1 (Nie można nadpisać).

[ctx: @label]
en: Change print core %1 from %2 to %3.
pl_PL: Zmień rdzeń drukujący %1 z %2 na %3.

[ctx: @label]
en: Change build plate to %1 (This cannot be overridden).
pl_PL: Zmień stół na %1 (Nie można nadpisać).

[ctx: @label]
en: Override will use the specified settings with the existing printer configuration. This may result in a failed print.
pl_PL: Nadpisanie spowoduje użycie określonych ustawień w istniejącej konfiguracji drukarki. Może to spowodować niepowodzenie druku.

[ctx: @info:tooltip]
en: Connect to a printer
pl_PL: Podłącz do drukarki

[ctx: @info]
en: Please make sure your printer has a connection:
    - Check if the printer is turned on.
    - Check if the printer is connected to the network.
pl_PL: Upewnij się czy drukarka jest połączona:
    - Sprawdź czy drukarka jest włączona.
    - Sprawdź czy drukarka jest podłączona do sieci.

[ctx: @info]
en: Please select a network connected printer to monitor.
pl_PL: Wybierz drukarkę połączoną z siecią, aby nadzorować.

[ctx: @info]
en: Please connect your Ultimaker printer to your local network.
pl_PL: Połącz drukarkę Ultimaker z twoją siecią lokalną.

[ctx: @label link to technical assistance]
en: View user manuals online
pl_PL: Pokaż instrukcję użytkownika online

[ctx: @label]
en: Color scheme
pl_PL: Schemat kolorów

[ctx: @label:listbox]
en: Material Color
pl_PL: Kolor materiału

[ctx: @label:listbox]
en: Line Type
pl_PL: Rodzaj linii

[ctx: @label:listbox]
en: Feedrate
pl_PL: Szybkość Posuwu

[ctx: @label:listbox]
en: Layer thickness
pl_PL: Grubość warstwy

[ctx: @label]
en: Compatibility Mode
pl_PL: Tryb zgodności

[ctx: @label]
en: Travels
pl_PL: Ruchy

[ctx: @label]
en: Helpers
pl_PL: Pomoce

[ctx: @label]
en: Shell
pl_PL: Obrys

[ctx: @label]
en: Infill
pl_PL: Wypełnienie

[ctx: @label]
en: Only Show Top Layers
pl_PL: Pokaż tylko najwyższe warstwy

[ctx: @label]
en: Show 5 Detailed Layers On Top
pl_PL: Pokaż 5 Szczegółowych Warstw

[ctx: @label]
en: Top / Bottom
pl_PL: Góra/ Dół

[ctx: @label]
en: Inner Wall
pl_PL: Wewnętrzna ściana

[ctx: @title:window]
en: Post Processing Plugin
pl_PL: Plugin post-processingu

[ctx: @label]
en: Post Processing Scripts
pl_PL: Skrypty post-processingu

[ctx: @action]
en: Add a script
pl_PL: Dodaj skrypt

[ctx: @label]
en: Settings
pl_PL: Ustawienia

[ctx: @info:tooltip]
en: Change active post-processing scripts
pl_PL: Zmień aktywne skrypty post-processingu

[ctx: @title:window]
en: More information on anonymous data collection
pl_PL: Wiećej informacji o zbieraniu anonimowych danych

[ctx: @text:window]
en: Cura sends anonymous data to Ultimaker in order to improve the print quality and user experience. Below is an example of all the data that is sent.
pl_PL: Cura wysyła anonimowe dane do Ultimaker w celu polepszenia jakości wydruków oraz interakcji z użytkownikiem. Poniżej podano przykład wszystkich danych, jakie mogą być przesyłane.

[ctx: @text:window]
en: I don't want to send this data
pl_PL: Nie chcę wysyłać danych

[ctx: @text:window]
en: Allow sending this data to Ultimaker and help us improve Cura
pl_PL: Pozwól wysłać te dane do Ultimakera i pomóż nam ulepszyć Curę

[ctx: @label]
en: No print selected
pl_PL: Żaden wydruk nie jest zaznaczony

[ctx: @title:window]
en: Convert Image...
pl_PL: Konwertuj obraz ...

[ctx: @info:tooltip]
en: The maximum distance of each pixel from "Base."
pl_PL: Maksymalna odległość każdego piksela od "Bazy."

[ctx: @action:label]
en: Height (mm)
pl_PL: Wysokość (mm)

[ctx: @info:tooltip]
en: The base height from the build plate in millimeters.
pl_PL: Wysokość podstawy od stołu w milimetrach.

[ctx: @action:label]
en: Base (mm)
pl_PL: Baza (mm)

[ctx: @info:tooltip]
en: The width in millimeters on the build plate.
pl_PL: Szerokość w milimetrach na stole.

[ctx: @action:label]
en: Width (mm)
pl_PL: Szerokość (mm)

[ctx: @info:tooltip]
en: The depth in millimeters on the build plate
pl_PL: Głębokość w milimetrach na stole

[ctx: @action:label]
en: Depth (mm)
pl_PL: Głębokość (mm)

[ctx: @info:tooltip]
en: By default, white pixels represent high points on the mesh and black pixels represent low points on the mesh. Change this option to reverse the behavior such that black pixels represent high points on the mesh and white pixels represent low points on the mesh.
pl_PL: Domyślnie białe piksele przedstawiają wysokie punkty na siatce, a czarne piksele przedstawiają niskie punkty na siatce. Zmień tę opcję, aby odwrócić takie zachowanie, tak żeby czarne piksele przedstawiają wysokie punkty na siatce, a białe piksele przedstawiają niskie punkty na siatce.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Lighter is higher
pl_PL: Jaśniejszy jest wyższy

[ctx: @item:inlistbox]
en: Darker is higher
pl_PL: Ciemniejsze jest wyższe

[ctx: @info:tooltip]
en: The amount of smoothing to apply to the image.
pl_PL: Ilość wygładzania do zastosowania do obrazu.

[ctx: @action:label]
en: Smoothing
pl_PL: Wygładzanie

[ctx: @label]
en: Mesh Type
pl_PL: Typ siatki

[ctx: @label]
en: Normal model
pl_PL: Normalny model

[ctx: @label]
en: Print as support
pl_PL: Drukuj jako podpora

[ctx: @label]
en: Don't support overlap with other models
pl_PL: Nie wspieraj nałożeń z innymi modelami

[ctx: @label]
en: Modify settings for overlap with other models
pl_PL: Modyfikuj ustawienia nakładania z innymi modelami

[ctx: @label]
en: Modify settings for infill of other models
pl_PL: Modyfikuj ustawienia wypełnienia innych modeli

[ctx: @action:button]
en: Select settings
pl_PL: Wybierz ustawienia

[ctx: @title:window]
en: Select Settings to Customize for this model
pl_PL: Wybierz Ustawienia, aby dostosować ten model

[ctx: @label:textbox]
en: Filter...
pl_PL: Filtr...

[ctx: @label:checkbox]
en: Show all
pl_PL: Pokaż wszystko

[ctx: @title:window]
en: Open Project
pl_PL: Otwórz projekt

[ctx: @action:ComboBox option]
en: Update existing
pl_PL: Zaktualizuj istniejące

[ctx: @action:ComboBox option]
en: Create new
pl_PL: Utwórz nowy

[ctx: @action:title]
en: Summary - Cura Project
pl_PL: Podsumowanie - Projekt Cura

[ctx: @action:label]
en: Printer settings
pl_PL: Ustawienia drukarki

[ctx: @info:tooltip]
en: How should the conflict in the machine be resolved?
pl_PL: Jak powinny być rozwiązywane błędy w maszynie?

