Uranium 4.0 - en to pl_PL translation catalogue (152 entries)

[ctx: @item:inmenu]
en: Simple
pl_PL: Prosty

[ctx: @item:inlistbox]
en: STL File
pl_PL: Plik STL

[ctx: @item:inlistbox]
en: Wavefront OBJ File
pl_PL: Plik Wavefront OBJ

[ctx: @error:not supported]
en: OBJWriter does not support non-text mode.
pl_PL: OBJWriter nie obsługuje trybu nietekstowego.

[ctx: @error:no mesh]
en: There is no mesh to write.
pl_PL: Nie ma siatki do zapisania.

[ctx: @item:inlistbox]
en: STL File (ASCII)
pl_PL: Plik STL (ASCII)

[ctx: @item:inlistbox]
en: STL File (Binary)
pl_PL: Plik STL (Binarny)

[ctx: @error:not supported]
en: Unsupported output mode writing STL to stream.
pl_PL: Nieobsługiwany tryb wyjściowy zapisu STL do strumienia.

[ctx: @info]
en: Could not access update information.
pl_PL: Nie można uzyskać informacji o aktualizacji.

[ctx: @info:title]
en: Version Upgrade
pl_PL: Aktualizacja wersji

[ctx: @info]
en: The version you are using does not support checking for updates.
pl_PL: Wersja, której używasz nie wspiera sprawdzania aktualizacji.

[ctx: @info:title]
en: Warning
pl_PL: Ostrzeżenie

[ctx: @info]
en: An error occurred while checking for updates.
pl_PL: Wystąpił błąd podczas sprawdzania aktualizacji.

[ctx: @info:title]
en: Error
pl_PL: Błąd

[ctx: @info]
en: No new version was found.
pl_PL: Nie znaleziono nowej wersji.

[ctx: @info:status]
en: {application_name} {version_number} is available!
pl_PL: {application_name} {version_number} jest dostępna!

[ctx: @info:status]
en: {application_name} {version_number} provides a better and more reliable printing experience.
pl_PL: {application_name} {version_number} zapewnia lepszą i bardziej niezawodną obsługę drukowania.

[ctx: @action:button]
en: Download
pl_PL: Pobierz

[ctx: @action:button]
en: Learn more
pl_PL: Dowiedz się więcej

[ctx: @item:inmenu]
en: Update Checker
pl_PL: Sprawdź aktualizacje

[ctx: @item:inmenu]
en: Check for Updates
pl_PL: Sprawdź aktualizacje

[ctx: @item:inmenu]
en: Local File
pl_PL: Plik lokalny

[ctx: @action:button Preceded by 'Ready to'.]
en: Save to File
pl_PL: Zapisz do pliku

[ctx: @info:tooltip]
en: Save to File
pl_PL: Zapisz do pliku

[ctx: @title:window]
en: Save to File
pl_PL: Zapisz do pliku

[ctx: @info:warning]
en: There are no file types available to write with!
pl_PL: Nie ma żadnych typów plików do zapisania!

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
pl_PL: Plik już istnieje

[ctx: @label Don't translate the XML tag <filename>!]
en: The file <filename>{0}</filename> already exists. Are you sure you want to overwrite it?
pl_PL: Plik <filename>{0}</filename> już istnieje. Jesteś pewny, że chcesz go nadpisać?

[ctx: @info:progress Don't translate the XML tags <filename>!]
en: Saving to <filename>{0}</filename>
pl_PL: Zapisuję do <filename>{0}</filename>

[ctx: @info:title]
en: Saving
pl_PL: Zapisuję

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: Permission denied when trying to save <filename>{0}</filename>
pl_PL: Odrzucenie uprawnień podczas zapisu pliku <filename>{0}</filename>

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> or <message>!]
en: Could not save to <filename>{0}</filename>: <message>{1}</message>
pl_PL: Nie można zapisać <filename>{0}</filename>: <message>{1}</message>

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: Saved to <filename>{0}</filename>
pl_PL: Zapisano do <filename>{0}</filename>

[ctx: @info:title]
en: File Saved
pl_PL: Zapisano plik

[ctx: @action:button]
en: Open Folder
pl_PL: Otwórz folder

[ctx: @info:tooltip]
en: Open the folder containing the file
pl_PL: Otwórz folder zawierający plik

[ctx: @info:status]
en: Something went wrong saving to <filename>{0}</filename>: <message>{1}</message>
pl_PL: Coś poszło nie tak podczas zapisu do <filename>{0}</filename>: <message>{1}</message>

[ctx: @label]
en: Scale
pl_PL: Skala

[ctx: @info:tooltip]
en: Scale Model
pl_PL: Skaluj model

[ctx: @action:button]
en: Move
pl_PL: Przenieś

[ctx: @info:tooltip]
en: Move Model
pl_PL: Przenieś model

[ctx: @label]
en: Rotate
pl_PL: Obróć

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Model
pl_PL: Obróć model

[ctx: @label]
en: Laying object flat on buildplate...
pl_PL: Ustawiam obiekt płasko na powierzchni druku...