[ctx: @action:ComboBox option]
en: Update
pl_PL: Aktualizacja

[ctx: @action:label]
en: Type
pl_PL: Typ

[ctx: @action:label]
en: Printer Group
pl_PL: Grupa drukarek

[ctx: @action:label]
en: Profile settings
pl_PL: Ustawienia profilu

[ctx: @info:tooltip]
en: How should the conflict in the profile be resolved?
pl_PL: Jak powinien zostać rozwiązany problem z profilem?

[ctx: @action:label]
en: Name
pl_PL: Nazwa

[ctx: @action:label]
en: Not in profile
pl_PL: Nie w profilu

[ctx: @action:label]
en: %1 override | %1 overrides
pl_PL[0]: %1 nadpisanie
pl_PL[1]: %1 Zastępuje

[ctx: @action:label]
en: Derivative from
pl_PL: Pochodna z

[ctx: @action:label]
en: %1, %2 override | %1, %2 overrides
pl_PL[0]: %1, %2 nadpisanie
pl_PL[1]: %1, %2 zastępuje

[ctx: @action:label]
en: Material settings
pl_PL: Ustawienia materiału

[ctx: @info:tooltip]
en: How should the conflict in the material be resolved?
pl_PL: Jak powinien zostać rozwiązany problem z materiałem?

[ctx: @action:label]
en: Setting visibility
pl_PL: Ustawienie widoczności

[ctx: @action:label]
en: Mode
pl_PL: Tryb

[ctx: @action:label]
en: Visible settings:
pl_PL: Widoczne ustawienie:

[ctx: @action:label]
en: %1 out of %2
pl_PL: %1 poza %2

[ctx: @action:warning]
en: Loading a project will clear all models on the build plate.
pl_PL: Ładowanie projektu usunie wszystkie modele z platformy roboczej.

[ctx: @action:button]
en: Open
pl_PL: Otwórz

[ctx: @title]
en: My Backups
pl_PL: Moje Kopie Zapasowe

[ctx: @empty_state]
en: You don't have any backups currently. Use the 'Backup Now' button to create one.
pl_PL: Nie masz żadnych kopii zapasowych. Użyj przycisku „Utwórz kopię zapasową”, aby go utworzyć.

[ctx: @backup_limit_info]
en: During the preview phase, you'll be limited to 5 visible backups. Remove a backup to see older ones.
pl_PL: Podczas fazy podglądu będziesz ograniczony do 5 widocznych kopii zapasowych. Usuń kopię zapasową, aby zobaczyć starsze.

[ctx: @description]
en: Backup and synchronize your Cura settings.
pl_PL: Wykonaj kopię zapasową i zsynchronizuj ustawienia Cura.

[ctx: @button]
en: Sign in
pl_PL: Zaloguj

[ctx: @title:window]
en: Cura Backups
pl_PL: Kopie zapasowe cura

[ctx: @backuplist:label]
en: Cura Version
pl_PL: Wersja Cura

[ctx: @backuplist:label]
en: Machines
pl_PL: Drukarki

[ctx: @backuplist:label]
en: Materials
pl_PL: Materiały

[ctx: @backuplist:label]
en: Profiles
pl_PL: Profile

[ctx: @backuplist:label]
en: Plugins
pl_PL: Pluginy

[ctx: @button]
en: Restore
pl_PL: Przywróć

[ctx: @dialog:title]
en: Delete Backup
pl_PL: Usuń kopię zapasową

[ctx: @dialog:info]
en: Are you sure you want to delete this backup? This cannot be undone.
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę kopię zapasową? Tej czynności nie można cofnąć.

[ctx: @dialog:title]
en: Restore Backup
pl_PL: Przywróć kopię zapasową

[ctx: @dialog:info]
en: You will need to restart Cura before your backup is restored. Do you want to close Cura now?
pl_PL: Musisz zrestartować Curę przed przywróceniem kopii zapasowej. Czy chcesz teraz zamknąć Curę?

[ctx: @button]
en: Want more?
pl_PL: Chcesz więcej?

[ctx: @button]
en: Backup Now
pl_PL: Utwórz kopię zapasową

[ctx: @checkbox:description]
en: Auto Backup
pl_PL: Automatyczne tworzenie kopii zapasowej

[ctx: @checkbox:description]
en: Automatically create a backup each day that Cura is started.
pl_PL: Automatycznie twórz kopie zapasowe każdego dnia, w którym uruchomiono Curę.

[ctx: @label]
en: Not supported
pl_PL: Niewspierany

[ctx: @action:button]
en: Previous
pl_PL: Poprzedni

[ctx: @action:button]
en: Export
pl_PL: Eksportuj

[ctx: @action:button]
en: Next
pl_PL: Następny

[ctx: @label]
en: Tip
pl_PL: Końcówka

[ctx: @label]
en: Print experiment
pl_PL: Próbny wydruk

[ctx: @label]
en: Checklist
pl_PL: Lista kontrolna

[ctx: @title]
en: Select Printer Upgrades
pl_PL: Wybierz ulepszenia drukarki

[ctx: @label]
en: Please select any upgrades made to this Ultimaker 2.
pl_PL: Proszę wybrać ulepszenia w tym Ultimaker 2.

[ctx: @title]
en: Build Plate Leveling
pl_PL: Poziomowanie stołu

[ctx: @label]
en: To make sure your prints will come out great, you can now adjust your buildplate. When you click 'Move to Next Position' the nozzle will move to the different positions that can be adjusted.
pl_PL: Aby upewnić się, że wydruki będą wychodziły świetne, możesz teraz wyregulować stół. Po kliknięciu przycisku "Przejdź do następnego położenia" dysza będzie się poruszać do różnych pozycji, które można wyregulować.

[ctx: @label]
en: For every position; insert a piece of paper under the nozzle and adjust the print build plate height. The print build plate height is right when the paper is slightly gripped by the tip of the nozzle.
pl_PL: Dla każdej pozycji; Włóż kartkę papieru pod dyszę i wyreguluj wysokość stołu roboczego. Wysokość stołu jest prawidłowa, gdy papier stawia lekki opór.

[ctx: @action:button]
en: Start Build Plate Leveling
pl_PL: Rozpocznij poziomowanie stołu roboczego

[ctx: @action:button]
en: Move to Next Position
pl_PL: Przejdź do następnego położenia

[ctx: @label]
en: Please select any upgrades made to this Ultimaker Original
pl_PL: Proszę wybrać ulepszenia wykonane w tym Ultimaker Original

[ctx: @label]
en: Heated Build Plate (official kit or self-built)
pl_PL: Płyta grzewcza (zestaw oficjalny lub własnej roboty)

[ctx: @title]
en: Check Printer
pl_PL: Sprawdź drukarkę

[ctx: @label]
en: It's a good idea to do a few sanity checks on your Ultimaker. You can skip this step if you know your machine is functional
pl_PL: Dobrym pomysłem jest zrobienie kilku testów na swoim Ultimakera. Możesz pominąć ten krok, jeśli wiesz, że urządzenie jest funkcjonalne

[ctx: @action:button]
en: Start Printer Check
pl_PL: Rozpocznij sprawdzanie drukarki

[ctx: @label]
en: Connection:
pl_PL: Połączenie:

[ctx: @info:status]
en: Connected
pl_PL: Połączono

[ctx: @info:status]
en: Not connected
pl_PL: Nie połączono

[ctx: @label]
en: Min endstop X:
pl_PL: Krańcówka min. X:

[ctx: @info:status]
en: Works
pl_PL: Pracuje

[ctx: @info:status]
en: Not checked
pl_PL: Niesprawdzone

[ctx: @label]
en: Min endstop Y:
pl_PL: Krańcówka min. Y:

[ctx: @label]
en: Min endstop Z:
pl_PL: Krańcówka min. Z:

[ctx: @label]
en: Nozzle temperature check:
pl_PL: Sprawdzanie temperatury dyszy:

[ctx: @action:button]
en: Stop Heating
pl_PL: Zatrzymaj ogrzewanie

[ctx: @action:button]
en: Start Heating
pl_PL: Rozpocznij ogrzewanie

[ctx: @label]
en: Build plate temperature check:
pl_PL: Kontrola temperatury płyty konstrukcyjnej:

[ctx: @info:status]
en: Checked
pl_PL: Sprawdzone

[ctx: @label]
en: Everything is in order! You're done with your CheckUp.
pl_PL: Wszystko w porządku! Skończono sprawdzenie.

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Not connected to a printer
pl_PL: Nie podłączono do drukarki

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Printer does not accept commands
pl_PL: Drukarka nie akceptuje poleceń

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: In maintenance. Please check the printer
pl_PL: W naprawie. Sprawdź drukarkę

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Lost connection with the printer
pl_PL: Utracone połączenie z drukarką

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Printing...
pl_PL: Drukowanie...

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Paused
pl_PL: Wstrzymano

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Preparing...
pl_PL: Przygotowywanie ...

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Please remove the print
pl_PL: Usuń wydruk

[ctx: @label]
en: Abort Print
pl_PL: Anuluj Wydruk

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to abort the print?
pl_PL: Czy na pewno chcesz przerwać drukowanie?

[ctx: @title]
en: Information
pl_PL: Informacja

[ctx: @title:window]
en: Confirm Diameter Change
pl_PL: Potwierdź Zmianę Średnicy

[ctx: @label (%1 is a number)]
en: The new filament diameter is set to %1 mm, which is not compatible with the current extruder. Do you wish to continue?
pl_PL: Średnica nowego filamentu została ustawiona na %1mm, i nie jest kompatybilna z bieżącym ekstruderem. Czy chcesz kontynuować?

[ctx: @label]
en: Display Name
pl_PL: Wyświetlana nazwa

[ctx: @label]
en: Brand
pl_PL: Marka

[ctx: @label]
en: Material Type
pl_PL: Typ Materiału

[ctx: @label]
en: Color
pl_PL: Kolor

[ctx: @label]
en: Properties
pl_PL: Właściwości

[ctx: @label]
en: Density
pl_PL: Gęstość

[ctx: @label]
en: Diameter
pl_PL: Średnica

[ctx: @label]
en: Filament Cost
pl_PL: Koszt Filamentu

[ctx: @label]
en: Filament weight
pl_PL: Waga filamentu

[ctx: @label]
en: Filament length
pl_PL: Długość Filamentu

[ctx: @label]
en: Cost per Meter
pl_PL: Koszt na metr

[ctx: @label]
en: This material is linked to %1 and shares some of its properties.
pl_PL: Ten materiał jest powiązany z %1 i dzieli się niekórymi swoimi właściwościami.

[ctx: @label]
en: Unlink Material
pl_PL: Odłącz materiał

[ctx: @label]
en: Description
pl_PL: Opis

[ctx: @label]
en: Adhesion Information
pl_PL: Informacje dotyczące przyczepności

[ctx: @label]
en: Print settings
pl_PL: Ustawienia druku

[ctx: @action:button]
en: Activate
pl_PL: Aktywuj

[ctx: @action:button]
en: Create
pl_PL: Stwórz

[ctx: @action:button]
en: Duplicate
pl_PL: Duplikuj

[ctx: @action:button]
en: Import
pl_PL: Importuj

[ctx: @action:label]
en: Printer
pl_PL: Drukarka

[ctx: @title:window]
en: Confirm Remove
pl_PL: Potwierdź Usunięcie

[ctx: @label (%1 is object name)]
en: Are you sure you wish to remove %1? This cannot be undone!
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć %1? Nie można tego cofnąć!

[ctx: @title:window]
en: Import Material
pl_PL: Importuj Materiał

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> or <message>!]
en: Could not import material <filename>%1</filename>: <message>%2</message>
pl_PL: Nie można zaimportować materiału <filename>%1</filename>: <message>%2</message>

[ctx: @info:status Don't translate the XML tag <filename>!]
en: Successfully imported material <filename>%1</filename>
pl_PL: Udało się zaimportować materiał <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Export Material
pl_PL: Eksportuj Materiał

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> and <message>!]
en: Failed to export material to <filename>%1</filename>: <message>%2</message>
pl_PL: Nie udało się wyeksportować materiału do <filename>%1</filename>: <message>%2</message>

[ctx: @info:status Don't translate the XML tag <filename>!]
en: Successfully exported material to <filename>%1</filename>
pl_PL: Udało się wyeksportować materiał do <filename>%1</filename>

[ctx: @title:tab]
en: Setting Visibility
pl_PL: Widoczność ustawienia

[ctx: @label:textbox]
en: Check all
pl_PL: Zaznacz wszystko

[ctx: @info:status]
en: Calculated
pl_PL: Przeliczone

[ctx: @title:column]
en: Setting
pl_PL: Ustawienie

[ctx: @title:column]
en: Profile
pl_PL: Profil

[ctx: @title:column]
en: Current
pl_PL: Aktualny

[ctx: @title:column]
en: Unit
pl_PL: Jednostka

[ctx: @title:tab]
en: General
pl_PL: Ogólny

[ctx: @label]
en: Interface
pl_PL: Interfejs

[ctx: @label]
en: Language:
pl_PL: Język:

[ctx: @label]
en: Currency:
pl_PL: Waluta:

[ctx: @label]
en: Theme:
pl_PL: Motyw:

[ctx: @label]
en: You will need to restart the application for these changes to have effect.
pl_PL: Musisz zrestartować aplikację, aby te zmiany zaczęły obowiązywać.

[ctx: @info:tooltip]
en: Slice automatically when changing settings.
pl_PL: Tnij automatycznie podczas zmiany ustawień.

[ctx: @option:check]
en: Slice automatically
pl_PL: Automatyczne Cięcie

[ctx: @label]
en: Viewport behavior
pl_PL: Zachowanie okna edycji

[ctx: @info:tooltip]
en: Highlight unsupported areas of the model in red. Without support these areas will not print properly.
pl_PL: Zaznacz nieobsługiwane obszary modelu na czerwono. Bez wsparcia te obszary nie będą drukowane prawidłowo.

[ctx: @option:check]
en: Display overhang
pl_PL: Wyświetl zwis

[ctx: @info:tooltip]
en: Moves the camera so the model is in the center of the view when a model is selected
pl_PL: Przenosi kamerę, aby model był w centrum widoku, gdy wybrano model

[ctx: @action:button]
en: Center camera when item is selected
pl_PL: Wyśrodkuj kamerę kiedy przedmiot jest zaznaczony

[ctx: @info:tooltip]
en: Should the default zoom behavior of cura be inverted?
pl_PL: Czy domyślne zachowanie zoomu powinno zostać odwrócone?

[ctx: @action:button]
en: Invert the direction of camera zoom.
pl_PL: Odwróć kierunek zoomu kamery.

[ctx: @info:tooltip]
en: Should zooming move in the direction of the mouse?
pl_PL: Czy przybliżanie powinno poruszać się w kierunku myszy?

[ctx: @action:button]
en: Zoom toward mouse direction
pl_PL: Przybliżaj w kierunku myszy

[ctx: @info:tooltip]
en: Should models on the platform be moved so that they no longer intersect?
pl_PL: Czy modele na platformie powinny być przenoszone w taki sposób, aby nie przecinały się?

[ctx: @option:check]
en: Ensure models are kept apart
pl_PL: Upewnij się, że modele są oddzielone

[ctx: @info:tooltip]
en: Should models on the platform be moved down to touch the build plate?
pl_PL: Czy modele na platformie powinny być przesunięte w dół, aby dotknęły stołu roboczego?

[ctx: @option:check]
en: Automatically drop models to the build plate
pl_PL: Automatycznie upuść modele na stół roboczy

[ctx: @info:tooltip]
en: Show caution message in g-code reader.
pl_PL: Pokaż wiadomości ostrzegawcze w czytniku g-code.

[ctx: @option:check]
en: Caution message in g-code reader
pl_PL: Wiadomość ostrzegawcza w czytniku g-code

[ctx: @info:tooltip]
en: Should layer be forced into compatibility mode?
pl_PL: Czy warstwa powinna być wymuszona w trybie zgodności?

[ctx: @option:check]
en: Force layer view compatibility mode (restart required)
pl_PL: Wymuszenie widoku warstw w trybie zgodności (wymaga ponownego uruchomienia)

[ctx: @label]
en: Opening and saving files
pl_PL: Otwieranie i zapisywanie plików

[ctx: @info:tooltip]
en: Should models be scaled to the build volume if they are too large?
pl_PL: Czy modele powinny być skalowane do wielkości obszaru roboczego, jeśli są zbyt duże?

[ctx: @option:check]
en: Scale large models
pl_PL: Skaluj duże modele

[ctx: @info:tooltip]
en: An model may appear extremely small if its unit is for example in meters rather than millimeters. Should these models be scaled up?
pl_PL: Model może wydawać się bardzo mały, jeśli jego jednostka jest na przykład w metrach, a nie w milimetrach. Czy takie modele powinny być skalowane?

[ctx: @option:check]
en: Scale extremely small models
pl_PL: Skaluj bardzo małe modele

[ctx: @info:tooltip]
en: Should models be selected after they are loaded?
pl_PL: Czy modele powinny zostać zaznaczone po załadowaniu?

[ctx: @option:check]
en: Select models when loaded
pl_PL: Zaznaczaj modele po załadowaniu

[ctx: @info:tooltip]
en: Should a prefix based on the printer name be added to the print job name automatically?
pl_PL: Czy przedrostek oparty na nazwie drukarki powinien być automatycznie dodawany do nazwy zadania?

[ctx: @option:check]
en: Add machine prefix to job name
pl_PL: Dodaj przedrostek maszyny do nazwy zadania

[ctx: @info:tooltip]
en: Should a summary be shown when saving a project file?
pl_PL: Czy podsumowanie powinno być wyświetlane podczas zapisu projektu?

[ctx: @option:check]
en: Show summary dialog when saving project
pl_PL: Pokaż okno podsumowania podczas zapisywaniu projektu

[ctx: @info:tooltip]
en: Default behavior when opening a project file
pl_PL: Domyślne zachowanie podczas otwierania pliku projektu

[ctx: @window:text]
en: Default behavior when opening a project file:
pl_PL: Domyślne zachowanie podczas otwierania pliku projektu:

[ctx: @option:openProject]
en: Always ask me this
pl_PL: Zawsze pytaj

[ctx: @option:openProject]
en: Always open as a project
pl_PL: Zawsze otwieraj jako projekt

[ctx: @option:openProject]
en: Always import models
pl_PL: Zawsze importuj modele

[ctx: @info:tooltip]
en: When you have made changes to a profile and switched to a different one, a dialog will be shown asking whether you want to keep your modifications or not, or you can choose a default behaviour and never show that dialog again.
pl_PL: Kiedy dokonasz zmian w profilu i przełączysz się na inny, zostanie wyświetlone okno z pytaniem, czy chcesz zachować twoje zmiany, czy nie. Możesz też wybrać domyślne zachowanie, żeby to okno już nigdy nie było pokazywane.

[ctx: @label]
en: Profiles
pl_PL: Profile

[ctx: @window:text]
en: Default behavior for changed setting values when switching to a different profile:
pl_PL: Domyślne zachowanie dla zmienionych ustawień podczas zmiany profilu na inny:

[ctx: @option:discardOrKeep]
en: Always ask me this
pl_PL: Zawsze pytaj o to

[ctx: @option:discardOrKeep]
en: Always discard changed settings
pl_PL: Zawsze odrzucaj wprowadzone zmiany

[ctx: @option:discardOrKeep]
en: Always transfer changed settings to new profile
pl_PL: Zawsze przenoś wprowadzone zmiany do nowego profilu

[ctx: @label]
en: Privacy
pl_PL: Prywatność

[ctx: @info:tooltip]
en: Should Cura check for updates when the program is started?
pl_PL: Czy Cura ma sprawdzać dostępność aktualizacji podczas uruchamiania programu?

[ctx: @option:check]
en: Check for updates on start
pl_PL: Sprawdź, dostępność aktualizacji podczas uruchamiania

[ctx: @info:tooltip]
en: Should anonymous data about your print be sent to Ultimaker? Note, no models, IP addresses or other personally identifiable information is sent or stored.
pl_PL: Czy anonimowe dane na temat wydruku mają być wysyłane do Ultimaker? Uwaga. Żadne modele, adresy IP, ani żadne inne dane osobiste nie będą wysyłane i/lub przechowywane.

[ctx: @option:check]
en: Send (anonymous) print information
pl_PL: Wyślij (anonimowe) informacje o drukowaniu

[ctx: @action:button]
en: More information
pl_PL: Więcej informacji

[ctx: @label]
en: Experimental
pl_PL: Eksperymentalne

[ctx: @info:tooltip]
en: Use multi build plate functionality
pl_PL: Użyj funkcji wielu pól roboczych

[ctx: @option:check]
en: Use multi build plate functionality (restart required)
pl_PL: Użyj funkcji wielu pól roboczych (wymagany restart)

[ctx: @title:tab]
en: Printers
pl_PL: Drukarki

[ctx: @action:button]
en: Rename
pl_PL: Zmień nazwę

[ctx: @title:tab]
en: Profiles
pl_PL: Profile

[ctx: @label]
en: Create
pl_PL: Stwórz

[ctx: @label]
en: Duplicate
pl_PL: Duplikuj

[ctx: @title:window]
en: Create Profile
pl_PL: Stwórz profil

[ctx: @info]
en: Please provide a name for this profile.
pl_PL: Podaj nazwę tego profilu.