[ctx: @title]
en: Object Rotation
pl_PL: Obracanie obiektu

[ctx: @label]
en: Mirror
pl_PL: Lustrzane odbicie

[ctx: @info:tooltip]
en: Mirror Model
pl_PL: Odwróć model w lustrzanym odbiciu

[ctx: @info:status]
en: Your configuration seems to be corrupt. Something seems to be wrong with the following profiles:
    - {profiles}
    Would you like to reset to factory defaults?
pl_PL: Twoja konfiguracja wygląda na uszkodzoną. Coś jest nie tak z następującymi profilami:
    - {profiles}
    Czy chcesz przywrócić ustawienia fabryczne?

[ctx: @info:status]
en: Your configuration seems to be corrupt.
pl_PL: Twoja konfiguracja wygląda na uszkodzoną.

[ctx: @info:title]
en: Configuration errors
pl_PL: Błędy konfiguracji

[ctx: @info:button]
en: Reset your configuration to factory defaults.
pl_PL: Zresetuj twoją konfigurację do ustawień fabrycznych.

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Supported Types ({0})
pl_PL: Wszystkie obsługiwane typy ({0})

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Files (*)
pl_PL: Wszystkie pliki (*)

[ctx: @error:uninstall]
en: There were some errors uninstalling the following packages:
    {packages}
pl_PL: Wystąpiły błędy podczas odinstalowywania następujących pakietów:
    {packages}

[ctx: @info:title]
en: Uninstalling errors
pl_PL: Błędy odinstalowywania

[ctx: @error:update]
en: There was an error uninstalling the package {package} before installing new version:
    {error}.
    Please try to upgrade again later.
pl_PL: Wystąpił błąd podczas odinstalowywania pakietu {package} przed instalacją nowej wersji:
    {error}.
    Spróbuj uaktualnić później.

[ctx: @info:title]
en: Updating error
pl_PL: Błąd aktualizacji

[ctx: @label Long duration format. {0} is days]
en: {0} day | {0} days
pl_PL[0]: {0} dzień
pl_PL[1]: {0} dni

[ctx: @label Long duration format. {0} is hours]
en: {0} hour | {0} hours
pl_PL[0]: {0} godzina
pl_PL[1]: {0} godziny

[ctx: @label Long duration format. {0} is minutes]
en: {0} minute | {0} minutes
pl_PL[0]: {0} minuta
pl_PL[1]: {0} minuty

[ctx: @info:progress]
en: Loading plugins...
pl_PL: Wczytywanie wtyczek...

[ctx: @info:progress]
en: Updating configuration...
pl_PL: Aktualizowanie konfiguracji...

[ctx: @info:progress]
en: Loading preferences...
pl_PL: Ładowanie preferencji...

[ctx: @info:status]
en: Auto scaled object to {0}% of original size
pl_PL: Obiekt przeskalowany do {0}% oryginalnego rozmiaru

[ctx: @info:title]
en: Scaling Object
pl_PL: Skalowanie obiektu

[ctx: @info:status]
en: The plugin has been installed.
    Please re-start the application to activate the plugin.
pl_PL: Wtyczka została zainstalowana.
    Proszę zrestartuj aplikację, aby aktywować wtyczkę.

[ctx: @info:status]
en: The plugin has been removed.
    Please restart {0} to finish uninstall.
pl_PL: Wtyczka została usunięta.
    Proszę zrestartuj {0}, aby zakończyć odinstalowywanie.

[ctx: @info:version-upgrade]
en: A configuration from an older version of {0} was imported.
pl_PL: Zainstalowano konfigurację ze starszej wersji {0}.

[ctx: @message]
en: Failed to Initialize OpenGL
pl_PL: Nie można zainicjować OpenGL

[ctx: Critical OpenGL Extensions Missing]
en: Critical OpenGL extensions are missing. This program requires support for Framebuffer Objects. Please check your video card drivers.
pl_PL: Nie znaleziono ważnych rozszerzeń OpenGL. Ten program wymaga wsparcia dla Framebuffer Objects. Sprawdź sterowniki karty graficznej.

[ctx: @action:button]
en: Reset
pl_PL: Resetuj

[ctx: @info:status]
en: Your configuration seems to be corrupt. Something seems to be wrong with the following profiles:
    - {profiles}
     Would you like to reset to factory defaults? Reset will remove all your current printers and profiles.
pl_PL: Twój plik konfiguracji wydaje się być uszkodzony. Coś jest nie tak z następującymi profilami:
    - {profiles}
    Czy chcesz zresetować ustawienia do wartości fabrycznych? Spowoduje to usunięcie wszystkich bieżących drukarek i profili.