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Profile
pl_PL: Duplikuj profil

[ctx: @title:window]
en: Rename Profile
pl_PL: Zmień nazwę profilu

[ctx: @title:window]
en: Import Profile
pl_PL: Importuj Profil

[ctx: @title:window]
en: Export Profile
pl_PL: Eksportuj Profil

[ctx: @label %1 is printer name]
en: Printer: %1
pl_PL: Drukarka: %1

[ctx: @label]
en: Default profiles
pl_PL: Domyślne profile

[ctx: @label]
en: Custom profiles
pl_PL: Profile niestandardowe

[ctx: @action:button]
en: Update profile with current settings/overrides
pl_PL: Aktualizuj profil z bieżącymi ustawieniami

[ctx: @action:button]
en: Discard current changes
pl_PL: Odrzuć bieżące zmiany

[ctx: @action:label]
en: This profile uses the defaults specified by the printer, so it has no settings/overrides in the list below.
pl_PL: Ten profil używa ustawień domyślnych określonych przez drukarkę, dlatego nie ma żadnych ustawień z poniższej liście.

[ctx: @action:label]
en: Your current settings match the selected profile.
pl_PL: Aktualne ustawienia odpowiadają wybranemu profilowi.

[ctx: @title:tab]
en: Global Settings
pl_PL: Ustawienia ogólne

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: &File
pl_PL: &Plik

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: &Edit
pl_PL: &Edytuj

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: &View
pl_PL: &Widok

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: &Settings
pl_PL: &Opcje

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: E&xtensions
pl_PL: &Rozszerzenia

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: P&references
pl_PL: Preferencje

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: &Help
pl_PL: P&omoc

[ctx: @title:window]
en: New project
pl_PL: Nowy projekt

[ctx: @info:question]
en: Are you sure you want to start a new project? This will clear the build plate and any unsaved settings.
pl_PL: Czy na pewno chcesz rozpocząć nowy projekt? Spowoduje to wyczyszczenie stołu i niezapisanych ustawień.

[ctx: @text Print job name]
en: Untitled
pl_PL: Bez tytułu

[ctx: @label:textbox]
en: search settings
pl_PL: ustawienia wyszukiwania

[ctx: @action:menu]
en: Copy value to all extruders
pl_PL: Skopiuj wartość do wszystkich ekstruderów

[ctx: @action:menu]
en: Copy all changed values to all extruders
pl_PL: Skopiuj wszystkie zmienione wartości do wszystkich ekstruderów

[ctx: @action:menu]
en: Hide this setting
pl_PL: Ukryj tę opcję

[ctx: @action:menu]
en: Don't show this setting
pl_PL: Nie pokazuj tej opcji

[ctx: @action:menu]
en: Keep this setting visible
pl_PL: Pozostaw tę opcję widoczną

[ctx: @action:menu]
en: Configure setting visibility...
pl_PL: Skonfiguruj widoczność ustawień ...

[ctx: @label]
en: Some hidden settings use values different from their normal calculated value.
    
    Click to make these settings visible.
pl_PL: Niektóre ukryte ustawienia używają wartości różniących się od ich normalnej, obliczonej wartości.
    
    Kliknij, aby te ustawienia były widoczne.

[ctx: @label Header for list of settings.]
en: Affects
pl_PL: Wpływać

[ctx: @label Header for list of settings.]
en: Affected By
pl_PL: Pod wpływem

[ctx: @label]
en: This setting is always shared between all extruders. Changing it here will change the value for all extruders.
pl_PL: To ustawienie jest dzielone pomiędzy wszystkimi ekstruderami. Zmiana tutaj spowoduje zmianę dla wszystkich ekstruderów.

[ctx: @label]
en: The value is resolved from per-extruder values
pl_PL: Wartość jest pobierana z osobna dla każdego ekstrudera

[ctx: @label]
en: This setting has a value that is different from the profile.
    
    Click to restore the value of the profile.
pl_PL: To ustawienie ma inną wartość niż w profilu.
    
    Kliknij, aby przywrócić wartość z profilu.

[ctx: @label]
en: This setting is normally calculated, but it currently has an absolute value set.
    
    Click to restore the calculated value.
pl_PL: To ustawienie jest zwykle obliczane, ale obecnie ma wartość bezwzględną.
    
    Kliknij, aby przywrócić wartość obliczoną.

[ctx: @button]
en: Recommended
pl_PL: Polecane

[ctx: @button]
en: Custom
pl_PL: Niestandardowe

[ctx: @label]
en: Gradual infill
pl_PL: Stopniowe wypełnienie

[ctx: @label]
en: Gradual infill will gradually increase the amount of infill towards the top.
pl_PL: Stopniowe wypełnienie stopniowo zwiększa ilość wypełnień w górę.

[ctx: @label]
en: Support
pl_PL: Podpory

[ctx: @label]
en: Generate structures to support parts of the model which have overhangs. Without these structures, such parts would collapse during printing.
pl_PL: Generuje podpory wspierające części modelu, które mają zwis. Bez tych podpór takie części mogłyby spaść podczas drukowania.

[ctx: @label]
en: Select which extruder to use for support. This will build up supporting structures below the model to prevent the model from sagging or printing in mid air.
pl_PL: Wybierz, który ekstruder ma służyć do drukowania podpór. Powoduje to tworzenie podpór poniżej modelu, aby zapobiec spadaniu lub drukowaniu modelu w powietrzu.

[ctx: @label]
en: Adhesion
pl_PL: Przyczepność

[ctx: @label]
en: Enable printing a brim or raft. This will add a flat area around or under your object which is easy to cut off afterwards.
pl_PL: Włącz drukowanie obrysu lub tratwy. Spowoduje to dodanie płaskiej powierzchni wokół lub pod Twoim obiektem, która jest łatwa do usunięcia po wydruku.

[ctx: @label]
en: Layer Height
pl_PL: Wysokość warstwy

[ctx: @tooltip]
en: You have modified some profile settings. If you want to change these go to custom mode.
pl_PL: Zmodyfikowałeś ustawienia profilu. Jeżeli chcesz je zmienić, przejdź do trybu niestandardowego.

[ctx: @tooltip]
en: This quality profile is not available for your current material and nozzle configuration. Please change these to enable this quality profile
pl_PL: Ten profil jakości nie jest dostępny dla bieżącej konfiguracji materiałów i dysz. Zmień je, aby włączyć ten profil jakości

[ctx: @tooltip]
en: A custom profile is currently active. To enable the quality slider, choose a default quality profile in Custom tab
pl_PL: Niestandardowy profil jest obecnie aktywny. Aby włączyć pasek jakości, wybierz domyślny profil w zakładce Niestandardowe

[ctx: @label:Should be short]
en: On
pl_PL: Wł

[ctx: @label:Should be short]
en: Off
pl_PL: Wył

[ctx: @label]
en: Profile
pl_PL: Profil

[ctx: @tooltip]
en: Some setting/override values are different from the values stored in the profile.
    
    Click to open the profile manager.
pl_PL: Niektóre wartości ustawień różnią się od wartości zapisanych w profilu.
    
    Kliknij, aby otworzyć menedżer profili.

[ctx: @label shown when we load a Gcode file]
en: Print setup disabled. G code file can not be modified.
pl_PL: Ustawienia druku niedostępne. Plik .gcode nie może być modyfikowany.

[ctx: @label]
en: Printer control
pl_PL: Kontrola drukarką

[ctx: @label]
en: Jog Position
pl_PL: Pozycja Swobodnego Ruchu

[ctx: @label]
en: Jog Distance
pl_PL: Dystans Swobodnego Ruchu

[ctx: @label]
en: Send G-code
pl_PL: Wyślij G-code

[ctx: @tooltip of G-code command input]
en: Send a custom G-code command to the connected printer. Press 'enter' to send the command.
pl_PL: Wyślij niestandardową komendę G-code do podłączonej drukarki. Naciśnij 'enter', aby wysłać komendę.