[ctx: @title:window]
en: Reset to factory
pl_PL: Resetuj od wartości fabrycznych

[ctx: @label]
en: Reset will remove all your current printers and profiles! Are you sure you want to reset?
pl_PL: Reset spowoduje usunięcie wszystkich bieżących drukarek i profili. Czy na pewno chcesz wykonać reset?

[ctx: @info]
en: Would you like to reload {filename}?
pl_PL: Czy chciałbyś przeładować {filename}?

[ctx: @info:title]
en: File has been modified
pl_PL: Plik został zmodyfikowany

[ctx: @action:button]
en: Reload
pl_PL: Przeładuj

[ctx: @action:description]
en: This will trigger the modified files to reload from disk.
pl_PL: Spowoduje to przeładowanie zmodyfikowanego pliku z dysku.

[ctx: @info:status Don't translate the XML tag <filename>!]
en: Cannot open files of the type of <filename>{0}</filename>
pl_PL: Nie można otworzyć plików typu <filename>{0}</filename>

[ctx: @info:title]
en: Invalid File
pl_PL: Nieprawidłowy plik

[ctx: @info:status Don't translate the XML tag <filename>!]
en: Failed to load <filename>{0}</filename>
pl_PL: Nie udało się załadować <filename>{0}</filename>

[ctx: @info:title]
en: Loading
pl_PL: Ładowanie

[ctx: @option:check]
en: Snap Scaling
pl_PL: Skalowanie przyciągania

[ctx: @option:check]
en: Uniform Scaling
pl_PL: Jednolite skalowanie

[ctx: @option:check]
en: Lock Model
pl_PL: Zablokuj Model

[ctx: @action:button]
en: Lay flat
pl_PL: Ułóż płasko

[ctx: @action:checkbox]
en: Snap Rotation
pl_PL: Obrót myszką

[ctx: @title:tab]
en: Plugins
pl_PL: Wtyczki

[ctx: @action:button]
en: Install new plugin
pl_PL: Zainstaluj nową wtyczkę

[ctx: @label]
en: You will need to restart the application before changes in plugins have effect.
pl_PL: Trzeba ponownie uruchomić aplikację, zanim zmiany w wtyczkach okażą się skuteczne.

[ctx: @label]
en: This plugin is required for the application to run.
pl_PL: Ta wtyczka jest wymagana do uruchomienia aplikacji.

[ctx: @window:title]
en: Install Plugin
pl_PL: Zainstaluj wtyczkę

[ctx: @title:window]
en: Open file(s)
pl_PL: Otwórz plik(i)

[ctx: @label]
en: No text available
pl_PL: Brak tekstu

[ctx: @title:window]
en: About %1
pl_PL: Około %1

[ctx: @label]
en: Author:
pl_PL: Autor:

[ctx: @label]
en: Version:
pl_PL: Wersia:

[ctx: @action:button]
en: Close
pl_PL: Zamknij

[ctx: @title:window]
en: Preferences
pl_PL: Preferencje

[ctx: @action:button]
en: Defaults
pl_PL: Domyślne

[ctx: @title:tab]
en: General
pl_PL: Ogólne

[ctx: @title:tab]
en: Settings
pl_PL: Ustawienia

[ctx: @title:window]
en: Rename
pl_PL: Zmień nazwę

[ctx: @info]
en: Please provide a new name.
pl_PL: Proszę podać nową nazwę.

[ctx: @action:button]
en: Cancel
pl_PL: Anuluj

[ctx: @item:tooltip]
en: This setting has been hidden by the active machine and will not be visible.
pl_PL: To ustawienie zostało ukryte przez aktywną drukarkę i nie będzie widoczne.

[ctx: @item:tooltip %1 is list of setting names]
en: This setting has been hidden by the value of %1. Change the value of that setting to make this setting visible. | This setting has been hidden by the values of %1. Change the values of those settings to make this setting visible.
pl_PL[0]: To ustawienie zostało ukryte przez wartość %1. Zmień te wartość, aby to ustawienie było widoczne.
pl_PL[1]: To ustawienie zostało ukryte przez wartości %1. Zmień te wartości, aby to ustawienie było widoczne.

[ctx: @title:tab]
en: Printers
pl_PL: Drukarki

[ctx: @label]
en: Type
pl_PL: Model/Typ

[ctx: @title:window]
en: Confirm Remove
pl_PL: Potwierdź usunięcie

[ctx: @label (%1 is object name)]
en: Are you sure you wish to remove %1? This cannot be undone!
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć %1? Tego nie da się cofnąć!

[ctx: @action:button]
en: Back
pl_PL: Wstecz

[ctx: @action:button]
en: Finish
pl_PL: Koniec

[ctx: @action:button]
en: Next
pl_PL: Dalej

[ctx: description]
en: Example extension to instruct people on how to create Uranium extensions.
pl_PL: Przykładowe rozszerzenie to instruowania ludzi jak tworzyć rozszerzenia Uranium.

[ctx: name]
en: Example Extension
pl_PL: Przykładowe Rozszerzenie

[ctx: description]
en: Provides a simple solid mesh view.
pl_PL: Zapewnia prosty widok siatki.

[ctx: name]
en: Simple View
pl_PL: Widok Prosty

[ctx: description]
en: Outputs log information to a file in your settings folder.
pl_PL: Zapisuje informacje dziennika do pliku w folderze ustawień.

[ctx: name]
en: File Logger
pl_PL: Dziennik Pliku

[ctx: description]
en: Provides support for reading STL files.
pl_PL: Zapewnia wsparcie dla czytania plików STL.

[ctx: name]
en: STL Reader
pl_PL: Czytnik STL

[ctx: description]
en: Makes it possible to read Wavefront OBJ files.
pl_PL: Umożliwia czytanie plików Wavefront OBJ.

[ctx: name]
en: Wavefront OBJ Reader
pl_PL: Czytnik Wavefront OBJ

[ctx: description]
en: Makes it possible to write Wavefront OBJ files.
pl_PL: Umożliwia tworzenie plików Wavefront OBJ.

[ctx: description]
en: Provides support for writing STL files.
pl_PL: Zapewnia wsparcie dla tworzenia plików STL.

[ctx: description]
en: Outputs log information to the console.
pl_PL: Zapisuje informacje dziennika do konsoli.

[ctx: name]
en: Console Logger
pl_PL: Dziennik Konsoli

[ctx: description]
en: Example tool to instruct people on how to create Uranium tools.
pl_PL: Przykładowe narzędzie to instruowania ludzi jak tworzyć narzędzia Uranium.

[ctx: name]
en: Example Tool
pl_PL: Przykładowe Narzędzie

[ctx: description]
en: Example output device to instruct people on how to create Uranium output devices.
pl_PL: Przykładowe narzędzie wyjścia do instruowania ludzi jak tworzyć urządzenia wyjścia Uranium.

[ctx: name]
en: Example Output Device
pl_PL: Przykładowe Narzędzie Wyjścia

[ctx: description]
en: Checks for updates of the software.
pl_PL: Sprawdza aktualizację programu.

[ctx: name]
en: Update Checker
pl_PL: Sprawdzacz Aktualizacji

[ctx: description]
en: Example file reader to instruct people on how to create Uranium file readers.
pl_PL: Przykładowy czytnik pliku do instruowania ludzi jak tworzyć czytniki plików Uranium.

[ctx: name]
en: Example File Reader
pl_PL: Przykładowy Czytnik Plików

[ctx: description]
en: Enables saving to local files.
pl_PL: Włącza zapisywanie do plików lokalnych.

[ctx: name]
en: Local File Output Device
pl_PL: Urządzenie Wyjścia Plików Lokalnych

[ctx: description]
en: Provides built-in setting containers that come with the installation of the application.
pl_PL: Zapewnia wbudowane ustawienia kontenerów otrzymane podczas instalacji aplikacji.

[ctx: name]
en: Local Container Provider
pl_PL: Lokalny Dostawca Kontenerów

[ctx: description]
en: Provides the Scale tool.
pl_PL: Zapewnia narzędzie Skalowania.

[ctx: name]
en: Scale Tool
pl_PL: Narz. Skalowania

[ctx: description]
en: Provides the Selection tool.
pl_PL: Zapewnia narzędzie Wyboru.

[ctx: name]
en: Selection Tool
pl_PL: Narzędzie Wyboru

[ctx: description]
en: Provides the Move tool.
pl_PL: Zapewnia narzędzie Przesunięcia.

[ctx: name]
en: Move Tool
pl_PL: Narz. Przesunięcia

[ctx: description]
en: Provides the tool to manipulate the camera.
pl_PL: Zapewnia narzędzie do poruszania kamerą.

[ctx: name]
en: Camera Tool
pl_PL: Narz. Kamery

[ctx: description]
en: Provides the Rotate tool.
pl_PL: Zapewnia narzędzie Obracania.

[ctx: name]
en: Rotate Tool
pl_PL: Narz. Obrotu

[ctx: description]
en: Provides the Mirror tool.
pl_PL: Zapewnia narzędzie Lustra.

[ctx: name]
en: Mirror Tool
pl_PL: Narz. Lustra