[ctx: @label]
en: Extruder
pl_PL: Ekstruder

[ctx: @tooltip]
en: The target temperature of the hotend. The hotend will heat up or cool down towards this temperature. If this is 0, the hotend heating is turned off.
pl_PL: Docelowa temperatura głowicy. Głowica będzie się rozgrzewać lub chłodzić do tej temperatury. Jeżeli jest równe 0, grzanie głowicy będzie wyłączone.

[ctx: @tooltip]
en: The current temperature of this hotend.
pl_PL: Aktualna temperatura tej głowicy.

[ctx: @tooltip of temperature input]
en: The temperature to pre-heat the hotend to.
pl_PL: Temperatura do wstępnego podgrzewania głowicy.

[ctx: @button Cancel pre-heating]
en: Cancel
pl_PL: Anuluj

[ctx: @button]
en: Pre-heat
pl_PL: Podgrzewanie wstępne

[ctx: @tooltip of pre-heat]
en: Heat the hotend in advance before printing. You can continue adjusting your print while it is heating, and you won't have to wait for the hotend to heat up when you're ready to print.
pl_PL: Podgrzej głowicę przed drukowaniem. Możesz w dalszym ciągu dostosowywać drukowanie podczas podgrzewania i nie będziesz musiał czekać na podgrzanie głowicy kiedy będziesz gotowy.

[ctx: @tooltip]
en: The colour of the material in this extruder.
pl_PL: Kolor materiału w tym ekstruderze.

[ctx: @tooltip]
en: The material in this extruder.
pl_PL: Materiał w głowicy drukującej.

[ctx: @tooltip]
en: The nozzle inserted in this extruder.
pl_PL: Dysza włożona do tego ekstrudera.

[ctx: @info:status]
en: The printer is not connected.
pl_PL: Drukarka nie jest podłączona.

[ctx: @label]
en: Build plate
pl_PL: Stół roboczy

[ctx: @tooltip]
en: The target temperature of the heated bed. The bed will heat up or cool down towards this temperature. If this is 0, the bed heating is turned off.
pl_PL: Temperatura docelowa podgrzewanego stołu. Stół rozgrzeje się lub schłodzi w kierunku tej temperatury. Jeśli ustawione jest 0, grzanie stołu jest wyłączone.

[ctx: @tooltip]
en: The current temperature of the heated bed.
pl_PL: Bieżąca temperatura podgrzewanego stołu.

[ctx: @tooltip of temperature input]
en: The temperature to pre-heat the bed to.
pl_PL: Temperatura do wstępnego podgrzewania stołu.

[ctx: @tooltip of pre-heat]
en: Heat the bed in advance before printing. You can continue adjusting your print while it is heating, and you won't have to wait for the bed to heat up when you're ready to print.
pl_PL: Przed drukowaniem podgrzej stół. W dalszym ciągu można dostosowywać druk podczas nagrzewania, a nie będziesz musiał czekać na rozgrzanie stołu, gdy będziesz gotowy do drukowania.

[ctx: @label:category menu label]
en: Material
pl_PL: Materiał

[ctx: @label:category menu label]
en: Favorites
pl_PL: Ulubione

[ctx: @label:category menu label]
en: Generic
pl_PL: Podstawowe

[ctx: @label:category menu label]
en: Network enabled printers
pl_PL: Drukarki dostępne w sieci

[ctx: @label:category menu label]
en: Local printers
pl_PL: Drukarki lokalne

[ctx: @title:menu menubar:settings]
en: &Printer
pl_PL: &Drukarka

[ctx: @title:menu]
en: &Material
pl_PL: &Materiał

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as Active Extruder
pl_PL: Ustaw jako aktywną głowicę

[ctx: @action:inmenu]
en: Enable Extruder
pl_PL: Włącz Ekstruder

[ctx: @action:inmenu]
en: Disable Extruder
pl_PL: Wyłącz Ekstruder

[ctx: @title:menu]
en: &Build plate
pl_PL: &Pole robocze

[ctx: @title:settings]
en: &Profile
pl_PL: &Profil

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: &Camera position
pl_PL: &Pozycja kamery

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: &Build plate
pl_PL: P&ole robocze

[ctx: @action:inmenu]
en: Visible Settings
pl_PL: Widoczne Ustawienia

[ctx: @action:inmenu]
en: Show All Settings
pl_PL: Pokaż Wszystkie Ustawienia

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Setting Visibility...
pl_PL: Ustaw Widoczność Ustawień...

[ctx: @title:menu menubar:file]
en: &Save...
pl_PL: &Zapisz...

[ctx: @title:menu menubar:file]
en: &Export...
pl_PL: &Eksportuj...

[ctx: @action:inmenu menubar:file]
en: Export Selection...
pl_PL: Eksportuj Zaznaczenie...

[ctx: @label]
en: Print Selected Model With: | Print Selected Models With:
pl_PL[0]: Wydrukuj wybrany model z:
pl_PL[1]: Wydrukuj wybrane modele z:

[ctx: @title:window]
en: Multiply Selected Model | Multiply Selected Models
pl_PL[0]: Zduplikuj wybrany model
pl_PL[1]: Zduplikuj wybrane modele

[ctx: @label]
en: Number of Copies
pl_PL: Liczba kopii

[ctx: @header]
en: Configurations
pl_PL: Konfiguracje

[ctx: @label]
en: Select configuration
pl_PL: Wybierz konfigurację

[ctx: @label]
en: See the material compatibility chart
pl_PL: Zobacz tabelę kompatybilności materiałów

[ctx: @label]
en: Configurations
pl_PL: Konfiguracje

[ctx: @label]
en: Loading available configurations from the printer...
pl_PL: Ładowanie dostępnych konfiguracji z drukarki...

[ctx: @label]
en: The configurations are not available because the printer is disconnected.
pl_PL: Konfiguracje są niedostępne, ponieważ drukarka jest odłączona.

[ctx: @header]
en: Custom
pl_PL: Niestandardowe

[ctx: @label]
en: Printer
pl_PL: Drukarka

[ctx: @label]
en: Enabled
pl_PL: Włączona

[ctx: @label]
en: Material
pl_PL: Materiał

[ctx: @label]
en: Use glue for better adhesion with this material combination.
pl_PL: Użyj kleju dla lepszej przyczepności dla tej kombinacji materiałów.

[ctx: @label]
en: This configuration is not available because %1 is not recognized. Please visit %2 to download the correct material profile.
pl_PL: Ta konfiguracja jest niedostępna, ponieważ %1 jest nierozpoznany. Przejdź do %2, aby pobrać prawidłowy profil materiału.

[ctx: @title:menu menubar:file]
en: Open &Recent
pl_PL: Otwórz &ostatnio używane

[ctx: @label]
en: Active print
pl_PL: Aktywny wydruk

[ctx: @label]
en: Job Name
pl_PL: Nazwa pracy

[ctx: @label]
en: Printing Time
pl_PL: Czas druku

[ctx: @label]
en: Estimated time left
pl_PL: Szacowany czas pozostały

[ctx: @label]
en: View types
pl_PL: Typy widoków

[ctx: @label]
en: Hi
pl_PL: Cześć

[ctx: @button]
en: Ultimaker account
pl_PL: konto Ultimaker

[ctx: @button]
en: Sign out
pl_PL: Wyloguj

[ctx: @action:button]
en: Sign in
pl_PL: Zaloguj

[ctx: @label]
en: Ultimaker Cloud
pl_PL: Chmura Ultimaker

[ctx: @label]
en: The next generation 3D printing workflow
pl_PL: Nowa generacja systemu drukowania 3D

[ctx: @text]
en: - Send print jobs to Ultimaker printers outside your local network
    - Store your Ultimaker Cura settings in the cloud for use anywhere
    - Get exclusive access to material profiles from leading brands
pl_PL: - Wysyłaj zadania druku do drukarek Ultimaker poza siecią lokalną
    - Przechowuj ustawienia Ultimaker Cura w chmurze, aby używać w każdym miejscu
    - Uzyskaj wyłączny dostęp do profili materiałów wiodących marek

[ctx: @button]
en: Create account
pl_PL: Utwórz konto

[ctx: @label]
en: No time estimation available
pl_PL: Szacunkowy czas niedostępny

[ctx: @label]
en: No cost estimation available
pl_PL: Szacunkowy koszt niedostępny

[ctx: @button]
en: Preview
pl_PL: Podgląd

[ctx: @label:PrintjobStatus]
en: Slicing...
pl_PL: Cięcie...

[ctx: @label:PrintjobStatus]
en: Unable to Slice
pl_PL: Nie można pociąć

[ctx: @button]
en: Slice
pl_PL: Potnij

[ctx: @label]
en: Start the slicing process
pl_PL: Rozpocznij proces cięcia

[ctx: @button]
en: Cancel
pl_PL: Anuluj

[ctx: @label]
en: Time specification
pl_PL: Specyfikacja czasu

[ctx: @label]
en: Material specification
pl_PL: Specyfikacja materiału

[ctx: @label]
en: Connected printers
pl_PL: Podłączone drukarki

[ctx: @label]
en: Preset printers
pl_PL: Zdefiniowane drukarki

[ctx: @button]
en: Add printer
pl_PL: Dodaj drukarkę

[ctx: @button]
en: Manage printers
pl_PL: Zarządzaj drukarkami

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Online Troubleshooting Guide
pl_PL: Pokaż przewodnik rozwiązywania problemów online

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Full Screen
pl_PL: Przełącz tryb pełnoekranowy

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: &Undo
pl_PL: &Cofnij

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: &Redo
pl_PL: &Ponów

[ctx: @action:inmenu menubar:file]
en: &Quit
pl_PL: &Zamknij

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: 3D View
pl_PL: Widok 3D

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: Front View
pl_PL: Widok z przodu

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: Top View
pl_PL: Widok z góry

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: Left Side View
pl_PL: Widok z lewej strony

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: Right Side View
pl_PL: Widok z prawej strony

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Cura...
pl_PL: Konfiguruj Cura...

[ctx: @action:inmenu menubar:printer]
en: &Add Printer...
pl_PL: &Dodaj drukarkę...

[ctx: @action:inmenu menubar:printer]
en: Manage Pr&inters...
pl_PL: Zarządzaj drukarkami...

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Materials...
pl_PL: Zarządzaj materiałami...

[ctx: @action:inmenu menubar:profile]
en: &Update profile with current settings/overrides
pl_PL: &Aktualizuj profil z bieżącymi ustawieniami

[ctx: @action:inmenu menubar:profile]
en: &Discard current changes
pl_PL: &Odrzuć bieżące zmiany

[ctx: @action:inmenu menubar:profile]
en: &Create profile from current settings/overrides...
pl_PL: &Utwórz profil z bieżących ustawień...

[ctx: @action:inmenu menubar:profile]
en: Manage Profiles...
pl_PL: Zarządzaj profilami...

[ctx: @action:inmenu menubar:help]
en: Show Online &Documentation
pl_PL: Pokaż dokumentację internetową

[ctx: @action:inmenu menubar:help]
en: Report a &Bug
pl_PL: Zgłoś błąd

[ctx: @action:inmenu menubar:help]
en: About...
pl_PL: O...

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Delete Selected Model | Delete Selected Models
pl_PL[0]: Usuń wybrany model
pl_PL[1]: Usuń wybrane modele

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Center Selected Model | Center Selected Models
pl_PL[0]: Wyśrodkuj wybrany model
pl_PL[1]: Wyśrodkuj wybrane modele

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Multiply Selected Model | Multiply Selected Models
pl_PL[0]: Rozmnóż wybrany model
pl_PL[1]: Rozmnóż wybrane modele

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Model
pl_PL: Usuń model

[ctx: @action:inmenu]
en: Ce&nter Model on Platform
pl_PL: Wyśrodkuj model na platformie

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: &Group Models
pl_PL: &Grupuj modele

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Ungroup Models
pl_PL: Rozgrupuj modele

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: &Merge Models
pl_PL: Połącz modele

[ctx: @action:inmenu]
en: &Multiply Model...
pl_PL: &Powiel model...

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Select All Models
pl_PL: Wybierz wszystkie modele

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Clear Build Plate
pl_PL: Wyczyść stół

[ctx: @action:inmenu menubar:file]
en: Reload All Models
pl_PL: Przeładuj wszystkie modele

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Arrange All Models To All Build Plates
pl_PL: Rozłóż Wszystkie Modele na Wszystkie Platformy Robocze

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Arrange All Models
pl_PL: Ułóż wszystkie modele

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Arrange Selection
pl_PL: Wybór ułożenia

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Reset All Model Positions
pl_PL: Zresetuj wszystkie pozycje modelu

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Reset All Model Transformations
pl_PL: Zresetuj wszystkie przekształcenia modelu

[ctx: @action:inmenu menubar:file]
en: &Open File(s)...
pl_PL: &Otwórz plik(i)...

[ctx: @action:inmenu menubar:file]
en: &New Project...
pl_PL: &Nowy projekt...

[ctx: @action:inmenu menubar:help]
en: Show Configuration Folder
pl_PL: Pokaż folder konfiguracji

[ctx: @title:window]
en: Ultimaker Cura
pl_PL: Cura Ultimaker

[ctx: @label]
en: This package will be installed after restarting.
pl_PL: Ten pakiet zostanie zainstalowany po ponownym uruchomieniu.

[ctx: @title:tab]
en: Settings
pl_PL: Ustawienia

[ctx: @title:window]
en: Closing Cura
pl_PL: Zamykanie Cura

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to exit Cura?
pl_PL: Czy jesteś pewien, że chcesz zakończyć Cura?

[ctx: @title:window]
en: Open file(s)
pl_PL: Otwórz plik(i)

[ctx: @window:title]
en: Install Package
pl_PL: Instaluj pakiety

[ctx: @title:window]
en: Open File(s)
pl_PL: Otwórz plik(i)

[ctx: @text:window]
en: We have found one or more G-Code files within the files you have selected. You can only open one G-Code file at a time. If you want to open a G-Code file, please just select only one.
pl_PL: Znaleziono jeden lub więcej plików G-code w wybranych plikach. Możesz otwierać tylko jeden plik G-code jednocześnie. Jeśli chcesz otworzyć plik G-code, proszę wybierz tylko jeden.

[ctx: @title:window]
en: Add Printer
pl_PL: Dodaj drukarkę

[ctx: @label %1 is filled in with the name of an extruder]
en: Print Selected Model with %1 | Print Selected Models with %1
pl_PL[0]: Drukuj Wybrany Model z %1
pl_PL[1]: Drukuj Wybrane Modele z %1

[ctx: @title:window]
en: Discard or Keep changes
pl_PL: Odrzuć lub zachowaj zmiany

[ctx: @text:window]
en: You have customized some profile settings.
    Would you like to keep or discard those settings?
pl_PL: Dostosowałeś ustawienia profilu.
    Chcesz zachować, czy usunąć te ustawienia?

[ctx: @title:column]
en: Profile settings
pl_PL: Ustawienia profilu

[ctx: @title:column]
en: Default
pl_PL: Domyślne

[ctx: @title:column]
en: Customized
pl_PL: Dostosowane

[ctx: @option:discardOrKeep]
en: Discard and never ask again
pl_PL: Odrzuć i nigdy nie pytaj

[ctx: @option:discardOrKeep]
en: Keep and never ask again
pl_PL: Zachowaj i nigdy nie pytaj

[ctx: @action:button]
en: Discard
pl_PL: Odrzuć

[ctx: @action:button]
en: Keep
pl_PL: Zachowaj

[ctx: @action:button]
en: Create New Profile
pl_PL: Utwórz nowy profil

[ctx: @title:tab]
en: Add a printer to Cura
pl_PL: Dodaj drukarkę do Cura

[ctx: @title:tab]
en: Select the printer you want to use from the list below.
    
    If your printer is not in the list, use the "Custom FFF Printer" from the "Custom" category and adjust the settings to match your printer in the next dialog.
pl_PL: Z poniższej listy wybierz drukarkę, której chcesz użyć.
    
    Jeśli drukarki nie ma na liście, użyj „Niestandardowa drukarka FFF” z kategorii „Niestandardowy” i dostosuj ustawienia, aby pasowały do drukarki w następnym oknie dialogowym.

[ctx: @label]
en: Manufacturer
pl_PL: Producent

[ctx: @label]
en: Printer Name
pl_PL: Nazwa drukarki

[ctx: @action:button]
en: Add Printer
pl_PL: Dodaj drukarkę

[ctx: @title:window]
en: About Cura
pl_PL: O Cura

[ctx: @label]
en: End-to-end solution for fused filament 3D printing.
pl_PL: Kompletne rozwiązanie do druku przestrzennego.

[ctx: @info:credit]
en: Cura is developed by Ultimaker B.V. in cooperation with the community.
    Cura proudly uses the following open source projects:
pl_PL: Cura jest rozwijana przez firmę Ultimaker B.V. we współpracy ze społecznością.
    Cura z dumą korzysta z następujących projektów open source:

[ctx: @label]
en: Graphical user interface
pl_PL: Graficzny interfejs użytkownika

[ctx: @label]
en: Application framework
pl_PL: Struktura aplikacji

[ctx: @label]
en: G-code generator
pl_PL: Generator g-code

[ctx: @label]
en: Interprocess communication library
pl_PL: Biblioteka komunikacji międzyprocesowej

[ctx: @label]
en: Programming language
pl_PL: Język programowania

[ctx: @label]
en: GUI framework
pl_PL: Framework GUI

[ctx: @label]
en: GUI framework bindings
pl_PL: Powiązania Frameworka GUI

[ctx: @label]
en: C/C++ Binding library
pl_PL: Biblioteka Powiązań C/C++

[ctx: @label]
en: Data interchange format
pl_PL: Format wymiany danych

[ctx: @label]
en: Support library for scientific computing
pl_PL: Wsparcie biblioteki do obliczeń naukowych

[ctx: @label]
en: Support library for faster math
pl_PL: Wsparcie biblioteki dla szybszej matematyki

[ctx: @label]
en: Support library for handling STL files
pl_PL: Wsparcie biblioteki do obsługi plików STL

[ctx: @label]
en: Support library for handling planar objects
pl_PL: Biblioteka pomocnicza do obsługi obiektów płaskich

[ctx: @label]
en: Support library for handling triangular meshes
pl_PL: Biblioteka pomocnicza do obsługi siatek trójkątów

[ctx: @label]
en: Support library for analysis of complex networks
pl_PL: Biblioteka pomocnicza do analizy złożonych sieci

[ctx: @label]
en: Support library for handling 3MF files
pl_PL: Wsparcie biblioteki do obsługi plików 3MF

[ctx: @label]
en: Support library for file metadata and streaming
pl_PL: Biblioteka pomocy dla metadanych plików i przesyłania strumieniowego

[ctx: @label]
en: Serial communication library
pl_PL: Biblioteka komunikacji szeregowej

[ctx: @label]
en: ZeroConf discovery library
pl_PL: Bilbiotek poszukująca Zeroconf

[ctx: @label]
en: Polygon clipping library
pl_PL: Biblioteka edytująca pola

[ctx: @Label]
en: Python HTTP library
pl_PL: Biblioteka Python HTTP

[ctx: @label]
en: Font
pl_PL: Czcionka

[ctx: @label]
en: SVG icons
pl_PL: Ikony SVG

[ctx: @label]
en: Linux cross-distribution application deployment
pl_PL: Wdrożenie aplikacji pomiędzy dystrybucjami Linux

[ctx: @text:window]
en: We have found one or more project file(s) within the files you have selected. You can open only one project file at a time. We suggest to only import models from those files. Would you like to proceed?
pl_PL: Znaleziono jeden lub więcej plików projektu w wybranych plikach. Możesz otwierać tylko jeden plik projektu na raz. Proponujemy importowanie tylko modeli z tych plików. Czy chcesz kontynuować?

[ctx: @action:button]
en: Import all as models
pl_PL: Importuj wszystkie jako modele

[ctx: @title:window]
en: Save Project
pl_PL: Zapisz projekt

[ctx: @action:label]
en: Build plate
pl_PL: Pole robocze

[ctx: @action:label]
en: Extruder %1
pl_PL: Ekstruder %1

[ctx: @action:label]
en: %1 & material
pl_PL: %1 & materiał

[ctx: @action:label]
en: Don't show project summary on save again
pl_PL: Nie pokazuj podsumowania projektu podczas ponownego zapisywania

[ctx: @action:button]
en: Save
pl_PL: Zapisz

[ctx: @title:window]
en: Open project file
pl_PL: Otwórz plik projektu

[ctx: @text:window]
en: This is a Cura project file. Would you like to open it as a project or import the models from it?
pl_PL: Jest to plik projektu Cura. Czy chcesz otworzyć go jako projekt, czy zaimportować z niego modele?

[ctx: @text:window]
en: Remember my choice
pl_PL: Zapamiętaj mój wybór

[ctx: @action:button]
en: Open as project
pl_PL: Otwórz jako projekt

[ctx: @action:button]
en: Import models
pl_PL: Importuj modele

[ctx: @option:check]
en: See only current build plate
pl_PL: Pokaż tylko aktualną platformę roboczą

[ctx: @action:button]
en: Arrange to all build plates
pl_PL: Rozłóż na wszystkich platformach roboczych

[ctx: @action:button]
en: Arrange current build plate
pl_PL: Rozłóż na obecnej platformie roboczej

[ctx: description]
en: Allows saving the resulting slice as an X3G file, to support printers that read this format (Malyan, Makerbot and other Sailfish-based printers).
pl_PL: Umożliwia zapisanie wyników cięcia jako plik X3G, aby wspierać drukarki obsługujące ten format (Malyan, Makerbot oraz inne oparte o oprogramowanie Sailfish).

[ctx: name]
en: X3GWriter
pl_PL: Zapisywacz X3G
